Микола Білкун, казка "Ведмедикова ялинка"


Микола Білкун

ВЕДМЕДИКОВА ЯЛИНКА

Казка

 

українські казки для дітей, казки про зиму, Микола Білкун, казка Ведмедикова ялинкаТорік хлопчик Саша був зовсім маленький. І він з великим нетерпінням чекав ялинки. А одного дня прокинувся й бачить — ялинка стоїть. І прибрана. Всі прикраси на ній висять. Він дуже зрадів і вже не відходив від ялинки. Так кожного дня. Але одного вечора, коли маленький хлопчик Саша вже спав, ми зняли з ялинки всі прикраси, заховали їх у ящик, а ялинку викесли.
Другого ранку Саша побачив,що ялинки немає, й почав плакати. Ми його заспокоїли:
— Знаєш, Сашко, поки ти спав, приводив з лісу Великий Ведмідь. Він попросив у нас ялинку. Розумієш, у нього двоє синків ведмежаток, і вони теж хочуть потанцювати  коло  ялинки, а хіба ж у лісі дістанеш ялинкові іграшки? От Ведмідь і попросив, щоб ми позичили йому ялинку з іграшками. Коли його ведмежатка награються, він принесе тобі її назад.
Після того Саша мало не щодня питав:
— Не було Ведмедя? Не приносив ялинки? Ну добре, хай ведмежатка іще пограються.
А потім прийшла весна, і Саша зовсім забув про ялинку. Весну змінило літо, потім осінь, а там прилетіли білі метелики-сніжинки.
Одного ранку прокинувся хлопчик Саша,— він тепер ображався, коли його називали маленьким,— і бачить — ялинка   стоїть.   Прибрана. Всі прикраси, всі іграшки на ній висять. Він відразу все згадав і аж у долоні сплеснув від радості:
— Ведмідь приходив? Ялинку приніс? А що його ведмежатка?
— З Новим роком тебе вітали.
— А Ведмідь іще прийде по ялинку для своїх ведмежаток?
— Прийде.
— Хай приходить, мені не шкода.
Тепер ми так і робимо. Спершу ялинка стоїть у Сашиній кімнаті, потім уночі приходить Ведмідь і забирає її своїм ведмежаткам.

За матеріалами: Микола Білкун. "Про малят і звірят". Художник І. Макарова. Видавництво «Веселка», 1970, с. 17 - 18.

 

Дивіться також на "Малій Сторінці":

Зимові казки для дітей

Зимові казки для дітей
Казочки про зиму, Новий рік та Різдво, представленні на "Малій Сторінці", написали для діточок відомі українські та зарубіжні автори: Ганс Крістіан Андерсен, брати Грімм, Василь Сухомлинський, Катерина Перелісна, Леся Храплива-Щур, Ірина Мацко, Наталя Забіла, Оксана Іваненко, Ірина Жиленко, Микола Білкун, Яків Гончарук, Марія Пономаренко, Василь Струтинський, Валентина Вздульська, Юля Смаль, Василь Мельник, Юлія Хандожинська, Тетяна Винник.
 
 
Більше казок на нашому сайті:

Українські казки для дітей

казкиЧимало українських письменників творили казки. Серед них Іван Франко, Леонід Глібов, Марко Вовчок, Леся Українка, Олена Пчілка, Юрій Федькович, Григорій Квітка-Основ’яненко, Левко Боровиковський, Петро Гулак-Артемовський, Євген Гребінка, Микола Костомаров, Пантелеймон Куліш, Юрій Федькович, Іван Наумович, Василь Сухомлинський та багато-багато інших.  Всупереч труднощам історичного шляху, українська літературна казка розвивалася і свідчила про те, що в мистецьких пошуках українські письменники йшли в ногу з письменниками Європи і світу.

 

Казки різних країн світу
Казки Еріха Распе, Ганса Крістіан Андерсена, братів Якоба і Вільгельма Грімм, а також - англійська, австралійська та угорська народні казки.

Останні коментарі до сторінки
«Микола Білкун, казка "Ведмедикова ялинка"»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми