Марія Дем'янюк. "Що робити з різочкою" (казочка для малят до Свята Миколая)


 

 

Painting by Jim Daly

Ілюстрація - Jim Daly

 

 

Марія Дем'янюк

ЩО РОБИТИ З РІЗОЧКОЮ

(казка до Свята Миколая)

«А минулого року Святий Миколай поклав мені під подушечку різочку. Так-так — різочку!, — пригадував Михайлик. — І коли раненько, щойно розплющивши очі, я зазирнув під подушечку, то ой як розчарувався. Почав згадувати, коли це я був неслухом. І згадав, як літечком відламав гілку зі смородинового куща, щоб зробити пахучий прутик. І як бігав з ним аж допоки дідусь не покликав мене й не почав говорити про те, що деревця та кущі відчувають біль так само як і люди. Мені було дуже соромно, але ж я нічого не міг заподіяти: як то кажуть — відламану гілку до дерева не прилаштуєш. Довго я засмучено розглядав таки не дуже приємний дарунок від Миколая, аж допоки в кімнату не зайшов дідусь. «Оце то подарунок, — сказав він, — мабуть, щось накоїв. Нумо разом пригадаємо». «Дідусю, я вже згадав». «Що саме?». «Як я смородину ламав і зі смородиновим прутиком бігав». «Добре, що пригадав, —- мовив дідусь, — А дивись, різочка від Миколая теж смородинова». «Угу», — похмуро мовив я, вважаючи, що дідусь натякає на мою провину. «А може, Мишко, ми виправимо твою помилку: виростимо з цієї гілочки смородину?», — сказав дідусь і запитально подивився мені у вічі. Звичайно, я радо погодився, адже це цікаво власноруч щось виростити. І був дуже радий, коли побачив, що з різочки, яку ми поставили з дідусем у воду почали рости корінчики. Згодом з’явилися листочки. А пізньою весною цей пагін смородини ми перенесли з будинку в сад. Я сам посадив його. І вже влітку зібрав перший урожай та разом з дідусем ласував ним. І хоча ягід було ще мало, але ж які вони були духмяні!».
Далі думки Мишка від спогадів перейшли у сьогодення. І думав уже хлопчик про те, що скоро, 19 грудня, знову до нього, як і до всіх, прийде Святий Миколай. І він, Мишко, дуже хоче отримати в подарунок солодощі. Та якщо трапиться під подушечкою різочка, то також сильно не сумуватиме. Особливо, якщо вона із солодкого винограду.

                                 

Казку люб'язно надіслано авторкою спеціально для читачів "Малої Сторінки".

 

 

Більше творів Марії Дем'янюк на "Малій Сторінці":

Марія Дем'янюк. Казки для малят. Марійчині казки. Художники Тамара Стремоухова та Людмила Велика.
Казки, написані  для маленьких читачів нашою сучасницею, українською письменницею Марією Дем'янюк, занурюють дітей у загадковий світ природи, знайомлять їх з рослинним, тваринним світом, вчать щирому і дружньому спілкуванню. 
 
 
Марія Дем'янюк. Вірші для дітей і дорослих.
Марія Дем'янюк - письменниця, поетка, кандидат філологічних наук, доцент кафедри філософії та політології Хмельницького національного університету, член СХПУ. Автор збірки «Кленова пісня», дитячої збірки «Марійчині казки», книги «Синергія гуманізму, етики та естетики як основа діяльності СХПУ». Друкувалася в журналі «Дніпро», літературно-художніх альманахах, у «Сімейній газеті»,  «Казковому вечорі», у дитячих журналах. Лауреат І ступеня в номінації "Поезія для дорослих" ІІІ Всеукраїнського літературно-поетичного конкурсу-фестивалю Якова Бузинного (м. Луцьк, 2018). Лауреат літературної християнської премії 2018 року за книгу-дослідження «Синергія гуманізму, етики та естетики як основа діяльності СХПУ». Мешкає пані Марія у місті Хмельницький.

 

Дивіться також на "Малій Сторінці":

Зимові казки для дітей

Зимові казки для дітей
Казочки про зиму, Новий рік та Різдво, представленні на "Малій Сторінці", написали для діточок відомі українські та зарубіжні автори: Ганс Крістіан Андерсен, брати Грімм, Василь Сухомлинський, Катерина Перелісна, Леся Храплива-Щур, Ірина Мацко, Наталя Забіла, Оксана Іваненко, Ірина Жиленко, Микола Білкун, Яків Гончарук, Марія Пономаренко, Василь Струтинський, Валентина Вздульська, Юля Смаль, Василь Мельник, Юлія Хандожинська, Тетяна Винник, Марії Дем'янюк та інших українських авторів.

 


Останні коментарі до сторінки
«Марія Дем’янюк. "Що робити з різочкою" (казочка для малят до Свята Миколая)»:
Марина , 2020-12-14 17:00:12, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 1     + Додати коментар
Топ-теми