Володимир Даник. "Дрімаючи з... «Дрімайком»!​"


Володимир Даник, поет, письменник.

 

Володимир Даник

ДРІМАЮЧИ З... «ДРІМАЙКОМ»!

А радіопередачі усе ж змінилися. Змінилися форми і підходи. Стали дещо іншими теми. Фігурують і нові експерти з усіх можливих тупикових питань. Звучить інша музика. Ото ж зміни… Бо і як же без змін?!
Ведучі говорять, говорять… Ні, ще ніби не забалакуються! Хоча інколи виникає бажання і вигукнути до учасників радіопроцесу. І звернутися до них зі співчуттям, певна річ: 
– Шановний дядьку… чи шановна тітонько… Може, ви  вже… ну, звичайно ж, зовсім трохи… почали забалакуватися… Може б ви відпочили хвилинку… Випили чаю чи кави… То і говорилося б вам і жвавіше, і цікавіше! 

А втім чи варто нарікати… Бо у кожній справі є моменти-тріумфи і моменти… ну, абсолютно звичні. Зроблені, можна сказати, «на автопілоті». Але ж головне, що тріумфи таки є. І відчуття, що те, що ти чуєш, не запис, а саме живе спілкування, і додає передачі особливого шарму.
А перейдеш на ФМ-діапазон, то там немало радіостанцій, де звучить переважно музика. А слів чи живої розмови там не дочекаєшся. Трохи новин. Трохи реклами. Ну, ще прогноз погоди. 
Музики і справді багато. Музики різної. І такої, що послухав і забув. І музики привабливої, коли навпаки. Коли думаєш:
– Така чудова річ… А я її ще й  досі не чув! 
Коли послухаєш якусь з радіостанцій – ну, годину… дві… три… – то виникає враження, що вельмишановні панове радійники хочуть зробити надто уважних своїх слухачів… ну, хоча б професорами консерваторії! Бо і справді ж… Яка ж консерваторія без добре підготовленої професури?!

 

Володимир Даник, поет, письменник. Стаття у блозі письменника Володимира Даника. Дрімаючи з Дрімайком. Українське радіо. Радіопередачі. Радіостанція Країна ФМ. Передача Дрімайко. Казочки для діток. Сашко Лірник.

 

Життя – це творчість… Життя – це пошук і експеримент. Який би напрямок у своїй діяльності ми не обрали. Отож… мандруючи ФМ-діапазоном, раптом натрапляю і на таке. Радіостанція «Країна ФМ». Передача «Дрімайко». Казочки для діток. У буквальному розумінні. Але ж коли це цікаво… Тоді це цікаво і дітям, і дорослим. Тоді рамки жанру… ніби розширюються. Тоді і відчуття – це можна слухати. 

І навіть – це треба слухати! Незалежно від того, якого ж віку дитина – чи їй ще п’ять років… Чи вже і сорок п’ять…

Володимир Даник, поет, письменник. Стаття у блозі письменника Володимира Даника. Дрімаючи з Дрімайком. Українське радіо. Радіопередачі. Радіостанція Країна ФМ. Передача Дрімайко. Казочки для діток. Сашко Лірник.Отож передача «Дрімайко»… Назва, якою ця публікація розпочинається, певна річ – просто жарт. Бо передача цікава і приваблива! І таке враження, що слухачі у неї є. Ведучий передачі представився, як Cашко-лірник. І правильно – нема чого занадто розшифровуватися! А то ще переманять кудись... у Париж чи Нью-Йорк! А нам самим в Україні такі люди потрібні.
І хоч не так і багато удалося прослухати, виникало враження – талановита передача, зроблена талановитою людиною. Не збираюся когось у цьому переконувати, але деякі аргументи щодо цього усе ж приведу.

Звертає на себе увагу прагнення ведучого вести розмову з маленьким українським слухачем, як з рівним собі співрозмовником. Казки – це важливо і цікаво! Бо у них немалий життєвий досвід – і конкретної людини, і цілого народу. Але ж казка і привід зачепити вагомі і неперебутні теми – а якими ж мають бути майбутні українці! А якою б ми хотіли бачити Україну… 

Добре, що ведучий передачі згадав і славетного нашого казкаря – діда Панаса... Бо і здійснюючи власний творчий пошук, треба спиратися на наші традиції. Треба їх, ці традиції, і знати, і розвивати.

А ось і пошук, ось і екперимент – у передачі звучать у майстерному виконанні казки маленьких українських слухачиків. І можна уявити, з яким хвилюванням слухають цю передачу юні казкотворці! Бо і для людей з немалим і життєвим, і літературним досвідом це було б подією. І можливо хтось з авторів казок, що прозвучали, зможе за плином літ і перегорнути сторінки власноруч написаної книги.

 

Володимир Даник, поет, письменник. Стаття у блозі письменника Володимира Даника. Дрімаючи з Дрімайком. Українське радіо. Радіопередачі. Радіостанція Країна ФМ. Передача Дрімайко. Казочки для діток. Сашко Лірник.


Отож радіо змінюється. Відкриваючи нам нові і цікаві радіоімена! Тому і прислухайся, Україно, до свого власного радіо.

 

На відео: добірка передач радіостанції "Країна ФМ" з її ютуб-каналу.

 

Світлину автора взято з ФБ-сторінки пана Володимира.

Статтю надіслано автором спеціально для читачів "Малої Сторінки".

 

 

 

Читайте також на нашому сайті:

Блог письменника, поета, гумориста, викладача ЧДТУ Володимира Даника
Володимир Даник - поет, прозаїк, автор пісень і бард. Автор 21 книг поезій, пісень і прози, серед яких: «Гуморески та байки» (1991), «Таємна зброя» (1992), «Під впливом НЛО» (1992), «Як стати молодим» (1992), «Вічна тема» (1993), «У Черкасах – сміються!» (2006) та інші. Володимир Олексійович - член Національної спілки письменників України, лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» (2016 р. та 2019 р.), лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Гранослов», лауреат конкурсу «Автора! Автора!», який проводився журналом «Перець» та міністерством культури України.

 

Дивіться казки Сашка Лірника на "Малій Сторінці":

Казки онлайн: відео-розповіді відомого казкаря Лірника Сашка

Сашко Лірник, казкарСашко Лірник розповідає різноманітні казки, а його дотепний коментар перетворює знайомі мелодії народних казок на свіжі струмочки захопливих історій і фантастичних пригод на втіху дорослим і малечі.


Останні коментарі до сторінки
«Володимир Даник. "Дрімаючи з... «Дрімайком»!​"»:
Маргарита , 2019-12-04 12:29:06, #
Сергій , 2019-12-04 21:02:09, #
Наталя , 2019-12-05 09:35:56, #
Костянтин , 2019-12-05 12:08:08, #
Марина , 2019-12-07 17:27:36, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 14     + Додати коментар
Топ-теми