Еріх Распе, "Пригоди барона Мюнхаузена"


Еріх Распе, Пригоди барона МюнхаузенаСміливий і вигадливий барон Мюнхаузен із захопленням розповідає читачам про свої неймовірні пригоди. В основу фантастичних «Пригод барона Мюнхаузена» покладено оповідання справжнього барона Мюнхаузена, який жив у XVIII столітті в Німеччині. Він був військовим, якийсь час служив у Росії і воював з турками. Повернувшись в свій маєток в Німеччині, Мюнхаузен незабаром став відомий як дотепний оповідач. Невідомо, чи сам він записав свої розповіді або це зробив хтось інший, але в 1781 році деякі з них були надруковані. Згодом до них були приєднані фантастичні розповіді інших письменників про пригоди Мюнхаузен, але автором книги прийнято вважати Еріх Распе. Мало хто вірить у правдивість цих історій. Тому іменем барона Мюнхаузена нині називають людей, які люблять пофантазувати і приписують собі всякі неймовірні подвиги.

 

Завантажити повний текст книги "Пригоди барона Мюнхаузена" Рудольфа Еріха Распе  (txt.zip)

 

За матеріалами: Еріх Распе. "Пригоди барона Мюнхаузена". Оповідання. Для молодшого шкільного віку. Переказ для дітей Корнія Чуковського. Переклад Григора Тютюнника. Малюнки Ніни Котел та Ігоря Вишинського. Київ, видавництво "Веселка", 1981 р., стор. 5 - 89. 


Пригоди барона Мюнхаузена, Рудольф Эріх Распе, частина перша, читати та завантажитиДо першої частини книги Еріха Распе "Пригоди барона Мюнхаузена" увійшли його оповідання: "Найправдивіша людина на Землі", "Кінь на дзвіниці", "Вовк, запряжений у сани", "Іскри з очей", "Дивовижне полювання", "Куріпки на шомполі", "Лисиця на голці", "Сліпа свиня", "Як я спіймав кабана", "Незвичайний олень", "Вовк навиворіт", "Скажена шуба", "Восьминогий заєць", "Чарівна куртка", "Кінь на столі", "Півконя", "Верхи на ядрі", "За волосся", "Бджолиний пастух на ведмеді", "Перша подорож на Місяць", "Покарана жадібність", "Коні під пахвами, карета на плечах", "Відталі звуки".

Пригоди барона Мюнхаузена, Рудольф Эрих Распе, частина 2, читати та завантажитиДо другої частини книги Еріха Распе "Пригоди барона Мюнхаузена" увійшли такі оповідання: "Буря", "Між крокодилом і левом", "Зустріч з китом", "У риб'ячому череві", "Мої чудові слуги", "Китайське вино", "Гонитва", "Влучний постріл", "Один супроти тисячі", "Людина-ядро", "Серед білих ведмедів", "Друга подорож на Місяць", "Сирний острів", "Кораблі, поглинуті рибиною", "Сутичка з ведмедем".

 


Останні коментарі до сторінки
«Еріх Распе, "Пригоди барона Мюнхаузена"»:
Полiна Манько , 2018-05-06 11:24:22, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 1     + Додати коментар
Топ-теми