На сайті
Дошка оголошень Додати оголошення

Василина Головчук. Оповідання "Весняний пейзаж"


Василина Головчук. Оповідання. Весняний пейзаж.

Василина Головчук

ВЕСНЯНИЙ ПЕЙЗАЖ

 

Сьогодні для мене важкий день.
Учителька задала нам описати свою улюблену пору року. А що робити мені, якщо я всіх їх люблю?..
Я добре пам’ятаю, як одного разу запитав у батька кого він більше любить: мене чи маму.
Батько відповів коротко: "Обидвох!".
Хоча я наполягала, що хоча би мене трішки більше, ніж маму. Та він усе своє і те саме:
"Обидвох нарівно!"
Ось так і зараз. Не можу розділити їх. Бо усе одно їх люблю.
Для мене це - великий пейзаж, у одній рамі, яка має чотири частини, підписані тим самим художником і намальовані теж ним, лише в різнім стані свого душевного та сердечного настрою: коли веселий, як весна, буйний, як літо, сумний, як осінь,  холодний, як зима.
Якщо одну частину відняти, тоді що там залишиться? Одна порожнеча, а я цього не хочу.
Останні залишки снігу тануть під променями сонця і далі не мають сили противитися йому.
Сонце все більше та більше перемагає холод та сніг і викликає перші вісники весни - проліски, які ще несміливо та сором’язливо появляються, навіть не наважуючись підняти свої голівки до нього, а тільки поклоняються йому.
Далі вже і весняні соняшники-квіти весело жовтіють, радіють йому і, наче слухняні, повертають за ним свої голівки-квіти.
Тепер так весело на душі, бо земля застелена широкою зеленою ковдрою, на якій розсипані різнокольорові квіти, дерева у садах у рясному цвіту, у городчику мама васильки та чорнобривці сіють, на полі - робота, а мені так хочеться соловейком заспівати, зозулею закувати.
Тут уже і перші черешні доспівають на Брищах, треба поласувати і насолодитися ними, бо вони так і манять мене своїми незрілими ще ягодами-черешеньками.
І це все повторюється кожного року, не так як дитинство, - тільки у спогадах.

За матеріалами: "Дзвоник". Журнал для українських дітей Румунії. Місячник Союзу Українців Румунії. 3 рік видання, квітень, 2011 рік. За матеріалами: "Дзвоник". Журнал для українських дітей Румунії. Місячник Союзу Українців Румунії. 3 рік видання, квітень, 2011 рік, стор. 8.

 

 

Дивіться також:
Весняні оповідання для дітей
"Ось і ластівки з-за моря повернулися; літають, метушаться, в сараї під дахом глиняне гніздечко ліплять. Та як акуратно! Грудочку до грудочки приклеюють. Зліплять гніздечко, неначе кошик, а збоку пролазку залишать. Через цю пролазку пуху, травинок у гніздо назносять. Постелить ластівка м’яку підстилку в гнізді, знесе туди яєчка І сяде пташенят висиджувати."  (Георгій Скребицький, Віра Чапліна)

 

 


Останні коментарі до сторінки
«Василина Головчук. Оповідання "Весняний пейзаж"»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар