Міфи давньої Індії


Індійські міфи. Міфи стародавньої Індії

 

Півострів Індостан відокремлений горами від іншої частини континенту — Азії. Він омивається водами Індійського океану, Аравійського моря та Бенгальської затоки. Тут розміщена прекрасна й загадкова країна Індія, де приблизно в ІІ тис. до н. е. виникли індійські міфи. У різні часи індуси поклонялися різним богам. Найважливішими для них були: Брахма — бог-отець, прабатько всього і всіх, один із трьох правителів Усесвіту, Вішну та Шива — теж правителі Всесвіту разом із Брахмою. Крім того, дуже популярними були: Індра — бог грози та грому, Варуна — бог океану й володар заходу, Вівасват — бог сонця й прабатько смертних людей, Агні — бог вогню, Кубера — бог багатства, цар царів і володар півночі. Серед богів-жінок давні індуси шанували Адіті — матір світлих богів, Дану — матір могутніх велетнів, Діті — матір грізних демонів, Калі — богиню війни.

Як і в міфах інших країн, в індійській міфології були істоти, які чинили спротив богам, шкодили людям. Це змієподібні страховиська – асури, демони та велетні. І хоча за походженням вони були старшими братами богів, проте потім стали їхніми запеклими ворогами, борючись за панування над світом.

Боротьба добра і зла, природні стихії та їх подолання, людське життя — традиційні теми індійських міфів.


Про золоті часи. Давньоіндійський міф. Переклад Ярослава Веприняка.Як і в інших міфах різних народів, в індійській міфології закарбовані уявлення давніх людей про гармонію світу, мрія про щасливе життя. Це головна думка міфу про золоті часи.

Про потоп. Індійський міф. Міф давньої ІндіїУ давнину Індія потерпала від різних природних стихій, під час яких люди боролися за виживання. Це знайшло відтворення в міфі про потоп. У цьому міфі людина дослухається до природи, а тому має шанс вижити. У міфологічній формі давні індуси утверджували, з одного боку, залежність людини від природи, а з іншого — здатність людини жити в злагоді з нею, відроджуватися разом із природою.

Індійські міфи. Міфи стародавньої ІндіїУ міфі йдеться про смерть чоловіка, якого звали Яма. Він був сином Вівасвата й уважався першим смертним чоловіком на землі, а після смерті став володарем царства смертних, богом смерті. У формі міфу давні індуси намагалися пояснити існування дня і ночі, життя і смерті, а також такого важливого для людей поняття, як час.

 

Фольклор - народна мудрість. Міфи та легенди. Виникнення світу (міф Стародавньої Індії)

Як і в багатьох міфах інших народів, створення світу в індійській міфології пов’язане з верховним божеством — Брахмою, а його походження обумовлено чарівним предметом — першопочатком усього — Золотим Яйцем (за іншою версією, Лотосом).

Останні коментарі до сторінки
«Міфи давньої Індії»:
Аріна , 2019-08-07 19:13:21, #
Лесь Маланка , 2019-08-08 00:29:14, #
Пекін , 2019-10-01 07:01:03, #
Чел , 2020-09-23 20:03:44, #
Лесь Маланка , 2020-09-23 21:36:45, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 5     + Додати коментар
Топ-теми