"Про золоті часи" - давньоіндійський міф ​у перекладі Ярослава Веприняка


Про золоті часи. Давньоіндійський міф. Переклад Ярослава Веприняка.

 

Як і в інших міфах різних народів, в індійській міфології закарбовані уявлення давніх людей про гармонію світу, мрія про щасливе життя. Це головна думка міфу про золоті часи.

 


ДАВНЬОІНДІЙСЬКИЙ МІФ

ПРО ЗОЛОТІ ЧАСИ

(переклад Ярослава Веприняка)

 

Ті люди робили все, що заманеться, і були щасливі. Не було в них ні закону, ні беззаконня, і не було між цими людьми жодних відміннос­тей... Не було тоді розрізнення за кастами та способом життя, не було змішання мов.
У своїх діях люди того часу не керувалися любов'ю чи ненавистю один до одного. Від народження вони були однаково гарними та довголітніми, не поділялися на вельможних і низьких, були щасливі й не сумували.

За матеріалами: Ніколенко О. М. Світова література для 6 класу загальноосв. навч. закладів. Київ, "Грамота". 2014 р., стор. 35.

 

 

Дивіться також на нашому сайті:

Міфи давньої Індії

Індійські міфи. Міфи стародавньої Індії

              Індійські міфи:

              - «Творення світу»,
              - «Про створення ночі»,
              - «Про потоп»,
              - «Про золоті часи».

 

 

 

Міфи та легендиМіфи складалися в різних народів у сиву давнину, на перших ступенях розвитку людської культури, ще до винаходу письма, до того, як з'явилися науки. Їх можна розглядати як наївні спроби пояснити явища дійсності, що оточувала первісних людей, як спроби витлумачити причини і наслідки цих явищ. Ми відрізняємо міф від літературного оповідання, навіть зовсім фантастичного, бо у міфа не було автора, якоїсь однієї людини, що його б вигадала. Міф — наслідок колективної творчості народу. Міф ми відрізняємо й від дитячої казки, бо він не призначався для дітей, і в його правдивість вірили як ті, хто його переказував, так і ті, хто слухав переказ. Нарешті, міф ми відрізняємо й від власне історичного оповідання. В нашій сучасній мові міфом ми називаємо щось недійсне, неправдоподібне, нереальне, вигадане, таке, чого не було в історичній дійсності.

 

Народні притчі

Фольклор, народна мудрість, народні притчіПритча — невелике усне оповідання повчального характеру про якусь життєву пригоду. Вона утверджує перемогу добра, cправедливості. Притчі - це історії, які передаються від серця до серця, відкривають людям почуте, побачене, але найголовніше - душу. Вікова мудрість, що закладена в притчах, перетворює їх на своєрідну книгу життя, яка допомагає нам зрозуміти себе та наше майбутнє.


Останні коментарі до сторінки
«"Про золоті часи" - давньоіндійський міф ​у перекладі Ярослава Веприняка»:
Олена Єременко , 2021-09-15 21:00:29, #
Amina220110 , 2022-09-28 18:56:55, #
Зума , 2022-10-07 12:01:55, #
Валерія^ , 2023-08-22 23:13:48, #
Соня ???? , 2023-09-29 14:26:59, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 7     + Додати коментар
Топ-теми