У незалежній Україні «На підтрімку ініціатіві відоміх вчених, наукових установ, а також професійніх спілок України» День науки був встановлений Указом № 145/97 від 14-го лютого 1997-го року діючого на той момент Президента України і відзначається у третю суботу травня. Існує так само і загальний, міжнародний день науковців з альтруїстичним назвою - «Всесвітній день науки за мир і розвиток», який був заснований ЮНЕСКО і відзначається 10-го листопада.
Україна являє собою державу з високим рівнем освіти і науки. НАН України - Національна Академія Наук України, була заснована 27-го листопада 1918-го року і зараз має 3 секції, близько 14-ти відділень і 170 інститутів та інших наукових установ, а також 1400 науково-дослідних інститутів і 330 вищих навчальних закладів, в котрих процюють більш ніж 7000 докторів і 78000 кандидатів наук.
У 2018 році День науки в Україні припадає на 19 травня.
На відео: розмова із Заслуженим вчителем України, віце-президентом Асоціації народних депутатів України, доцентом Київського університету імені Бориса Грінченка, Героєм України Тамарою Прошкуратовою.
Дивіться також на нашому сайті:
Китайський календар, як і тісно пов’язаний із ним гороскоп, — важлива складова культури Стародавнього Китаю. У китайців є всі причини, щоб пишатися цими скарбами, якими століттями і тисячоліттями користувалися всі від простого селянина до імператора. Хоча подібні речі сучасна наука часто поспішає відносити до розряду міфів і казок, китайський календар має під собою розумну наукову основу.
Пишемо в цьому розділі про суто українські свята, як-то: День Соборності України, День Конституції, День Захисника України, День вишиванки і таке інше.
У цьому розділі збираємо інформацію про міжнародні та всесвітні свята.
Про найважливіші релігійні свята розповідатимемо в цьому розділі.
В цьому розділі збираємо відомості про дні, коли вшановуємо пам'ять героїв чи згадуємо дати визначних подій.
В літературному календарі розповідаємо про видатних поетів та письменників за датами їх народження.