Володимир Даник. "Живемо – …не без презентацій!" (розповідь про пісню «Гей, сивий вітер плаче»)


На відео: На знак вшанування Героїв Небесної Сотні і всіх полеглих Героїв у війні на сході України, гурт «GONTA» презентує відео на пісню «Гей, сивий вітер плаче». (Слова Володимира Даника, музика Василя Лютого)​.

 

 

Володимир Даник

             ЖИВЕМО – …НЕ БЕЗ ПРЕЗЕНТАЦІЙ!               


Володимир Даник. Живемо – не без презентацій. Оповідка про пісню - Гей, сивий вітер плаче. І сірий колір буднів буває – досить яскравим! Коли будні переповнені подіями і радісним хвилюванням. Коли життя твоє не без творчості і не без певних досягнень, як наслідок тієї ж таки творчості. Ото ж інколи і виходить так, що твої сірі... інколи уже і зовсім сірі будні виявляються осяяними і справді... святковим промінням! 

Кожна мить, яку ми переживаємо, тісно пов’язана і з днями прожитими, і з днями теперішніми. І певна річ, з поглядами у майбутнє… Особливо, коли бачиш наочне підтвердження цьому взаємозв’язку.

Василь ЛютийОтож телефонний дзвінок з Києва. Телефонує Василь Лютий. Відомий музикант. Родом з Шевченкового краю. Певний час, як пишуть у пресі, жив і творив у Черкасах. Нині у Києві. Не раз їздив до охопленого вогнем Донбасу з творчо-пісенними десантами. До згаданого вище телефонного дзвінка з  Василем я знайомим не був. Одного разу у Черкасах (це було усе ж уже немало літ назад!) я став свідком того, як Василь виконував одну з власних пісень. Манера була украй енергійна… Руху на сцені було – пісень на десять! Емоційний вплив був – відповідним! Реакція публіки на виступ була відверто-небайдужою… А це ж – головне!
Отож дзвінок з Києва. І Василь Лютий повідомляє радісну новину, виявляється у нього є пісня, яку він створив на мій вірш – «Гей, сивий вітер плаче…». Він її виконує уже кілька років. А тепер цю пісню виконує і київський гурт «Гонта», і вже навіть знятий відеокліп на цю пісню, і ось-ось має відбутися (це було ще у лютому 2018-го…) її презентація в Інтернеті. 
Кость Фастівець. Гурт Гонта.Зв’язуюся з Костем Фастівцем, що очолює гурт «Гонта», і завдяки його сприянню маю можливість переглянути відеокліп ще до презентації. Враження було дуже сильним, що і підтвердили подальші коментарі слухачів. А серед них були і відомі українські музиканти.
І треба ж… ти бачиш це, ясно відчуваєш… вірш, написаний уже давненько, вірш, написаний на козацьку тематику, раптом набуває глибоко сучасного змісту. І те, що було для нас було лише непростою історією України стає тісно переплетеним з днем теперішнім. 
Василя Лютого, що створив мелодію пісні, знаємо більше, як кобзаря. А кобзарство – це і наше духовне коріння… і чи не найглибші пласти української пісні сучасної. А гурт «Гонта» – колектив, орієнтований насамперед на молодь. І натхненне, майстерне виконання саме таким колективом пісні патріотичної, не може не радувати.
І ти чи не вперше усвідомлюєш, що в української пісні – чи давно і добре відомої… чи у пісні новітньої, написаної, так би мовити, на вістрі подій... – є стільки духовних вимірів! Бо пісня – це не тільки вірш і мелодія, це і небайдуже, пристрасне виконання. Це  і чудова акторська гра людей, причетних до зйомок відеокліпу. Це і блискуче здійснені (інколи просто фантастичні!) зйомки.  

 

Гурт GONTA. Кость Фастівець. Гей, сивий вітер плаче. Слова Володимира Даника. Музика Василя Лютого.


Живемо у дуже нелегкі часи. І саме тепер особливо потрібні пісні патріотичного спрямування. І саме такою і стала, як мені здається, пісня, про яку йде мова. 
І ще трохи арифметики. Уже перші дні після презентації показали – було більше 2500 переглядів відеокліпу. Ось тут і є над чим замислитись. Нині літературні видання відносно малотиражні. Та і поетичні збірки виходять порівняно невеликими накладами. А кожен з українських поетів, і це не дивно, хотів би бути прочитаним – усією Україною! І тут саме Інтернет і може допомогти. 
Отож і живемо не без презентацій… Бо, мабуть, усім людям, причетним до цієї події, було з чим вийти до широкої аудиторії. Оце б і далі так. У піснях наступних. Якщо удасться, певна річ…
А завершити хотілося б власним віршем.  Віршем про драматизм творчих поривань. Про те, що схвильованому слову нелегко стати піснею. Але слово піснею… таки стає. Завдяки єдності зусиль. Завдяки патріотичній єдності багатьох людей, які цьому сприяли.

 

А дні... вони ж – бувають різними!
Хоч ніби на один мотив.
Вдається слову – стати піснею...
Разом зі згустком інших слів!

Думки – зірками… і планетами!
Cяйвом проміння крізь літа.
А пісня – це ж... щось щире й трепетне,
Мов цвіт, що тихо опада.

Бувають дні важкими й грізними,
То ж непросте – щастя твоє.
Так важко слову – стати піснею...
Та слово піснею – стає! 

 

 

На відео: Пісню "Сивий вітер плаче" на слова Володимира Даника написав та виконав відомий композитор Василь Лютий (Живосил Лютий). ​

 

 

ГЕЙ, СИВИЙ ВІТЕР ПЛАЧЕ

Слова Володимира Даника
Музика Василя Лютого 

 

Гей, сивий вітер плаче:
"Не вмирай, козаче,
Трохи поживи".
"Ех, рад би я пожити -
Кров моя розлита
У густій траві".

Гей, вітер хмари гонить:
"А тебе твій коник
Жде, як і колись".
"Ех, мабуть, я не встану,
Бо глибокі рани,
І не підвестись".

Гей, вітер все ворожить:
"Дівчину хорошу,
Друже, полюби".
"Ех, рад би я любити,
Та не бачать світу
Очі голубі".

Гей, вітер завиває,
По степу гуляє, 
погуляй і ти.
"Ех, мені не гуляти, 
Світу не видати, 
Долі не знайти".

Гей, вітер став казати:
"Жде на тебе мати,
Знову не засне".
"Ех, це б дійти до неньки,
Та моє серденько
Надто мовчазне".

Гей, сивий вітер плаче:
"Не вмирай, козаче,
Трохи поживи".
"Ех, рад би я пожити -
Кров моя розлита
У густій траві".

 

Стаття надіслана автором особисто спеціально для "Малої Сторінки".

 

 

Читайте також на нашому сайті:

Блог письменника, поета, гумориста, викладача ЧДТУ Володимира Даника
 
Володимир Даник - поет, прозаїк, автор пісень і бард. Автор 21 книг поезій, пісень і прози, серед яких: «Гуморески та байки» (1991), «Таємна зброя» (1992), «Під впливом НЛО» (1992), «Як стати молодим» (1992), «Вічна тема» (1993), «У Черкасах – сміються!» (2006) та інші. Володимир Олексійович - член Національної спілки письменників України, лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» (2016 р.), лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Гранослов», лауреат конкурсу «Автора! Автора!», який проводився журналом «Перець» та міністерством культури України

Останні коментарі до сторінки
«Володимир Даник. "Живемо – …не без презентацій!" (розповідь про пісню «Гей, сивий вітер плаче») »:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми