Марія Пономаренко. "Старий ліхтар" (новорічна казочка для дітей)


Марія Пономаренко. Старий ліхтар. Різдвяна казочка для дітей. Малюнок Наталі Алексенко

 

Марія Пономаренко

СТАРИЙ ЛІХТАР

 

Старий ліхтар тьмяно освітив ріг вулиці жовтавим світлом.
«Як приємно проганяти морок». - подумав він.
Ліхтар мав чимало літ, і йому давно вже пора було на спочинок. Проте він стояв на околиці міста й сумлінно ніс свою службу. Ліхтар присвічував людям і за це отримував від них слова щирої подяки. Особливо від пізніх перехожих.
Та доводилось йому терпіти й чимало прикрощів.
Літніми вечорами світло, мов магніт, притягувало комарів. Вони цілісіньку ніч миготіли перед ним дзумкітливими зграями. Тоді ліхтар мріяв, щоб швидше заплющити втомлені очі.
Ну, а восени йому дошкуляв холодний вітер. І вдень, і вночі він несамовито розгойдував ліхтар, і від того старенькому паморочилось у голові. Зате нині він, припорошений м'яким снігом, насолоджувався синім зимовим надвечір'ям і тихо дрімав.
Коли це з кінця вулиці раптом долинуло радісне:
«Щедрик, щедрик, щедрівочка, прилетіла ластівочка…»
«Де ще та ластівочка? — здивувався ліхтар. — До квітня ой скільки холодів треба перетерпіти!»
Повз нього пробігла гомінка зграйка дітей-щедрувальників.
«Ось де ви, мої ластів’ята...» - усміхнувся старий ліхтар і весело освітив їм дорогу.

За матеріалами: Дитячий журнал «Малятко», №1, 1918. Малюнок Наталі Алексенко.

 

 

Дивіться також на "Малій Сторінці":

Казочки для дітей від Марії Пономаренко

українські казки для дітей, Марія Пономаренко, Зимова казка, ПодарунокКазки Марії Пономаренко для дітей: "Зимова казка", "Подарунок".

 

 

 

 

 

 

 

Зимові казки для дітей

Зимові казки для дітей
Казочки про зиму, Новий рік та Різдво, представленні на "Малій Сторінці", написали для діточок відомі українські та зарубіжні автори: Ганс Крістіан Андерсен, брати Грімм, Василь Сухомлинський, Катерина Перелісна, Леся Храплива-Щур, Ірина Мацко, Наталя Забіла, Оксана Іваненко, Ірина Жиленко, Микола Білкун, Яків Гончарук, Марія Пономаренко, Василь Струтинський, Валентина Вздульська, Юля Смаль, Василь Мельник, Юлія Хандожинська, Тетяна Винник.
 
 
Більше казок на нашому сайті:

Українські казки для дітей

казкиЧимало українських письменників творили казки. Серед них Іван Франко, Леонід Глібов, Марко Вовчок, Леся Українка, Олена Пчілка, Юрій Федькович, Григорій Квітка-Основ’яненко, Левко Боровиковський, Петро Гулак-Артемовський, Євген Гребінка, Микола Костомаров, Пантелеймон Куліш, Юрій Федькович, Іван Наумович, Василь Сухомлинський та багато-багато інших.  Всупереч труднощам історичного шляху, українська літературна казка розвивалася і свідчила про те, що в мистецьких пошуках українські письменники йшли в ногу з письменниками Європи і світу.

 

Казки різних країн світу
Казки Еріха Распе, Ганса Крістіан Андерсена, братів Якоба і Вільгельма Грімм, а також - англійська, австралійська та угорська народні казки.

Останні коментарі до сторінки
«Марія Пономаренко. "Старий ліхтар" (новорічна казочка для дітей)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми