Пісенна Шевченкіана: поезії Тараса Шевченка у музичних творах


Пісенна Шевченкіана, поезії Тараса Шевченка у музичних творах, вірші Тараса Шевченка перекладені на музику, відео

Відомо, що на поезії з «Кобзаря» Тараса Шевченка створено понад 250 творів різних музичних форм, авторами яких є понад 120 композиторів. Українські композитори почали перекладати на музику тексти Тараса Шевченка ще за його життя. Одним із перших був Степан Данилович Паливода-Карпенко, який створив оперу «Катерина»(1858). Пізніше Аркас Микола Миколайович (старший) створив однойменну оперу «Катерина», яка стала більш відомою. Микола Лисенко створив 92 твори на поезії Тараса Шевченка. Сучасні митці переспівують Шевченка і популяризують його твори серед школярів та молоді. Пропонуємо до  вашої уваги кілька пісень на слова Великого Кобзаря у виконанні відомих українських виконавців.
 
 
 
----------------------
 
 
 

Сліпий. Малюнок Тараса Шевченка."Тарас Шевченко – як поет-пісняр?! Сама постановка цього питання є до певної міри досить суперечливою, оскільки відповідь на нього тісно пов'язана з тим, що ми вкладаємо у зміст цих слів сьогодні. Бо у наші дні загалом пишеться пісень немало, але серед них занадто багато таких творів, про які не скажеш однозначно – пісня невдала! А з іншого боку і вдалою її – теж не назвеш… Тобто забагато пісень здебільшого нібито цілком професійних, однак у той же час дуже  вже сірих і середньоарифметичних. Майже повністю позбавлених власного обличчя. Пісень, у яких не знайдеш ні живої думки, ні свіжого і зворушливого суцвіття почуттів. А життя і творчість такого поета, як Тарас Шевченко, важко назвати інакше як – неординарними!.." (Володимир Даник)


Тарас Шевченко і сучасність, добірка пісень на слова Кобзаря, рок-гурти співають ШевченкаДивіться відео та слухайте пісні на слова Тараса Шевченка у виконанні гуртів: "Кому вниз", "Скрябін", "Тартак", "Бандурбенд", "Kozak System"; музичного проекту "Kobzar" та дуету "Сестри Тельнюк".

Пісню Тече вода з-під явора на слова Тараса Шевченка виконують сестри ТельнюкСлухаймо прекрасні пісні на слова Тараса Шевченка  у виконанні заслужених артисток України Галини та Лесі Тельнюк.


Останні коментарі до сторінки
«Пісенна Шевченкіана: поезії Тараса Шевченка у музичних творах»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми