Марина Корж. Оповідання «Дивна дівчинка»


 

Painting by Sylvia Zet.

Painting by Sylvia Zet.

 

 

Марина Корж

ДИВНА ДІВЧИНКА

(оповідання)


У садочок прийшла дивна дівчинка. Тобто, спочатку ніхто не знав, що вона дивна. Спочатку вона зовсім звичайною здалася. Дівчинка та й дівчинка. Колготи, платтячко, два хвостики і ніс угору. Біляві хвостики і кирпатий ніс.

Вихователька Світлана Іллівна сказала:

– Це наша новенька, звуть її Таїсія. Тася або Тая. Ми з нею подружимося, і вона з нами теж. Правда, Тася?

Новенька струснула хвостиками. Кивнула головою і задерла носика ще вище.

За сніданком вона поводилася, як звичайна дівчинка: зї’ла і кашу, і котлету, і компот випила. Подякувати не забула. На математиці разом з усіма допомагала білочкам збирати горішки у два кошики, а потім складала приклади про цих самих білочок і горішки. На ліпленні гарно зліпила коника.

Дива почалися, коли діти зібралися на прогулянку і вийшли з будівлі садочку.

– Стаємо у пари, хлопчик з дівчинкою! – сказала вихователь.

– Але це неправильно, – тихо промовила новенька Тая.

– Чому? – Світлана Іллівна не сердилася, їй було цікаво.

– Тому що я хочу стояти з Лізою, ми у парку зустрілися і подружилися. Поки йдемо на ділянку, я розповім Лізі про свою ляльку Мілу. Я її вдома залишила. А з хлопчиками я ще не встигла подружитися, та й нецікаво їм слухати про ляльку…

– Гаразд, – посміхнулася вихователька, – у пари вставайте, хто з ким хоче і подружився, але обіцяйте: завтра ви мені обов’язково розповісте про свої улюблені іграшки. Можете і до садочка їх принести, щоб ми всі побачили. І ти, Тая, свою ляльку принось. Домовились?

Ось тоді Василь тихо озвався до Юрка:

– Якась вона  дивна… На людину–павука схожа…

– Думаєш, її павук вкусив, як в кіно? – у Юрка зробилися дуже великі очі.

– Ні… по–іншому схожа… – Василь обожнював людину–павука та весь час про нього говорив, тож Юрко йому повірив.

На ділянці виявилося повно дощових черв’яків, які вилізли з землі перед дощем. Так вихователька сказала. І запропонувала пограти у гру «Сонечко і дощик». Там потрібно було бігати багато. І раптом Юрко сказав:

– Але це неправильно! Ми ж потопчемо черв’яків. Давайте зберемо їх та перенесемо на траву.

Всі діти і Світлана Іллівна заходилися рятувати черв’яків. Потім витерли руки вологими серветками і змогли пограти у гру.

– Ти теж на людину–павука став схожий, – сказав Василь Юркові, і Юрко розсміявся. Йому стало весело–весело.

Після рухливої гри діти розійшлися по майданчику і зайнялися різними справами: хто з піску фортецю будував, хто м’ячем грався, хто пішов перевірити, як там черв’яки себе почувають. Віка на гойдалку сіла. До неї Артем підбіг:

– Я після тебе!

– А потім я! – сказав Василь.

– І я… – тихенько озвалася новенька Тася.

– Ні, після Віки я буду, – заявив сердито Ігор. Діти відійшли в сторону, бо Ігор міг і штовхнути, і піском обсипати. З ним ніхто не хотів дружити і ходити в парі.

– Але це неправильно, – сказала Світлана Іллівна. – Кататися треба по черзі. Віка, Артем,Василь, Тася, потім вже ти, Ігоре.

– Я тоді не встигну. – Ігор ще більше насупився і вперто схилив голову.

– Усі встигнуть. У мене на телефоні годинник є. Катаємося по п’ять хвилин. Згодні?

– Так… – Ігор опустив ще нижче голову і почервонів.

– Тепер і наша Світлана Іллівна на людину–павука схожа, – перезирнулися Василь та Юрко. – Ця новенька чарівниця якась чи хто? Тільки у казках таке буває.

Після прогулянки діти знову шикувалися у пари.

– Світлано Іванівно, а можна ми втрьох станемо? – гукнула новенька. – Я, Ліза та Ігор?

– Але це неправильно…– сказав хтось із дітей.

– Ні, це правильно. – посміхнулась вихователька. – Це дуже правильно. Що скажеш, Ігоре?

А Ігор нічого не сказав. Він почервонів, нахилив голову і теж посміхнувся.

 

Оповідання люб'язно надіслано авторкою спеціально для читачів "Малої Сторінки"

 

 

Читаймо також на "Малій Сторінці":

Марина Корж. Збірка казок та оповідань для дітей, батьків, вихователів та виховательок

Марина Валеріївна Корж Марина Валеріївна Корж народилася 14.08.1968 року в м. Ромни Сумської області, де живе і дотепер. Пані Марина працює у дитячому садочку з дітками та пише для них чудові казочки та оповідання. Пропонуємо Вашій увазі ті з них, які авторка надіслала спеціально для наших любих читачів.

 

 

 

 
 

Чимало українських письменників творили казки. Всупереч труднощам історичного шляху, українська літературна казка розвивалася і свідчила про те, що в мистецьких пошуках українські письменники йшли в ногу з письменниками Європи і світу. У розділі представлені казки таких авторів, як: Андієвська Емма, Білкун Микола, Васильчук Віктор, Вздульська Валентина, Вінграновський Микола, Винничук Юрій, Вовчок Марко, Воронько Платон, Глібов Леонід, Гончарук Яків, Гринько Варвара, Денисенко Лариса, Дерманський Сашко, Дімаров Анатолій, Жиленко Ірина, Жук Михайло, Забіла Наталя, Іваненко Оксана, Калинець Ігор, Керницький Іван, Коломієць Тамара, Королів-Старий Василь, Коцюбинський Михайло, Куліш Пантелеймон, Кротюк Оксана, Лепкий Богдан, Лірник Сашко, Липа Іван, Лотоцький Антін, Магера Микола, Майданська Софія, Малик Галина, Малицька Костянтина, Мацко Ірина, Мирний Панас, Нестайко Всеволод, Олесь Олександр, Перелісна Катерина, Підгірянка Марійка, Пономаренко Марія, Пригара Марія, Самійленко Володимир, Симоненко Василь, Слабошпицький Михайло, Смаль Юлія, Стельмах Михайло, Стельмах Ярослав, Стороженко Олекса, Струтинський Василь, Сухомлинський Василь, Терен Віктор, Трублаїні Микола, Тютюнник Григір, Українка Леся, Франко Іван, Храплива-Щур Леся, Чубач Ганна, Чухліб Василь, Шевчук Валерій, Ярмиш Юрій.

 

Українські оповідання для дітей

Українські оповідання для дітей

На цьому терені — оповідання для дітей — працювала ціла плеяда видатних українських письменників. У цьому розділі читайте оповідання, що написали: Андрусяк Іван, Артамонова Віра, Бабанський Пилип, Бабкіна Катерина, Багмут Іван, Близнець Віктор, Бондаренко Ксенія, Бондарчук Андрій, Буцень Олег, Васильченко Степан, Васильчук Віктор, Вдовиченко Галина, Вздульська Валентина, Вінграновський Микола, Винниченко Володимир, Вишня Остап, Воронина Леся, Галина Мирослава, Гончар Олесь, Грінченко Борис, Гуцало Євген, Григорук Анатолій, Давидов Анатолій, Давидова Оксана, Демченко Галина, Денисенко Лариса, Дерманський Олександр, Довженко Олександр, Донченко Олесь, Дяченки Марина та Сергій, Жарко Яків, Іваненко Оксана, Йогансен Майк, Живка Зоряна, Забіла Наталя, Караванська Оксана, Кара-Васильєва Тетяна, Кибалка Людмила, Коломієць Аліса, Коломієць Тамара, Копиленко Олександр, Король Петро, Костецький Анатолій, Коцюбинський Михайло, Кочубей Саша, Красицька Людмила, Кротюк Оксана, Кузьменко Дмитро (Кузько Кузякін), Лепкий Богдан, Лотоцький Антін, Лущевська Оксана, Магера Микола, Малетич Наталка, Малицька Костянтина (Віра Лебедова), Малкович Іван, Мацьків Олена, Мензатюк Зірка, Міхаліцина Катерина, М'ястківський Андрій, Нагорняк Володимир, Нестайко Всеволод, Нечуй-Левицький Іван, Ніцой Лариса, Ольжич Олег, Павленко Марина, Паламарчук Інна, Пантюк Сергій, Перепелюк Володимир, Підгірянка Марійка, Плачинда Сергій, Пригара Марія, Прохаськи Мар'яна і Тарас, Пчілка Олена, Рута Оляна, Рутківський Володимир, Сенатович Оксан, Сенцовський Володимир, Сенченко Іван, Скуратівський Василь, Слабошпицький Михайло, Смаль Юлія, Стельмах Ярослав, Стефаник Василь, Стороженко Олекса, Стус (Щербаченко) Тетяна, Струтинський Василь, Сухомлинський Василь, Ткачук Галина, Трублаїні Микола, Тютюнник Григір, Усачов Андрій, Франко Іван, Чабанівський Михайло, Чередниченко Дмитро, Черкасенко Спиридон, Чухліб Василь, Шиян Леонід, Шморгун Євген, Дрозд Володимир, Валентин Чемерис, Більчук Олена, Фролова Майя та інші українські автори.


Останні коментарі до сторінки
«Марина Корж. Оповідання «Дивна дівчинка» »:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми