Радій Полонський. Твори для дітей


 

Радій Полонський. Коротка біографія. Твори для дітей. Казки.

 

Радій Федорович Полонський - відомий український письменник, журналіст, перекладач.
Радій Федорович був дуже талановитою та різнобічною людиною. Він працював журналістом, писав п’єси для театру, перекладав художні твори з англійської мови. В його творчому доробку велика і мала проза, фантастика і драматургія, публіцистика і літературознавчі нариси, а також, що нам найбільш цікаво, казки та оповідання для дітей.

Народився майбутній письменник 12 жовтня 1930 року в місті Харкові в сім’ї агронома та вчительки. Дитинство було затьмарене репресіями проти батька та початком Другої світової війни. Але незважаючи на воєнні лихоліття, він зумів вчасно закінчити школу. Пережити усі негаразди хлопчику допомагала багата фантазія.

«В дитячі літа мене вабили міжпланетні простори, захоплювався конструюванням дивовижних зорельотів і... писав оповідання, вірші. Як народилася оця невстима потреба творити зараз сказати непросто. Але, думаю, що не останню роль відіграли і зачарування народною піснею з маминого голосу, і незвичайна музикальність батька, його чутлива увага до художнього слова. А ще - радість процесу творення», згадував він пізніше.

Після школи вступив на відділення журналістики філологічного факультету Харківського університету. З 1952 року, майже десять років, працював у пресі - в газетах Закарпаття, Києва, Харкова, а також кореспондентом Українського радіо Харківської області. Полонський був вдячний журналістській роботі за враження та досвід, що він здобув. Ажде ця професія допомогла йому глибше пізнати життя, познайомитися з талановитими людьми, непересічними особистостями, виробити свій стиль письма та здійснити творчі мрії і задуми.

Писати почав у 1954 році, в 1960 році була видана перша збірка «Весна на рейках». Найбільш відомою дитячою казкою стала «Таємниця Країни суниць», за мотивами якої студією «Київнаукфільм» у 1973 році було створено однойменний мультфільм. 
З того часу він публікував багато своїх творів, писав повісті, романи, оповідання та вірші. У 1968 році почав працювати у Харківській організації Спілки письменників України, займав посаду голови управління  з 1987 по 1994 рік.
Радій Федорович був людиною активною, творчою з багатим життєвим досвідом, саме тому так цікаво читати його твори. 
Серце письменника зупинилося 5 травня 2003 року.

За матеріалами: http://calameo.download/


Радій Полонський. Казка про викрадену зозулю. Зі збірки Таємниця країни суниць. Художник - Вадим Ігнатов."До великих подій зоставалося кілька хвилин. Цього ще ніхто не знав. Хлопчик Петрик, якого усі жартома звали Ходючок, сидів удома сам і розбирав новий набір «Автоконструктора». Тато й мама були у далекому відрядженні, дід Андрій пішов до гастроному, а бабуся Марія — на базар. У двері подзвонила дівчинка з сусідньої квартири — Ганнуся — і запитала: "А котра година на вашому старовинному?" "Зайди подивись", — сказав Петрик і пропустив Ганнусю до квартири. Вони зайшли до кімнати і стали дивитися на годинник. Отак стояли собі мовчки та дивилися, бо ще нікому не вдавалося відразу одірвати від нього погляд. То був дуже гарний і зовсім незвичайний годинник..." (Радій Полонський)

Радій Полонський. Таємниця країни суниць (дитячий казково-фентезійний роман). Малюнки Вадима Ігнатова. Дивитись мультфільм, читати, завантажити. «Таємниця країни суниць» — дитячий казково-фентезійний роман Радія Полонського, вперше видана в 1964 році. У 1973 році за мотивами твору студією «Київнаукфільм» було створено однойменний мультфільм. Шукаючи побільше суниць для своїх друзів, школярі Антошка, Дениско і Лариска потрапляють у дивовижну країну, наповнену суничними галявинами і населену дітьми, яких правитель Бевзь П'ятий та його помічник Одновусий перетворили на хуліганів, ябед та хвальків. За допомогою своєї дружби та місцевих чарів, котрі виконують будь-яку лічилочку, герої мають скинути тиранів і допомогти дітям стати чесними, сміливими та правдивими.

 


Останні коментарі до сторінки
«Радій Полонський. Твори для дітей»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми