Василь Сухомлинський, "Моя мама пахне хлібом" (оповідання)


Василь Сухомлинський

МОЯ МАМА ПАХНЕ ХЛІБОМ

Оповідання

 

Одного дня в дитячий садок привели двох новачків — п'ятирічних хлопчиків Толю й Колю. Їх привели мами. Хлопчики познайомились. Толя запитує Колю:
—  Де працює твоя мама?
—  А хіба ти не знаєш?— здивувався Коля,— Вона ж пахне ліками.  Моя мама — лікар. Захворіє людина — мама вилікує. Без лікаря люди не могли б жити. А твоя мама де працює?
—  А хіба ти не знаєш?— здивувався Толя.— Вона ж так пахне хлібом. Моя мама — пекар. Вона годує людей. Без хліба не міг би ніхто жити.
—  І лікар?— запитав здивовано Коля.
—  І лікар не міг би,— з гордістю сказав Толя.

Василь Сухомлинський, Моя мама пахне хлібом, оповідання

За матеріалами: "Мамин день". Вірші та оповідання. Упорядник Зінаїда Лещенко. Художник Олена Родіна-Михайлова. Київ, "Веселка", 1986, стор. 7.

 

Більше творів  для дітей Василя Сухомлинського на нашому сайті:

Василь Олександрович Сухомлинський - видатний український педагог, письменник і публіцист.У 1926 - 1933 роках В. О. Сухомлинський навчався у Василівській семирічній школі, де був одним з кращих учнів. Вчився добре, старанно, любив читати, гарно малював. Щоб зібрати гроші на книги, фарби, зошити, разом з однолітками та братами ходили на Новий рік посівати та щедрувати, а літом працював у колгоспі. У дитячому садку, який діяв в колгоспі на період літніх канікул йому доручали бути помічником вихователя. Він доглядав малюків, розповідав їм казки, читав книжки, проводив веселі ігри. Тому і вибір професії був не випадковий.

Останні коментарі до сторінки
«Василь Сухомлинський, "Моя мама пахне хлібом" (оповідання)»:
НУБ , 2015-10-05 19:31:30, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 1     + Додати коментар
Топ-теми