Володимир Нагорняк. "Зима" (з книги "Український рік")


Володимир Нагорняк

ЗИМА

 

Володимир Нагорняк. Український рік. Народознавство для дітей. Малюнки Олександра Журби. Січень. Лютий. Березень.

 

 Було в ЗИМИ три сини-управителі, три місяці – ГРУДЕНЬ, СІЧЕНЬ та ЛЮТИЙ.

 ГРУДЕНЬ  збирав землю в грудки, так вона, бідолашна, менше промерзала.

 СІЧЕНЬ же покривав землю білою сніговою ковдрою.

 ЛЮТИЙ – та що там  твій пройдоха ЛЮТИЙ?! – бешкетував снігом з хурделицями  та лютував, і оце все.  На весь білий світ лютував. Та ну його!

    ...Біло, як біло, все біло… Аж сліпить очі!.. Е-е ні, не все: ось – та ось же! – на розмальоване інеєм дерево не поспішаючи, по-господарськи, всідається снігур… другий… третій… Червонобокі: прямо тобі, спілі яблука. Так і тягнеться рука зірвати.

Ага, а біля ставка, глянь, скільки їх! Побігли… Стій же, стій!.. Не яблука то, і не снігурі – розпустила по вітру китиці свої калина. Листя ще з осені розгубила – розтринькала,   а китиці… Китиці горять! А який смачний той вогонь – калина з морозу.

Ставок наш узимку бачили? Велетенський телевізор! Не по льоду – здається, по самісінькому дну ставка ходиш: гне водорості вода, подивися, як дерева вітер. Вліво, вправо, прямо, знову вправо, закручує…  О… а… та куди там, хлопці уже шайбу ганяють…

 

 

                  Ото була, скажу тобі, зима:
                   Ми на лежанці грілися?!
                   Нема,
                   Та й бути не могло…
                   Ми – на ставку!
                   А ключка в мене, бачили таку?
                   А наш, хоч раз наш бачили хокей?
                   О-кей!
                   Чи ось – на лижах залюбки…
                   Ех, дні які, які роки…
                   Сказать вам, дітки, хочеться мені:
                  - Шануйте дні!

 

 

За матеріалами: Володимир Нагорняк. "Український рік" (Народознавство для  початкової школи). Малюнки Олександра Журби.

 

 

Читайте також на "Малій Сторінці":
Володимир Нагорняк. Український рік. Народознавство для дітей. Малюнки Олександра Журби
 
Оповідки Володимира Нагорняка про усі пори року - з книги "Український рік".  "Королівством – а воно саме так і називалося – РІК, - правив знаний по всіх усюдах МОРОЗ. Дід  МОРОЗ.  Величали його між собою не інакше,  як дідом.  Настільки був старий-старий,  аж вічний. Правив… розуміли, звичайно ж, розуміли, що правив-то королівством аж ніяк не МОРОЗ, - роки, роки!, - а його чотири доньки – ЗИМА, ВЕСНА, ЛІТО та ОСІНЬ..." (Володимир Нагорняк)
Зимові оповідання для дітей

Зимові оповідання для дітей, оповідання про зиму, оповідання про новий рік, оповідання про різдвоУ цьому розділі пропонуємо почитати гарні оповідання для діточок про зиму, про свято Нового року та Різдвяні свята від наших сучасних авторів та класиків української літератури: Василя Сухомлинського, Олени Пчілки, Івана Багмута, Ярослава Стельмаха, Віктора Близнеця, Пилипа Бабанського, Остапа Вишні, Петра Короля, Галини Демченко, Олександра Копиленка, Олега Буценя, Андрія Бондарчука, Віктора Васильчука, Анатолія Давидова, Наталі Забіли, Івана Сенченка, Василя Струтинського, Василя Скуратівського, Івана Малковича, Олени Цегельської, Василя Чухліба. 

Зимові казки для дітей

Зимові казки для дітей
Казочки про зиму, Новий рік та Різдво, представленні на "Малій Сторінці", написали для діточок відомі українські та зарубіжні автори: Ганс Крістіан Андерсен, брати Грімм, Василь Сухомлинський, Катерина Перелісна, Леся Храплива-Щур, Ірина Мацко, Наталя Забіла, Оксана Іваненко, Ірина Жиленко, Микола Білкун, Яків Гончарук, Марія Пономаренко, Василь Струтинський, Валентина Вздульська, Юля Смаль, Василь Мельник, Юлія Хандожинська, Тетяна Винник.

Останні коментарі до сторінки
«Володимир Нагорняк. "Зима" (з книги "Український рік")»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми