На сайті
укр рус Дошка оголошень Додати оголошення

Казка "Пихаті стрілки" (Валентина Дячук)


Дячук Валентина. Пихаті стрілки. Казка


Валентина Дячук
 
ПИХАТІ СТРІЛКИ

(казка)


 
Дячук Валентина. Пихаті стрілки. Казка Годинник на вежі був  окрасою та й необхідністю для міста. Всі мешканці звикли звіряти за ним час. Закохані призначали під ним зустрічі, освідчувалися в коханні і милувалися його вишуканою оправою та стрілками.
А стрілки були справді гарні, з чудернацько викуваними з заліза викрутасами і гострими носиками. І так справно перестрибували з однієї годинникової поділки на іншу!Люди часто казали: «Ох, які гарні ці стрілки ! І як вірно відлічують час!»
     Сестри-стрілки це почули й запишалися своєю красою, потрібністю, та стали зарозумілими. Гордо дивилися на свої витончені пальчики, вигадливо закручені на ручках, що впевнено стояли по боках тоненьких тіл.
-  І справді, - думали вони, - ми маємо велике значення для людей: розподіляємо час, впорядковуємо їхнє життя. А ще ми такі стрункі, такі вишукані. Ми справжній витвір мистецтва!
Та одного разу сталась несподіванка – годинник на вежі зупинився. І як стрілки не намагалися перестрибнути на наступну поділку, ніяк не могли. Їхні ручки вперто підпирали боки, губки нерозуміюче стискались, а носики все одно залишалися на попередній поділці. Ноги стрілок не могли зрушити з місця ні на крок – не мали сили. І тут долинуло з площі: «Зіпсувався механізм!»
А до того часу ніхто й не згадував, що є коліщатка й гвинтики, котрі рухають стрілки з однієї поділки на іншу. Саме від їхньої роботи залежить, чи правильно годинник відлічуватиме секунди, хвилини, години.
    Прийшов майстер. Оглянувши будову годинника, він швидко знайшов причину – стерлись зубчики коліщаток, які допомагали рухати механізм. Та й  усі деталі  припали порохом, засмітилися.
– Попрацювали ви добре, любі, – звернувся майстер до коліщаток, служили на совість, а тепер, можна й відпочити.
    І він замінив старі, відпрацьовані частини новими, з міцними блискучими зубчиками. Протер і змастив весь механізм-організм годинника мастилом, щоби легше рухались і не швидко псувалися деталі. І знову запустив дзигар.
     Коліщатка, зачіпаючись зубчиком за зубчик, заскреготали, потягнули годинникові ланцюги, пружини напружились – і ось стрілки знову зробили  свій крок вперед: тік-так, тік-так – відлічували вони час. Опівдні місто почуло: Бам! Бам! – це  забили куранти. Люди раділи, всміхалися. Багато їх зібралося на площі, й усі дивились, як знову чітко і гарно рухаються стрілки.
А їм, стрілкам – ніде правди діти – приємна була така щира увага. Та проте… вже інакше ставилися до неї. За той час, поки годинник стояв зіпсований, вони зрозуміли, що механізм-організм у нього єдиний. І якщо люди милуються виглядом стрілок на хронометрі – то цим потрібно завдячувати майстрові, що так гарно зумів  їх викувати. А якщо  стрілки правильно показують час – то це заслуга всього механізму (всіх деталей): коліщаток, ланцюгів, гвинтиків.
    Лише тепер стрілки це зрозуміли. А ще вони відчували відповідальність, що лежить на них, адже були обличчям годинника, і як зуміють відлічувати час, так і люди будуть ставитися до його роботи - з любов’ю та шаною чи зневажливо.

Дячук Валентина. Пихаті стрілки. Казка
    
За матеріалами: https://artshodu.io.ua/

 

 

Більше казок на нашому сайті:

Українські казки для дітей

казкиЧимало українських письменників творили казки. Серед них Іван Франко, Леонід Глібов, Марко Вовчок, Леся Українка, Олена Пчілка, Юрій Федькович, Григорій Квітка-Основ’яненко, Левко Боровиковський, Петро Гулак-Артемовський, Євген Гребінка, Микола Костомаров, Пантелеймон Куліш, Юрій Федькович, Іван Наумович, Василь Сухомлинський та багато-багато інших.  Всупереч труднощам історичного шляху, українська літературна казка розвивалася і свідчила про те, що в мистецьких пошуках українські письменники йшли в ногу з письменниками Європи і світу.

 

Казки різних країн світу
Казки Еріха Распе, Ганса Крістіан Андерсена, братів Якоба і Вільгельма Грімм, а також - англійська, австралійська та угорська народні казки.

Останні коментарі до сторінки
«Казка "Пихаті стрілки" (Валентина Дячук)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар