Володимир Даник. "Цвітіння… весняної «Скіфії»!"


Володимир Даник

                ЦВІТІННЯ… ВЕСНЯНОЇ «СКІФІЇ»!               

Існує і така думка. Читача (і слухача, і глядача теж!) треба посилено розважати, бо і життя нині дуже нелегке. Отож розважати і розважати, аж поки бідолашний читач (і слухач, і глядач теж!) і зовсім не втратить терпіння від такого завзятого розважання!
Але є видання і для людей мислячих, де можна знайти і глибоку за змістом поезію, і цікаву прозу, і неординарну публіцистику. У таких видань, може, й не надто великий тираж, але таку книгу береш до рук, щоб, прочитавши її раз, потім іще не раз до неї повернутися. 

 

Володимир Даник. Цвітіння весняної Скіфії. Місто Канев. Видавництво Склянка часу.

 

Місто Канев – місто добре відоме кожному українцю. Можна сказати навіть, що це місто знакове для кожного з нас. І є там видавництво «Склянка часу», яке стає все більш відомим в Україні. Та і за кордоном його вже знають і цінують. І це видавництво крім книг випуска у світ і журнал, що має назву таку ж, як і видавництво. І досить з’явитися свіженькому номеру журналу і вже таке помітне видання, як «Літературна Україна», повідомляє про це читачів і ознайомлює їх зі змістом опублікованого в журналі. 

 

Володимир Даник. Цвітіння весняної Скіфії. Місто Канев. Видавництво Склянка часу. Альманах Скіфія. Скіфія-2018-Весна.


Але крім журналу у згаданого вище видавництва є ще і альманах «Скіфія», що виходить чотири раз на рік. І назва у кожного з випусків альманаху і прогнозована, і змінна. Ну, скажімо, такий випуск... «Скіфія-2018-Весна». Глянеш на назву видання і все тобі стає зрозумілим – і в який рік вийшов альманах, і в яку саме пору року.
У мене перед очима уже згаданий випуск альманаху «Скіфія-2018-Весна». Весняна «Скіфія»... Треба віддати належне художникам, що здійснюють оформлення цього видання. Яскраві, соковиті, привабливі барви обкладинки... Барви, співзвучні весняному настрою книги, весняному баченню світу!

 

Володимир Даник. Цвітіння весняної Скіфії. Місто Канев. Видавництво Склянка часу. Альманах Скіфія. Скіфія-2018-Весна.


Життя в Україні кипить... Зміни на краще відбуваються, але не настільки швидко, як нам хотілося б. І твори, опубліковані у «Скіфії...», це у великій мірі пульс нашого неспокійного життя. Пульс, що гримить у поетичних чи прозових рядках. Альманах дає можливість прийти до читача українським (і не тільки українським!) авторам. Серед авторів і незнайомі тобі імена, і літератори, чиї твори уже не раз мав змогу читати завдяки зусиллям видавництва «Склянка часу». Є тут і проза Олександра Апалькова, який очолює видавництво. Це добре, коли видавець є не тільки видавцем, а і сам живе літературною творчістю.

Серед українських видань є такі, що представляють твори своїх авторів, написані однією з мов  – чи українською, чи російською. Твори, представлені альманахом «Скіфія», написані обома мовами, що за плином часу дає можливість читачу більш докладно ознайомитись з творчістю того чи іншого автора. Скажімо, автор цих рядків, нині пише більше  українською мовою, однак є і твори російською. І саме вони були представлені у «Скіфії-2018-Весна». Тут і вірші для дітей, і футбольні смішинки, і епіграми, і афоризми. 

Ще один суттєвий аспект. Досвід показує, що інколи самому автору важко обрати серед написаного ним найцікавіше, найпривабливіше для читача. І коли такий відбір здійснюють умілі редактори, люди, що добре знаються на літературі, то це цілком виправдано. Але ж це не означає, що думку автора щодо написаного ним треба і зовсім ігнорувати. Альманах «Скіфія» саме тим і цікавий, що він дає можливість авторам прийти до читача з тим, що вони вважають на даний момент найцікавішим.

А горизонти канівського видавництва постійно розширюються, додаючи нових можливостей і для автора, і для читача. «Склянка часу» проводить літературні конкурси і щодо віршів, і щодо прози, і щодо гумору. 

І ось нещодавно телефонний дзвінок від Олександра Апалькова. Буде проводитись ще один гумористичний конкурс, присвячений відомому українському гумористу Петру Ребру. Поету-гумористу – зі славного козацького міста Запоріжжя! І автору цих рядків надана і можливість, і честь бути членом журі цього цікавого конкурсу. Але це вже тема для іншої розмови.

Володимир Даник. Цвітіння весняної Скіфії. Місто Канев. Видавництво Склянка часу. Альманах Скіфія. Скіфія-2018-Весна. Конкурс Що робить папірець. Гумористичний конкурс, присвячений відомому українському гумористу Петру Ребру.

 Стаття надіслана автором особисто спеціально для читачів "Малої Сторінки".

 

 

 

Читайте також на нашому сайті:

Блог письменника, поета, гумориста, викладача ЧДТУ Володимира Даника
 
Володимир Даник - поет, прозаїк, автор пісень і бард. Автор 21 книг поезій, пісень і прози, серед яких: «Гуморески та байки» (1991), «Таємна зброя» (1992), «Під впливом НЛО» (1992), «Як стати молодим» (1992), «Вічна тема» (1993), «У Черкасах – сміються!» (2006) та інші. Володимир Олексійович - член Національної спілки письменників України, лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» (2016 р.), лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Гранослов», лауреат конкурсу «Автора! Автора!», який проводився журналом «Перець» та міністерством культури України.

Останні коментарі до сторінки
«Володимир Даник. "Цвітіння… весняної «Скіфії»!" »:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми