Твори Юрка Шкрумеляка для дітей


Твори Юрка Шкрумеляка для дітейЮрій Андрійович Шкрумеляк народився 18 квітня 1895 року в селі Ланчин на Станіславщині. Після закінчення гімназії навчався у Львівському та Празькому університетах на історико-філософському факультеті.

Літературну діяльність розпочав під час Першої світової війни, у лавах легіону Українських січових стрільців, друкуючи свої твори в українській пресі Відня, в газеті "Свобода" тощо. У Галичині був добре знаний як автор творів для дітей, фейлетоніст і, безперечно, як співець стрілецької слави, що працював у різних жанрах. У 1920 — 1930 роках — співробітник видавництва "Світ Дитини".

Юрій Шкрумеляк — автор понад 30 книг для дітей (найвідоміші "Юрза-Мурза" (1921), "Записки Івася Крілика", "Стрілець Невмираха", Мова віків"), "Історії України для дітей" у 4-х частинах, численних перекладів світової класики, пристосованих для малого читача. Друкував у виданнях "Червоної Калини" вірші, оповідання та белетризовані спомини як учасник визвольних змагань.

Літературні псевдоніми: Іван Сорокатий, Гнотик, Максим Цимбала, Юра Ігорків, Ігор, Олекса Залужний, О. Підгірський.

 

 

 

 

Юрій Андрійович Шкрумеляк  — український журналіст, поет, перекладач і дитячий письменник, січовий стрілецьЮрій Андрійович Шкрумеляк (псевдонім Олександр Залужний)  — український журналіст, поет, перекладач і дитячий письменник, січовий стрілець. Псевдоніми: Іван Сорокатий, Юра Ігорків, Ю. Підгірський, Смик, Гнотик, Олекса Залужний, Максим Цимбала.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
Юрій Шкрумеляк
Молитва за рідну мову

Боже, Отче милостивий,
Ти нам дав ту мову красну,
Поміж мовами найкращу,
Нашу рідну, нашу власну.
 
Тою мовою співала
Нам, маленьким, наша мати,
Тою мовою навчала
Тебе, Боже, прославляти.

Тою мовою ми можем
Величатись перед світом,
Бо між мовами ця мова -
Мов троянда поміж цвітом.

Хоч би й хто напастував нас,
Хоч би й хто посмів грозити, -
Дай нам силу, дай відвагу
Рідну мову боронити.

Поможи, Небес Владико,
Хай буде по Твоїй волі,
Щоб та мова гомоніла
Вільно: в хаті, церкві, в школі.

Дай діждати пошанівку
Рідного святого слова,
Щоб цвіла на славу Божу
Наша українська мова!

За матеріалами: http://storinka-m.kiev.ua/

 

 

 

 

Україна у віршах Катерини Перелісної

Вірші "Де Україна?", "Ми є діти українські", "Я дитина українська", "Слово української дитини".

Добірка пісень на слова Юрка ШкрумелякаТексти пісень на слова Юрка Шкрумеляка: "Молитва перед наукою", "Питається вітер в смерти", "Пісня Просвіти", "Учися, дитино", "По зчорнілій землі". Послухайте також пісні у виконанні Львівського театра-студії "Не журись!" та відомого кобзаря, бандуриста, лірника Тараса Компаніченка (відео).

Юрко Шкрумеляк, вірші для дітейВірші "Молитва за рідну мову", "Ми всі діти українські", "Молитва за рідну маму", "Ода до матері", "Моя мати", "Всі такі, як мама", "Наша мати", "Свято матері", "Святий Миколай над селом", "Вербиця".

Юрко Шкрумеляк, вірші для дітейВірші "Ми є діти українські", "Слово української дитини", "Святий Миколай", "Лист до Святого Миколая", "Я сьогодні сам молився", "Я дитина українська", "Де Україна?", "На Ключі", "Був це сміливий князь — вояка", "Звав тебе народ ласкавим".


Останні коментарі до сторінки
«Твори Юрка Шкрумеляка для дітей»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми