Блог видавництва «Ранок»: «Readberry» як новий бук-тренд


Readberry

 

 

READBERRY ЯК НОВИЙ БУК-ТРЕНД


Ера Тік-Току, блогерства та медійності за помахом чарівної палички конверсії навчила нас нової мудрості: усе, що ти бачиш довкола можна перетворити на тренд. А тренд конвертувати у популярність, охоплення та репутації. І вже на цих трьох китах сміливо можна будувати масштабні проєкти чи реалізовувати амбітні стратегії просування бренду.

Ще кілька років тому можна було з натяжкою уявити, як книго-сфера (одна з досить класичних та більш консервативних галузей) розриватиме Тік-Ток, Інстаграм, Фейсбук та інші платформи. Адже книга стало трендом.

Відео з книжковими новинками, які залітають на мільйони переглядів є новою буденністю. За кордоном та в Україні почали з'являтися книжкові клуби, фендоми та телеграм-канали, де можна було обговорити улюблену книжку та просто лампово поспілкуватися з іншими букловерами. З'явилися окремі ком'юніті, а букблогерство стало ще однією популярною категорією медійності.

І це зважаючи на те, що з початком повномасштабного вторгнення у 2022 році попит на книжки та книжковий контент мав би впасти. Натомість він виріс. На сьогодні читачі активно купують романтичні, фентезі та пригодницькі історії. Найбільшою популярність має саме фентезі. Бо книга (як це вже було під час Другої світової) стала рятунком та розрадою. Адже ти можеш зануритися в зовсім інший світ, перезавантажитися та сповненим сили повернутися до реальності, аби закривати поточні завдання та важливі військові збори.

Хочеш поставити світ на паузу — просто бери і читай. Це кредо визначило появу книжкової платформи Readberry в Інстаграмі. Книго-майданчик створило видавництво «Ранок», щоб українським фанатам категорії Young adults та New adults було те тусуватися, знаходити однодумців, обмінюватися враженнями від прочитаного, брати участь в тематичних конкурсах та дізнаватися про новинки улюбленого жанру.

«На початку 2021 року ми вже розуміли, що нам потрібен такий майданчик, такий простір для молоді, де ми будемо з нею спілкуватись – ділиться Вікторія Столяренко, паблішерка категорій підлітки та Young adults видавництва "Ранок". – Наявні канали не відповідали нашим запитам. Тому з'явилась ідея створення Readberry. Ми почали вести цю сторінку влітку 2021 року, вели її майже півроку. З початком повномасштабного вторгнення сторінку заморозили, і вже у 2023 році відновили. Тож наразі будемо розвивати Readberry далі».

Основний вайб, який відчуваєш, відвідуючи Readberry – він створений фанатами книжок для фанатів книжок. Тебе не покидає відчуття як від походеньок із друзями по книгарнях, коли можна зануритися з головою у книжкове та просто кайфувати від теплої, дружньої атмосфери.

Створення класного book-ком'юніті, групованого довкола жанрів NA та YA, – це провідна місія Readberry. І кріейторам платформи це вдалося на 100%. Сюди хочеться повертатися та рекомендувати друзям. Readberry – це коли книга є більше ніж тренд. Це окремий інфопривід, об'єднання людей довкола цього інфоприводу. Readberry – про спільні цінності, світобачення та про новий книжковий тренд в українському книговиданні: книжкові посиденьки та тематичні книго-зібрання із запрошеними книго-блогерами та book-косплеєрами.

Традиційні вже книжкові клуби виходять на другий план, адже Readberry в колабораціях з топовими українськими книгарнями та організаторами івентів проводить цілі bookparty. Лише за останні кілька місяців відбулося два книжкових івенти: тематична вечірка присвячена «Хронікам місяця» Марісси Маєр та зустріч у стилі old money по книзі «Ігри Спадкоємців» Дженіфер Л. Барнс.

На вечірку по «Хронікам місяця» було запрошено спеціальну гостю: книгоблогерку Злату, яка перевтілилась в образ Сіндер, головної героїні тетралогії. А на події присвяченій популярним у всьому бук-тоці «Іграм Спадкоємців» окрім обговорень історії та розгадування головокруток, можна було перевтілився в образи улюблених персонажів з книги, дізнатися про гарячі анонси від видавництва та виграти сертифікат на другу частину серії «Спадок Готорна».

Співорганізатори заходу по «Іграм Спадкоємців» книгарня-кав'ярня Readeat та івент-агенція Mystery Ball Agency поділилися враженнями від зустрічі та співпраці з  Readberry:
 
«Нам сподобалась співпраця з платформою Readberry, – зазначили Readeat. – Ми отримали гарні відгуки відвідувачів і з задоволенням продовжимо співпрацю. Круто, коли до підготовки заходу ставляться серйозно, обирають цікаві формати та активності».

Івенті-агенція Mystery Ball Agency також дуже тепло відгукнутися про співпрацю та загальне враження від платформи:

«Перш за все, ми вдячні за можливість співпрацювати з платформою «Readberry», – відзначили в агенції. –  Комунцікація з командою «Readberry», зокрема з Євгенією, проходить на високому рівні: подарунки та реквізити для подій надходять вчасно.

Щодо інтерактивного вечора по книзі «Ігри Спадкоємців». Подія була максимально атмосферною та цікавою. Учасники висловлювали свою думку з приводу книги і героїв. Завдяки нашій інтерактивній грі, найсміливіші з учасників, приміряли на себе образ персонажа з книги та розказували «свій пов» подій від лиця героя книги.

Ми багато сміялись та спілкувались. Магію вечора доповнили загадки, відповідь котрих були написані на папірцях, які потрібно було нагріти теплом свічки. Вечір був сповнений таємничих загадок, дискусій, магії та усмішок».

Такі тематичні книго-івенти якісно новий рівень подачі книжкового контенту, який пропонує читачами портал Readberry. Коли книжки конвертуються у комплексне враження не лише від прочитаного у книзі. Такі зустрічі дарують круті інсайти та емоції, зміцнюють наявні фендоми та створюють нові, допомагають відволіктися та перезавантажитися, віднайти крихту світла у ці темні часи, знайти нових друзів та надихнутися. До Readberry хочеться повертатися знову і знову. Бо атмосферно, книжково, лампово та з любов'ю до фанатів та книжок.

Євгенія Веремко, піар-менеджерка корпорації «Ранок».

 

 

Більше цікавого знайдете у блозі видавництва на нашому сайті:
Блог видавництва Ранок - найцікавіше та найактуальніше.Друзі, вас вітає численна команда видавництва «Ранок»! Ми раді запропонувати високоякісну навчальну та дитячу літературу, створену провідними фахівцями своєї справи. Крім друкованої продукції, видавництво «Ранок» випускає книги і в електронному вигляді. Ми пишаємося співпрацею з відомими видавництвами Європи і Америки, а партнерство з голлівудськими студіями The Walt Disney Company і Pixar Animation Studios — приємний бонус у вигляді прекрасних дитячих ігор та книг. Педагоги України вважають наші книги найкращими, а багато бібліотек мають у своєму арсеналі весь асортимент дитячої літератури та навчально-методичних посібників для учнів та вчителів. Як лідер серед вітчизняних видавців, «Ранок» увійшов до Європейської асоціації видавців навчальної літератури і є наразі єдиним представником України! Ми пишаємось, що протягом багатьох років видавництво отримує безліч нагород і премій. «Ранок» — це величезний простір для розумних і талановитих людей, одним словом, для всіх вас! Тож, єднаймося, друзі!

 


Останні коментарі до сторінки
«Блог видавництва «Ранок»: «Readberry» як новий бук-тренд»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми