Цікаве про риб


На відео: 11 цікавих фактів про риб від DataCube.TV.

 

 

Цікаве про рибЯК ВИЗНАЧАЮТЬ ВІК РИБИ

Вік риби визначають по лусці, на якій щороку відкладається річне кільце. Для цього досить підсушити луску і уважно її розглянути.
Кількість лусок у риби встановлюється на першому році життя і в майбутньому не змінюється. Змінюється лише розмір луски.

На відміну від інших тварин, риби ростуть протягом усього життя. Впродовж року зростання риби йде нерівномірно і знаходиться в прямій залежності від умов її існування, зокрема, забезпеченості їжею, від температури води, концентрації кисню і багатьох інших факторів середовища. Всі зміни зростання риби відображаються на лусці і кістках, де, як на стовбурах дерев, утворюються річні кільця, число яких свідчить про вік риби. Для досвідченого фахівця луска може розповісти не лише про вік риби, але і те, в якому віці вона вперше брала участь у нересті і скільки разів. За лускою можна дізнатися довжину, яку риба досягала за кожний прожитий рік, час її перебування в річці і морі. Навіть про перенесені впродовж життя рибою хвороби іхтіолог може дізнатися маючи трохи луски.  

За матеріалами: Календарик-дошколярик, 1987. Збірка віршиків, казок, ігор, оповідань, загадок, жартів.  Видавництво «Веселка», 1986 рік, стор. 26.

 

 

Цікаве про рибПОГОДА  ТА   В'ЮН

Стежачи за поведінкою в'юна, можна передбачати погоду. На негоду в'юн опускається на дно водойми й залягає. Коли погода кращає, він знову оживає, піднімається вгору й енергійно плаває.

За матеріалами: Календарик-дошколярик, 1987. Збірка віршиків, казок, ігор, оповідань, загадок, жартів.  Видавництво «Веселка», 1986 рік, стор. 27.

 

 

 

Цікавинки звідусіль для школярівМИРНИЙ СКАТ

Гігантський скат, якого рибалки вважають хижаком, насправді дуже мирна риба. У нього навіть зубів нема, а їжу він втягує в себе крізь зябра. Живляться скати виключно планктоном — організмами тваринного і рослинного світу, які населяють товщу морської води.

За матеріалами: "12 місяців", настільна книга-календар, 1977 р.

 

 

ГРОЗА АКУЛ - ДІОДОН МАКУЛАТОС

Страшний навіть для людини, морський хижак акула жахає багатьох мешканців моря. А сама акула страшенно боїться маленької рибки, що зветься діодон макулатос. Живе вона у водах південно-американських морів. На носі в рибки - гостра тверда шпичка. Ковтне акула таку рибинку  - рибинка проколює акулі черево й сама неушкодженою випливає в море. А акула гине.

За матеріалами: "12 місяців", настільна книга-календар, 1999 р.

 

 

-------------------

 

 

 

Цікаво про риб. Китова акула

 

Найбільша в світі риба – це китова акула, що харчується планктоном. Усі знайомі з цією назвою, але далеко не всі знають, що під цей опис підходить одночасно два види морських особин абсолютно різних сімейств – південного і північного. Китові акули південного сімейства мешкають в тропіках - у південних частинах Атлантичного, Тихого та Індійського океанів, в той час як гіганти північного сімейства віддають перевагу холодним водам. Найбільший екземпляр згідно точним вимірам, проведеним вченими, мав 12,65 м у довжину, 7 м у обхваті самої товстої частини тіла і вагу у 21 тонни. Ця акула була спіймана біля острова Баба (поблизу Карачі, Пакистан) 11 листопада 1949 року. Ця інформація документально підтверджена. Проте, не рідко можна почути інформацію про затримання більш великих представників даного виду. Деякі особини можуть виростати до 20 і більше метрів. Так, у 2002 році недалеко від Тайваню рибалки виловили самку акули, вага якої була 34 тонни і довжина 20 метрів. Вчені пояснюють, чому так складно встановити граничні розміри китової акули. В першу чергу, це пов’язано з тим, що найбільші екземпляри зустріти досить важко, та й до всього іншого китова акула занесена в Червону книгу, тому промисел на неї категорично заборонений. За вилов тварин рибалки будуть відповідати по всій строгості закону. Спори з приводу граничних розмірів акули тривають і сьогодні.

За матеріалами: https://poradi.com.ua/

 

 

 

------------------------

 

 

 

Акула

 

КОГО БОЇТЬСЯ АКУЛА?

Акула вважається найстрашнішим за своєю кровожерливістю морським хижаком. Але і на неї знаходиться управа. Таким ворогом для акул є дельфіни. Чому акули бояться дельфінів, хоча за своїми розмірами перевершують їх? Існує версія, що акула рятується втечею зустрівши дельфінів, тому що намагається таким чином зберегти своє життя. Дельфіни живуть зграями та користуються своїм розумом, який поки незрозумілий людям.
Якщо вони не чіпають людей, а навіть навпаки завжди їм допомагають, це не означає, що дельфіни м'які нешкідливі істоти. Вони чудово вміють і оборонятися, і нападати. Дельфіни на великій швидкості б'ють акулу своїм носом в її живіт або зябра, а це найбільш вразливі місця хижачки. А величезна швидкість і потужний удар дельфінячого носа може стати для акули смертельним. Зустрівши акулу, дельфіни атакують її, і б'ють до повного знищення. Якщо акула вчасно зуміє врятуватися втечею, то не втратить життя. Ця війна акул з дельфінами спостерігається досить часто, і акула вже не робить спроб нападу на людей, яка б не була голодна, якщо поблизу знаходяться дельфіни.

За матеріалами: http://tut-cikavo.com/

 

 

-------------------

 

 

 

Цікаве про риб. Сом - найбільша прісноводна риба

 

СОМ - НАЙБІЛЬША ПРІСНОВОДНА РИБА​

Найбільша прісноводна риба – це сом. Так, в дев’ятнадцятому столітті був спійманий екземпляр вагою 336 кілограмів і завдовжки чотири з половиною метри. До речі, сьогодні будь-яка прісноводна риба, вагою від 90 кілограм і довжиною від 183 сантиметрів вважається великою.

Зовнішні ознаки сома: у нього величезна тупа голова; очі в сома дуже маленькі; сом має двоє вусів на верхній щелепі і чотири вусики — на нижній (його вуса є своєрідними щупальцями, за допомогою яких сом відшукує їжу навіть у темряві); велика паща зі «щіткою» — кількома рядами дрібних загнутих всередину зубів; сом має довгий анальний плавець, що переходить у довгий хвостовий плавець; тіло зверху — темне, а черево — світле; сом має колір, відповідний типу ґрунту, на якому він мешкає; тіло — голе, без луски, покрите шаром слизу. Довжина тіла сомів може сягати 5 м, вага - до 100 кг.
В Україні сом живе в басейнах всіх річок. Найчисельніший регіон
 у пониззі Дунаю, Дністрі, у басейні Дніпра. У західних районах  нечисельний, трапляється в гірських течіях до висоти 400 м. Також трапляється в окремих ділянках Чорного моря. Сом — прекрасний санітар водойм: він з'їдає хворих і ослаблих риб. Молодь живиться донними безхребетними, ікрою і дрібними рибами. Шукає їжу сом за допомогою нюху, дотику, слуху та сприймання електромагнітних імпульсів. Зір у сома дуже слабкий. Розмножується риба так: самиця відкладає ікру на неглибоких ділянках зі слабкою течією або зовсім без течії у вириті в ґрунті заглиблення. Зазвичай все життя сом проводить в одній ямі, якщо тільки надзвичайні обставини не змусять його шукати інше місце. Вночі у пошуках корму соми виходять на мілководдя до берегів. Сом не любить каламутну воду і тому в дощову погоду, коли в річку надходить каламутна вода, він прагне піти з ями до поверхні. Сом веде переважно нічний спосіб життя. Сом живе 80-100 років.
Сом — цінна промислова риба, має ніжне, смачне, жирне м'ясо. Районами промислового лову сома звичайного в Україні є Дніпро. Сом — один із найпопулярніших об'єктів аматорської та спортивної риболовлі. Сома ловлять з берега або човна. Сомова риболовля належить до найвищої категорії складності. Багато рибалок-сомятників сповідують принцип «спіймав — відпусти». Це сприяє збереженню популяції сома, що особливо важливо в умовах майже неконтрольованого в Україні браконьєрського вилову.

Цікаве про риб. Сом - найбільша прісноводна рибаСом у міфології та культурі: у слов'янський міфології сом звичайний асоціювався із міфічним божком природи — водяником, котрий сам міг набувати образу велетенського сома. Звідси виникла і народна назва риби — «риба водяного». Люди вважали сома небезпечною істотою, що міг топити з поверхні води качок, гусей, собак і навіть маленьких дітей. За переказами, «риба водяного»  — це величезний сом, на якому їздить водяник під час оглядин своїх володінь і який йому приносить потопельників. Ще одна народна назва сома — «чортів кінь». Ось чому в деяких місцевостях цю рибу не вживали в їжу, а виловленого сома не можна було сварити, аби не почув водяник і не помстився за нього. Згідно із Святим Письмом, сом — нечиста риба, адже не має луски.
На Запоріжжі існувала легенда, згідно з якою предком запорозьких козаків був вусатий сом, а саме слово «сом» означало
«чаклун» або «чарівник».
Сом у літературі та фольклорі: образ сома використовувався в українських народних легендах, переказах та казках: «Сом», «Легенда про Сома». 
За характерну зовнішність та поведінку про сома згадується в народних прикметах та приказках:
«Сому вусатому, сумно самому»,  «Щука сома не з'їсть»,  «Ловили, ловили, та й піймали сома». Українські письменники також зверталися у своїх творах до цієї риби:  Остап Вишня у оповідці «Сом».

За матеріалами:https://vseosvita.ua/

 

 

-------------------

 

 

 

Анабаси - риби, які вміють ходити

 

АНАБАСИ - РИБИ, ЯКІ ВМІЮТЬ ХОДИТИ

Анабас, або риба–повзун, що мешкає в Південній Азії, – єдина риба, що виходить на сушу і навіть вилазить на дерева. Вона "гуляє" по землі у пошуках кращого місця для проживання. Анабас - двоякодихаюча риба, у якої є і зябра, і легені. Завдяки такій унікальній будові тіла, вона може існувати без води довгий час. 

 

На відео: риби, які вміють ходити - анабаси.

 

 

-------------------

 

 

 

В Африці виявлена риба рогозуб, яка може жити без води та їжі роками.

 

НЕЙМОВІРНА РИБА РОГОЗУБ

В Африці виявлена риба рогозуб, яка може жити без води та їжі роками. 
Рогозуб - двоякодихаюча риба, яка найближче стоїть до чотириногих тварин, що колись вийшли з води. Її анатомія дає підказки щодо того, як тварини розвивалися, перш ніж вдихнути повітря, як їх легені пристосовувалися до того, що вода випаровується.
Знайдена експертами риба в несприятливих умовах уповільнює всі процеси в своєму організмі, зупиняє свої біологічні годинники і занурюється у сон, який може тривати від трьох до п'яти років. 
У цей час вона обходиться без води і їжі, а також не виділяє ніяких відходів. Рогозуб спить, доки в зоні досяжності не з'являється прісна вода. 
Дослідники з'ясовують, що відбувається в цей момент з рибою на клітинному рівні. 

За матеріалами: https://www.unian.ua/

 

 

-------------------

 

 

 

Індо-тихоокеанський парусник - найшвидша риба на Землі.

На малюнку: індо-тихоокеанський парусник.

 

НАЙШВИДША РИБА НА ЗЕМЛІ

Риби можуть розвивати майже таку ж швидкість, як і гепарди (найшвидші наземні тварини), що насправді дуже вражає, тому що рибам доводиться долати значний опір води. За твердженням Книги Рекордів Гіннеса, найшвидшою рибою на Землі є індо-тихоокеанський парусник, який розвиває швидкість до 100 км/год за кілька секунд.

