На сайті
Дошка оголошень Додати оголошення

Василь Сухомлинський. "Вічна тополя" (оповідання для дітей)


Василь Сухомлинський. Вічна тополя. Оповідання для дітей.

 

Василь Сухомлинський

ВІЧНА ТОПОЛЯ

(оповідання)

 

Завантажити оповідання Василя Сухомлинського "Вічна тополя" (txt.zip)

 

Стоїть край дороги стара-престара тополя. Узимку тривожно шумлять її голі віти, а весною покривається вона зеленим листям.
Скільки й пам’ятаю, стоїть вона, як сторож.
Якось питаю маму:
—    Скільки літ тополі? Хто її посадив?
—    Не знаю, — відповідає мама. — Скільки й пам’ятаю, стоїть тополя край дороги. Завжди однакова.
Питаю старого-престарого дідуся:
—    Скажіть, будь ласка, скільки літ тополі? Хто її посадив?
—    Не пам’ятаю, — відповідає дідусь. — Завжди стоїть край дороги. Скільки й знаю — росте собі й росте. Люди приходять і відходять, а тополя завжди росте.
Може, це й не тополя, а легенда? Може, дерево це вічне? Може, вона народилася тоді, коли й наша Україна? Коли так, то вона — вічна, бо Україна наша — вічна.

За матеріалами: Василь Сухомлинський. Майже чарівна розмова: Оповідання, казки. Серія «Веселка». Редактор Біляєва Г. В.  Xарків, видавництво "Белкар-книга", 2015 р., стор. 19.

 

 

Більше творів Василя Сухомлинського на "Малій Сторінці":

Василь Олександрович Сухомлинський - видатний український педагог, письменник і публіцист.У 1926 - 1933 роках В.О. Сухомлинський навчався у Василівській семирічній школі, де був одним з кращих учнів. Вчився добре, старанно, любив читати, гарно малював. Щоб зібрати гроші на книги, фарби, зошити, разом з однолітками та братами ходили на Новий рік посівати та щедрувати, а літом працював у колгоспі. У дитячому садку, який діяв в колгоспі на період літніх канікул йому доручали бути помічником вихователя. Він доглядав малюків, розповідав їм казки, читав книжки, проводив веселі ігри. Тому і вибір професії був не випадковий.

Останні коментарі до сторінки
«Василь Сухомлинський. "Вічна тополя" (оповідання для дітей)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар