|
Григорій Сковорода Всякому місту — звичай і права... Из сего зерна: Панські Петро для чинів тре кутки, Той безперервно стягає поля, Ладить юриста на смак свій права, Знаю, що смерть — як коса замашна, Всякому городу нрав и права; Петр для чинов углы панскіи трет, Тот непрестанно стягает грунта, Строит на свой тон юриста права, Смерте страшна, замашная косо! |
|
За матеріалами: Сковорода Григорій. Повна академічна збірка творів / За редакцією проф. Леоніда Ушкалова. – Харків–Едмонтон–Торонто: Майдан; Видавництво Канадського Інституту Українських Студій, 2011, стор. 60.
Читайте також на нашому сайті:
За словами Івана Франка, є найвидатнішим за своєю індивідуальністю поетом у староруській і давній українській літературі на величезному просторі часу - від автора "Слова о полку Ігоревім" до Котляревського і Шевченка. Художня проза Сковороди - це збірник "Байки харківські". Байка як жанр часто зустрічалася в давній українській літературі і фольклорі. За Сковородою, байка має сприяти у пошуках і розкритті вічної істини, його байки були спрямовані на викриття суспільних болячок, підносили дух громадянської гідності, культ розуму, картали світ зловживань, обдурювання, кар'єризму, вельможного самодурства, чинопочитання, наживи, самохвальства, тупоумства.