За матеріалами: Харківський зоопарк.​

 

 

-------------------

 

 

 

Скелезуби. Риба фахак.

 

ОТРУЙНІ СКЕЛЕЗУБИ

Скелезуби - це риби, у яких щелепи розділені посередині поздовжньою борозенкою, або швом. Внаслідок цього в кожній щелепі утворюються ніби по 2 зуби, а разом, отже, – 4. У деяких видів ніс переходить у високу вигнуту бородавку. Тіло коротке й округле, спина широка. Шкіра або гола, або із шипами, які у спокійному стані прилягають до тіла. Черевних плавців немає, грудні добре розвинені і дають змогу рухатися як уперед, так і назад. Голова у риб велика і товста, рот маленький. Усі голкочереві невеликого розміру, і лише деякі види можуть досягати значної довжини – 1,2 м. Типові мешканці коралових рифів, але водяться і в прісноводних річках Південної Америки та Північної Африки. Шлунок голкочеревих має мішкоподібні вирости, які від найменшої небезпеки наповнюються водою або повітрям, і риба стає схожою на роздуту кулю з шипами, що стирчать у різні боки. У такому стані вона практично невразлива. Скелезуби надзвичайно живучі і можуть довго обходитися без води. 

До родини скелезубових відноситься і відома фугу, найбільш отруйна риба у світі. Тетродоксин, отрута, яка міститься в одній рибі фугу, у 1200 разів смертоносніша за цианід і може вбити до 500 людей. Попри це, фугу - популярна японська страва. Японці з’їдають 10000 тонн цього делікатесу за рік. А в Осаці налічується 80000 ліцензованих кухарів, які мають право працювати з рибою фугу.

 

 

-------------------

 

 

 

Цікаве про риб. Найотруйніша риба-камінь, наступивши на яку можна померти.Цікаве про риб. Найотруйніша риба-камінь, наступивши на яку можна померти.

 

НАЙОТРУЙНІША РИБА-КАМІНЬ, НАСТУПИВШИ НА ЯКУ МОЖНА ПОМЕРТИ

Риба-камінь вважається однією з найбільш отруйних риб у світі. Наступите на неї - і в кращому випадку позбудетеся ноги, в гіршому – життя. Ця риба належить до променеперих риб родини Бородавчаткових (Synanceia). Трапляється у акваторії від Червоного моря до Індійського океану. Арабські рибалки приписують їй такі ж якості, як і гадюці. Ця риба одна з найогидніших. Укрита м’якою бородавчастою шкірою, яка так маскує частини тіла, що з першого погляду ледве можна їх розрізнити. Вона радше нагадує тих голозябрових молюсків, які живуть з нею в тих самих морях. Маленькі очі і паща повернені вгору, оскільки риба перебуває завжди на дні і підстерігає здобич, зарившись у пісок або мул. Спинні шипи сильні, гострі, немов голки, мають з кожного боку по глибокій ямці й укриті товстою м’якою шкірою, яка закінчується на верхівці кожного шипа кількома широкими бахромками. Дуже великі закруглені грудні плавці складаються з простих товстих твердих променів і слугують рибі не тільки як органи руху по морському дну, а також і як своєрідні лопати, за допомогою яких вона швидко заривається в пісок. Забарвлення бородавчатки надзвичайно мінливе: то вона вся одноманітного брудно-бурого кольору, то дуже яскравого червонуватого, залежно від забарвлення місцевості, в якій живе риба, через що її важко відрізняти від навколишнього оточення. Серед риб отрута бородавчатки є найбільш небезпечною для людини. При ураженні спостерігаються ті самі симптоми, що й при дії отрути крилатки. При численних глибоких уколах або якщо отрута проникає у велику кровоносну судину, смерть може настати через 2-3 години. Бородавчатки сидять, сховавшись між камінням і водоростями, нерухомо на дні і так уміло пристосовуються до середовища, що рибалка, увійшовши у воду, часто не помічає їх, аж доки не наступить на них і доки ці риби, несподівано потривожені, не завдадуть йому своїми шипами надзвичайно болючих ран.

За матеріалами: http://myplanet.com.ua/

 

 

-------------------

 

 

 

Цікаво про риб. Піранья — найнебезпечніша та люта риба

 

ПІРАНЬЯ — НАЙНЕБЕЗПЕЧНІША ТА ЛЮТА РИБА​

Серед риб, що наводить жах на людину, найстрашнішою вважається біла акула. Але не менш жахливі історії розповідають про маленьку рибку-піранью. За багатьма оповідками вона здатна обгризти велику тварину всього за пів години. На жаль, у 1981 році в Бразилії від цих риб загинуло три сотні осіб, які опинилися у водах біля Обідуса після корабельної аварії.

Піранья — маленька рибка довжиною 20 см і вагою до 500 грамів, з фіолетовим (у самок) або синьо-чорним (у самців) забарвленням. Може бути також оливково-сріблястою або яскраво-червоною. Її сильно розвинена щелепа має з безліч гострих, пірамідальних зубів. Мешкає у прісних водоймах Південної та Північної Америки. Вже сама назва цієї риби таїть у собі загрозу. Слово «піранья» запозичене у південноамериканських індіанців і означає «зубастий демон». Дійсно, зубки у них страшні. М’язи щелепи так розвинені, що піранья може «зрізати» самий маленький шматочок. Вона не рве видобуток, а ріже її по частинах, як хірург скальпелем. Зуби дуже гострі, жодна товста шкура не захистить. Доросла піранья здатна легко перекусити палицю, може навіть прокусити залізо. Особливо небезпечні піраньї під час нересту, коли спочатку пара риб, а надалі один самець, охороняють кладку ікри.
Всупереч тому, що піраньї — хижаки й мають репутацію «підводних вовків», ці риби дуже полохливі й легко впадають в шок при переляку. При різкому русі рибка блідне і падає боком на дно, через деякий час риба опам’ятається, почне плавати як звичайно, і тоді вже бережись, піранья буде захищатися і нападати.
Величезними зграями вони нападають на будь-яку здобич, вириваючи шматки м’яса з тіла жертви, вони здатні за хвилину очистити до скелета велику тварину.
Піраньї до того ж проявляють себе як канібали: можуть з’їсти іншу піранью, що попалася на гачок. Молоді піраньї можуть відхопити шматок плавця у свого сусіда під час годівлі. Саме тому дуже важко зустріти не покалічену рибу — майже всі вони в ранах і шрамах. Невідомо жодного випадку, коли піранья з’їла б людину. Однак щороку приблизно 80 людей страждає від цієї хижачки. Рани, які залишаються після її зубів, дуже серйозні і до кінця ніколи не загоюються. Найкраще, якщо після зустрічі з піраньями залишиться тільки шрам. Дуже багато випадків, коли через піраній людина втрачала якусь із своїх частин тіла — палець, а то і всю руку або ногу.
У деяких країнах намагалися повністю знищити піраній. У Бразилії намагалися труїти її отрутами, але піраньї дуже витривалі. В результаті, піраньї залишилися неушкоджені, а постраждали інші мешканці водойм. Але не можна знищувати піраній ще й тому, що вони потрібні природі. Піраньї, як вовки, є санітарами — вбивають слабших, старих і хворих. Тим самим, вони роблять популяції своїх жертв сильнішими. А вже якщо ви не хочете постраждати від піраній, то просто не лізьте у воду, якщо знаєте, що вони там водяться.

За матеріалами: https://vodamir.wordpress.com/

 

 

 

-----------------

 

 

 

Цікаве про риб. Глибоководна риба-вудильник. Цікаве про риб. Глибоководна риба-вудильник.

 

РИБА-ВУДИЛЬНИК – ГЛИБОКОВОДНА РИБА З ЛІХТАРИКОМ​


Глибоководна риба-вудильник, що живе, в тому числі в глибинах знаменитої Маріанської западини, особливо примітна своїм зовнішнім виглядом завдяки наявності справжньої вудки-ліхтарика на голові (звідси і її назва). Вудка-ліхтарик у вудильника зовсім не тільки для краси. З її допомогою риба приманює здобич – різну дрібну рибу. Хоча, в силу свого чималенького апетиту і наявності гострих зубів, вудильник не гребує нападати й на більш великих представників риб’ячого царства. Цікавий факт: вудильники часто самі стають жертвою своєї особливої ненажерливості, тому що схопивши велику рибу через особливості будови зубів він вже не може випустити здобич, як наслідок сам тиснеться та гине. Але повернімося до його дивовижного біологічного ліхтарика, чому він світиться? Насправді світло забезпечують спеціальні світлі бактерії, що живуть з вудильником в тісному симбіозі. Крім своєї основної назви глибоководна риба-вудильник має й інші: «морський диявол», «морський чорт», адже за своїм зовнішнім виглядом, так і звичками, його можна сміливо віднести до глибоководних риб монстрів.

 

 

-----------------

 

 

 

бассогігас – глибоководний рекордсмен​

 

БАССОГІГАС  ГЛИБОКОВОДНИЙ РЕКОРДСМЕН

На найбільшій глибині, відомому людству, де можна знайти хребетних, живе бассогігас. Вперше цю рибу було спіймано на глибині вісім кілометрів на дні жолоба недалеко від Пуерто Ріко з борту науково-дослідного корабля «Джон Елиот». Бассогігас  риба, яка є абсолютним рекордсменом за глибоководності середовища проживання. За зовнішнім виглядом цей глибоководний рекордсмен мало відрізняється від звичайних риб, хоча насправді, незважаючи на відносно типовий зовнішній вигляд, його звички і спосіб життя ще мало вивчені вченими-зоологами, адже проводити дослідження на такій великій глибині досить важке завдання.

 

-----------------

 

 

 

Цікаве про риб. Риба-крапля

 

РИБА-КРАПЛЯ

Риба-крапля має найдивніший зовнішній вигляд. Живе вона на глибоководному океанському дні недалеко від Австралії і Тасманії. Про цю унікальну тварину мало що відомо, оскільки мешкає вона на глибині від 600 до 1200 м, де вже досить високий тиск, дуже холодно і темно. Зовні тіло риби-краплі нагадує желеподібну масу. При відсутності м'язової тканини, воно ідеально пристосоване до такої глибини. Розмір дорослого представника виду – не більше 30 см. Спереду у неї знаходиться відросток, що нагадує ніс, а з боків відповідно є два ока. Тіло риби, оскільки воно достатньо легке, дозволяє їй плавати набагато вище за морське дно, не витрачаючи при цьому енергії на плавання, але, не дивлячись на це, вона тримається недалеко від дна. 
По способу життя риба-крапля чимось нагадує лінивців – повільно плаває з відкритим ротом в очікуванні того, що здобич, а це, зазвичай, дрібні безхребетні, сама опиниться поруч. Після цього риба крапля заковтує здобич. Сама ж вона неїстівна і, до того ж, знаходиться на межі зникнення.

 

 

-----------------

 

 

 

Цікаве про риб. Морський нетопир.

 

МОРСЬКИЙ НЕТОПИР​

Морський нетопир за своїм зовнішнім виглядом на рибу зовсім не схожий. Але все ж таки він є рибою, хоч плавати і не вміє. По морському дну нетопир пересувається, відштовхуючись своїми плавниками, так схожими на ноги. Мешкає нетопир в теплих глибоководних водах світового океану. Найбільші представники виду досягають 50 см в довжину. Нетопирі є хижаками і харчуються різною дрібною рибкою, але через те, що плавати вони не вміють, то приманюють свою здобич спеціальною цибулиною, що росте прямо з голови. Цибулина ця має специфічний запах, який приваблює рибу, а також черв’яків і ракоподібни. Сам же нетопир терпляче сидить у засідці, і як тільки потенційна здобич опиниться поруч, різко хапає її.

За матеріалами: https://www.poznavayka.org/uk/

 

 

-----------------

 

 

ЩЕ КІЛЬКА ЦІКАВИНОК ПРО РИБ

Скільки видів риб існує? У сучасній фауні налічується понад 20 тис. видів риб – більше, ніж ссавців, птахів, плазунів та земноводних разом узятих.

 

         * * *

 

Цікаве про риб. Чорний живоглотЦікаве про риб. Чорний живоглот

Чорний живоглот, що мешкає на великих глибинах, може без проблем заковтнути жертву, яка вдвічі перевищує його самого.

* * *

Велика частина риб здатна розрізняти кольори.

* * *

Деякі рибні зграї можуть налічувати більше мільйона особин.

* * *

Здатність риб визначати хімічний склад води добре помітна на прикладі лосося - він йде на нерест з моря до річних систем, визначаючи по запаху води саме ту річку, у якій сам колись вийшов з ікри.

* * *

Деякі риби здатні змінювати свою стать.

 

* * *

Однією з найбільш флегматичних риб є гренландська полярна акула. Її швидкість під час плавання не перевищує 2 км/ч.

* * *

Переважна частина риб розмножується за допомогою метання ікри, однак існують і живородні риби. До них відноситься кілька різновидів акул.

* * *

Серед всіх різновидів риб, тільки акули мають очні повіки.

* * *

Найдавнішою рибою на планеті вважається латимерія.

* * *

Найповільнішою рибою є морський коник, який плаває у воді тільки у вертикальному положенні.

* * *

Найстарішою рибою була самка європейського вугра – Патті, яка прожила 88 років, (більшість з яких – в акваріумі шведського музею). Вчені підрахували, що дана риба народилася в Саргассовому морі приблизно в 1860 році. Спіймана вона була у віці трьох років.

* * *

Не тільки електричний скат, але і електричний вугор можуть за частки секунди вбити людину одним дотиком. У електричного ската, до речі, у 4 рази більше смакових рецепторів, ніж у людини.

* * *

Риба-бризгун вміє випльовувати струмінь води в летючих комах. Таким чином, вона полює і здобуває собі їжу.

* * *

Цікаві факти про риб стосуються також самих маленьких її різновидів. Наприклад, найменша рибка (з найкоротшим тілом) – це карликовий бичок. Він мешкає в Індійському і Тихому океанах. Причому, самці – на одну десяту міліметра менше самок: 8,9 міліметрів проти 9.

* * *

Сінарапан – найменша промислова рибка. Це – різновид бичка, який мешкає в озері Бухи острова Лусон (Філіппіни) і знаходиться під загрозою зникнення. Його довжина – всього лише 10-13 міліметрів. Тому, щоб отримати брикет сушеної риби в півкілограма потрібно 70 тисяч таких рибок.

* * *

Карликова пандака – найменша прісноводна риба. Вона, практично, прозора. Мешкає карликова пандака в озерах Філіппін. Самці цього виду риб важать 5 міліграм і мають довжину 7-10 міліметрів.

* * *

У період розмноження одна тріска здатна відкласти більше 5 млн. ікринок.

* * *

Цікавий факт, що є деякі види вугрів, які можуть плавати хвостом вперед.

* * *

Чи чули ви коли-небудь про летючих риб? Вони здатні пролітати над водою до 50 м. Однак бували випадки, коли вони долали відстань більше 200 м. Під час польоту ці риби піднімаються на висоту до 5 метрів.

* * *

Якщо ви не хочете стати жертвою груперів (рід хижих риб з сімейства кам'яних окунів), тоді вам потрібно триматися від них якнайдалі. Ці істоти нападають на всіх, хто намагається заплисти на їх територію.

За матеріалами: https://ukr.media/https://cikavo.net/https://dovidka.biz.ua/

 

 

-------------------

 

 

Більше статей про цікаве на "Малій Сторінці":

Різні цікавинки про все на світі

цікавеУ цьому розділі сайту збираємо найцікавіші факти, події, будь-які матеріали, що прикрашають наше життя...


Останні коментарі до сторінки
«Цікаве про риб»:
Андрій , 2018-12-18 15:43:53, #
Василь , 2018-12-18 15:51:19, #
Єгор , 2019-02-10 10:16:51, #
•______• , 2019-11-24 17:02:16, #
Лесь Маланка , 2019-11-24 17:57:12, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 5     + Додати коментар
Топ-теми