Непрозорий рахунковий шов художнього вишивання: "хрестик розсипний" (техніка виконання)


НЕПРОЗОРІ РАХУНКОВІ ШВИ ХУДОЖНЬОГО ВИШИВАННЯ

ХРЕСТИК РОЗСИПНИЙ


"Хрестик розсипний" виконується шляхом настилу рівномірних діагональних стібків у дві сторони (зліва направо і вниз, справа наліво і вниз, залежно від напрямку лінії шва), які стикаються між собою під гострим кутом.

рукоділля, Вишивання, Хрестик розсипний, непрозорий рахунковий шов художнього вишивання, техніка виконання, техніка вишивання


Робочу нитку закріплюємо з виворітної сторони на місці початку шва. Виводимо голку на лицьову сторону, ведемо її по діагоналі через 2 нитки основи і піткання вправо і вниз (число ниток можна змінювати відповідно до структури вишивальних матеріалів та якісної характеристики орнаменту). Вколюємо голку, повертаємо її вправо і вверх та виколюємо по діагоналі через 2 нитки основи і 2 нитки піткання. Виводимо голку на лицьову сторону, ведемо її вліво і вниз (в протилежну сторону) і вколюємо на місці попереднього вколювання. Утворений діагональний стібок (зліва, направо і вверх) набираємо на голку. Виводимо голку на лицьову сторону, знову вколюємо через 2 нитки основи і піткання вправо і вниз для накладання наступного стібка. Кількість стібків у лінії шва визначається рисунком орнаменту. В кінці лінії шва стібок, настелений зліва направо і вверх на голку, не набираємо, а повертаємо її вверх, набираємо на неї 4 нитки піткання, виводимо голку на лицьову сторону і ведемо по діагоналі вліво і вниз (тобто протилежно настилу стібків у пер¬шому ряді) через 2 нитки основи та 2 нитки піткання. Вколюємо голку і тим же способом настеляємо стібки до кінця другої, третьої і т. д. лінії шва. Таким же способом хрестик розсипний можна вишивати по вертикалі.

рукоділля, Вишивання, Хрестик розсипний, непрозорий рахунковий шов художнього вишивання, техніка виконання, техніка вишивання


Хрестиком розсипним оздоблюють дитячий одяг, виконують основні орнаменти при декоруванні плечового, поясного жіночого одягу. Його використовують як з’єднувальний оздоблювальний шов, ним виконують покрайниці у стрічкових орнаментах.

 

На малюнку нижче: фрагменти вишивок чоловічих сорочок, виконаних рахунковими швами:

 

Рахункові шви, характеристика, Непрозорі рахункові шви художнього вишивання, Оксамитовий шов, техніка виконання шву

 

За матеріалами: К.Р. Сусак, Н.А. Стеф’юк. "Українське народне вишивання". Навчальний посібник (техніки, методологія, методика). Київ. Видавництво "Науковий світ", 2006 рік, стор. 87 - 88, 103.

 

Більше про вишивання з книги Катерини Сусак та Ніни Стеф’юк:

рукоділля, вишивання, історія вишивання, традиції вишивання, техніка виконання вишивки, схеми вишивання, майстер-класи з вишивання
Пропонуємо до розгляду унікальний навчальний посібник з вишивання, в якому досконало представлено історію та традиції цього мистецтва, а також практично і графічно відтворені та детально описані давно забуті шви: ключове шитво, шов ріжкатий, ключка, парована ключка, заігліно, верхоплут гуцульський, шов кучерявий, колодки-II, шов кочелистий, штепування, навиване тощо. Приєднуйтесь до наших уроків з вишивання за допомогою цієї чудової книги.

Останні коментарі до сторінки
«Непрозорий рахунковий шов художнього вишивання: "хрестик розсипний" (техніка виконання)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми