Ольга Зубер. Зимова казка для дітей "Особлива сніжинка" — читати та слухати


 

 

На відео: Ольга Зубер. Казка "Особлива сніжинка".

 

 

Ольга Зубер. Особлива сніжинка. Зимова казка для малят.

 

Ольга Зубер

ОСОБЛИВА СНІЖИНКА

 

Завантажити казку Ольги Зубер "Особлива сніжинка" (txt.zip)

 

Сніжинки тихо падали з неба, вкриваючи білим полотном все довкола: дерева, доріжки,дахи будинків, підвіконня, гнізда пташок, притрушували чиїсь крихітні, ледве помітні сліди. 
Сніжинкам було весело: вони падали, кружляли, виблискуючи в холодному світлі зірок.
Серед усього цього величезного снігопаду була одна дуже незвичайна Сніжинка. Падаючи з неба, вона не безтурботно сміялася, а уважно придивлялася, де б зручненько примоститися. Вона ретельно обдивилася все довкола і опустилася на вишневу гілочку, поближче до стовбура. Тут було дуже зручно і затишно: поруч світив великий ліхтар, а будинок захищав від вітру.
Спочатку Сніжинка сиділа тихо – незвично їй було тут, на Землі. Та згодом, набравшись сміливості, підхопивши легкий подих вітру, перелетіла на підвіконня, й з цікавістю подивилася у вікно.
У кімнаті горіло світло і Сніжинка роздивлялася на велике красиве ліжко, застелене візерунчастим покривалом, на шафу з книгами, на стіл, де стояло багато різних речей.
Раптом, вона звернула увагу на незнайомий округлий предмет, що стояв у кімнаті на підвіконні. Сніжинка підлетіла поближче і побачила своє відображення. Це було невеличке, дуже гарно оздоблене старовинне дзеркало.
− Ой! – скрикнула Сніжинка від здивування. – Хто це? Невже це я?! – не вірила вона сама собі. – Яка ж я гарна! Ні, я не просто гарна! Я чудова!
Вона озирнулася і подивилася на своїх подружок-сніжинок. Вони, як і раніше,     тихо падали на землю. І тільки тепер Сніжинка помітила, що всі вони різні.
 Вона довго придивлялася до них, і впевнилась, що кожна сніжинка унікальна і, по-своєму красива.
− Гей! Сестрички! – погукала вона.
− Ви тут падаєте просто так з неба, танцюєте, і не знаєте,які ви гарні!
− Чого ж це не знаємо? Якби ми були не гарні, то хіба б було довкола так красиво?!
− Ні! Ні! Я не про те! Я кажу,що всі ми різні, і не однакові, як здається. Придивіться одна до одної. Кожна з вас неповторна!
− Не мороч нам голову, Сніжинко! Всі ми однакові, а ти хочеш бути кращою за інших. Але нічого в тебе не вийде. Ти така сама , як і ми.
− Ні! Я  не така сама! Я незвичайна сніжинка! Подивіться на мій візерунок! У всіх нас він різний!
− Чого ти причепилася до нас? Ти бачиш, нам весело, і ніколи роздивлятися якісь там візерунки. Ми просто частинки замерзлої води. І ти – така ж сама.
− Ні! Я не просто частинка замерзлої води! Я унікальна сніжинка. Такої, як я  не було і ніколи не буде! Я – неповторна!
Сніжинки хором засміялися і полетіли далі.
А наша сніжинка знову підлетіла до дзеркала і почала ще уважніше розглядати себе. Зараз вона сподобалася собі ще більше: серединка в неї була шестигранна, від куточка кожної грані виходила тонесенька голочка, на якій прикріплювалися невеликі видовжені кульки, наче пелюстки в квітки. На кінчику кожної такої голочки була розташована округла крапелька, наче манюсінька горошинка.
Ольга Зубер. Особлива сніжинка. Зимова казка для малят.Сніжинка відлетіла від вікна й присіла на свою вишневу гілочку.
Вона сиділа і посміхалася. Сніжинка   була щасливою.
Настав ранок. Поприбігали діти й давай кататися на санчатах! І Сніжинка побачила,що вони також різні. Вона злетіла з гілочки й почала кружляти серед малечі і кататися з ними з гірки.
− Яка весела сніжинка! – сміялися діти.
Сніжинка засміялася ще голосніше, і сіла дівчинці на долоню.
− Яка вона гарна – промовив хлопчик.
− Вона неповторна! – сказала дівчинка.
Щастю  Сніжинки не було меж. Вона знялася вгору й закрутилася наче крихітний метелик. Вона кружляла, а з неї сипалися снігові блискітки, вкриваючи снігову гірку, по якій каталися малята.

І кожен, хто прочитає цю казочку, хай знає, – що якщо він хлопчик, то він також гарний, а якщо дівчинка, то також неповторна!

Казка люб'язно надіслана авторкою спеціально для "Малої Сторінки".

 

 

Читайте також на "Малій Сторінці":

Цікаві дитячі казочки від Ольги Зубер

Ольга Зубер. Казочки для малят

Ольга Зубер — молода поетка та казкарка з міста Переяслав-Хмельницький, що на Київщині. Має педагогічну освіту. Писати вірші почала ще в дитинстві, а от казочки - коли стала підростати маленька донечка. Дівчинка у мами - дуже цікава, тому казок для неї було все замало. От і почала пані Ольга вигадувати свої цікаві казкові історії, які з 2015 року почали друкувати дитячі періодичні видання: "Малятко", "Колобочок", " Мамине сонечко", "Котя", "Жирафа Рафа", "Ангелятко". Як і кожен автор, письменниця мріє про видання своєї книжечки... 

 

Зимові казки для дітей

Зимові казки для дітей
Казочки про зиму, Новий рік та Різдво, представленні на "Малій Сторінці", написали для діточок відомі українські та зарубіжні автори: Ганс Крістіан Андерсен, брати Грімм, Василь Сухомлинський, Катерина Перелісна, Леся Храплива-Щур, Ірина Мацко, Наталя Забіла, Оксана Іваненко, Ірина Жиленко, Микола Білкун, Яків Гончарук, Марія Пономаренко, Василь Струтинський, Валентина Вздульська, Юля Смаль, Василь Мельник, Юлія Хандожинська, Тетяна Винник, Ольга Зубер.
 

 

Більше казок на нашому сайті:

Українські казки для дітей

казкиЧимало українських письменників творили казки. Серед них Іван Франко, Леонід Глібов, Марко Вовчок, Леся Українка, Олена Пчілка, Юрій Федькович, Григорій Квітка-Основ’яненко, Левко Боровиковський, Петро Гулак-Артемовський, Євген Гребінка, Микола Костомаров, Пантелеймон Куліш, Юрій Федькович, Іван Наумович, Василь Сухомлинський та багато-багато інших.  Всупереч труднощам історичного шляху, українська літературна казка розвивалася і свідчила про те, що в мистецьких пошуках українські письменники йшли в ногу з письменниками Європи і світу.

 

Казки різних країн світу
Казки Еріха Распе, Ганса Крістіан Андерсена, братів Якоба і Вільгельма Грімм, а також - англійська, австралійська та угорська народні казки.

Останні коментарі до сторінки
«Ольга Зубер. Зимова казка для дітей "Особлива сніжинка" — читати та слухати»:
Юлія , 2021-04-24 21:12:13, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 1     + Додати коментар
Топ-теми