Твори Марії Пригари


Вірші для дітей від Марії ПригариТворчість талановитої української письменниці, поетеси і перекладачки Марії Пригари користується широкою популярністю серед дітей. Кращі її твори по праву посідають чільне місце в українській дитячій літературі, входять до активного фонду улюблених книжок, на яких виховувалося не одне покоління українців.
Народилася Марія Аркадіївна Пригара 20 лютого 1908 року в Москві у родині службовця, а зростала на Криворіжжі в середовищі гірників, що видобувають залізну руду, краї, де живуть легенди про славетних запорізьких козаків. Наприкінці шістдесятих років саме в цих краях археолог і поет Борис Мозолевський при розкопках кургану Товста могила знайде безцінні скіфські скарби, якими будуть захоплюватись всі музеї світу.
Названий батько часто водив Марію на тисячолітній курган, на вершині якого стояла кам’яна половецька баба і звідки було видно всі навколишні кургани. А вечорами часто читав для доньки „Кобзар” Шевченка, розповідав про цікаві події з історії краю. Пройдуть роки і славетне героїчне минуле рідного народу буде відтворене Марією Пригарою в повістях і оповіданнях для дітей, і, що особливо важливо, відтворене за мотивами українських народних дум.

 

 

---------------------------

 

 

Марія Пригара, вірші про літо
У цьому підрозділі можна знайти як окремі твори Марії Пригари, так і тематичні добірки віршів поетеси: про дітей, про школу, про ліс, про літо, про тваринок, про війну, про Дніпро, про козаків-запорожців.

 

Марія Пригара, Козак Голота, оповідання за мотивами українських народних дум. Гравюри Георгія Якутовича Видатна українська письменниця Марія Пригара у своїх оповіданнях, створених за мотивами народних дум, переносить читача до XVII - XVIII столітть, коли українське козацтво вело запеклу боротьбу з поневолювачами рідної землі. Читайте історичні оповідання: "Козак Голота", "Як три брати з Азова тікали", "Про Івася-вдовиченка Коновченка", "Про Хвеська Ґанджу Андибера", "Маруся Богуславка", "Про Хведора Безрідного", "З неволі", "В степу на могилі".
 
 
Марія Пригара, Казка про Катрю, віршована казкаВіршовані казки Марії Пригари: "Казка про ведмедика", "Горобчик-розбишака", "Гриць і мавпа", "Казка про Катрю", "Байбак-мандрівник".

Останні коментарі до сторінки
«Твори Марії Пригари»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми