Пісенна Шевченкіана: поезії Тараса Шевченка у музичних творах


Пісенна Шевченкіана, поезії Тараса Шевченка у музичних творах, вірші Тараса Шевченка перекладені на музику, відео

Відомо, що на поезії з «Кобзаря» Тараса Шевченка створено понад 250 творів різних музичних форм, авторами яких є понад 120 композиторів. Українські композитори почали перекладати на музику тексти Тараса Шевченка ще за його життя. Одним із перших був Степан Данилович Паливода-Карпенко, який створив оперу «Катерина»(1858). Пізніше Аркас Микола Миколайович (старший) створив однойменну оперу «Катерина», яка стала більш відомою. Микола Лисенко створив 92 твори на поезії Тараса Шевченка. Сучасні митці переспівують Шевченка і популяризують його твори серед школярів та молоді. Пропонуємо до  вашої уваги кілька пісень на слова Великого Кобзаря у виконанні відомих українських виконавців.

Тарас Шевченко і сучасність, добірка пісень на слова Кобзаря, рок-гурти співають ШевченкаДивіться відео та слухайте пісні на слова Тараса Шевченка у виконанні гуртів: "Кому вниз", "Скрябін", "Тартак", "Бандурбенд", "Kozak System"; музичного проекту "Kobzar" та дуету "Сестри Тельнюк".

Пісню Тече вода з-під явора на слова Тараса Шевченка виконують сестри Тельнюк"Тече вода з-під явора", "Ой діброво - темний гаю!", "І досі сниться: під горою" на слова Тараса Шевченка звучать у виконанні Лесі і Галі Тельнюк.


Останні коментарі до сторінки
«Пісенна Шевченкіана: поезії Тараса Шевченка у музичних творах»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми