Техніка виконання шву "Півхрестик" (непрозорий рахунковий шов художнього вишивання)


НЕПРОЗОРІ РАХУНКОВІ ШВИ ХУДОЖНЬОГО ВИШИВАННЯ

ПІВХРЕСТИК


Шов виконується справа наліво. Робочу нитку закріплюємо з виворітної сторони на місці початку шва. Виводимо голку на лицьову сторону. Від місця виколу ведемо голку з робочою ниткою вліво і вниз через 2 нитки основи і 2 нитки піткання (число ниток основи і піткання може мінятися, залежно від структури матеріалів та характеристичних особливостей орнаменту), вколюємо голку, повертаємо вверх, набираємо на неї 2 нитки піткання, виводимо на лицьову сторону, знову ведемо по діагоналі вліво і вниз через ту ж саму кількість ниток основи і піткання для накладання наступного стібка. Таким способом накладаємо стібки відповідно до рисунка орнаменту.

 Вишивання, Півхрестик, непрозорий рахунковий шов художнього вишивання, техніка виконання


Півхрестиком вишивають роздільні лінії та покрайниці в стрічкових орнаментах. Його використовують як з’єднувальний та оздоблювальний шов.

 Вишивання, Півхрестик, непрозорий рахунковий шов художнього вишивання, техніка виконання

 

На малюнку нижче: фрагменти вишивок чоловічих сорочок, виконаних рахунковими швами:

 

Рахункові шви, характеристика, Непрозорі рахункові шви художнього вишивання, Оксамитовий шов, техніка виконання шву

 

За матеріалами: К.Р. Сусак, Н.А. Стеф’юк. "Українське народне вишивання". Навчальний посібник (техніки, методологія, методика). Київ. Видавництво "Науковий світ", 2006 рік, стор. 88, 103.

 

Більше про вишивання з книги Катерини Сусак та Ніни Стеф’юк:

рукоділля, вишивання, історія вишивання, традиції вишивання, техніка виконання вишивки, схеми вишивання, майстер-класи з вишивання
Пропонуємо до розгляду унікальний навчальний посібник з вишивання, в якому досконало представлено історію та традиції цього мистецтва, а також практично і графічно відтворені та детально описані давно забуті шви: ключове шитво, шов ріжкатий, ключка, парована ключка, заігліно, верхоплут гуцульський, шов кучерявий, колодки-II, шов кочелистий, штепування, навиване тощо. Приєднуйтесь до наших уроків з вишивання за допомогою цієї чудової книги.

 


Останні коментарі до сторінки
«Техніка виконання шву "Півхрестик" (непрозорий рахунковий шов художнього вишивання)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми