|
В'ЯЗАНКА КОЛОМИЙОК "ДОЗВІЛЛЯ МОЛОДІ" Ой співанки-коломийки, в'язанку з них в'яжу, Як я стану коломийки співати, співати, Ой дрібонько коломийка, дрібонька, дрібонька, - Звідки мої співаночки! – питаються люди. Та я собі заспіваю, тоненько засвищу, Ой повіяв буйний вітер, повіяв, повіяв, Коломийку заспіваю, як ми веселенько, Коли собі заспіваю, то жура щезає, Ой Матію та Матію, відколи тя прошу. Зроби одну, зроби одну та зроби ще другу, Ой я собі заспіваю двома голосами. Ой щебече соловейко у мене на груші, Співаночки-складаночки, я вас не складала, Я посію пшенечиньку, вродиться льоночик, А я годна льонок брати та годна стелити, Ой коби ми, подружечко, голосочки склали, Та хоч би всі зорі впали й писарями стали, Через тиждень була хвора, бо робота була, Коломийку заспівати, коломийку грати, Коломийка, коломийка та й коломийочка, Чи ти мене, моя мамко, купала в романці, Ой дрімуча коломийка, дрібуча, дрібуча, Ой пішов я танцювати, та змилив ногами, Ой пішов би козака та й пішов би польки, Черевички невелички, ніженька маленька, Та я міхом обертаю, та я міхом кручу, Ой буде вже коломийки, ой буду, ой буде, Але файно скрипка грає, нікому співати, А я йому наказую перепеличками, Ластівочки-щебетушки не хочуть сідати, Тато добрий, тато добрий, мати не лихая, Ой як мені не гуляти, коли в мене мати |
|
За матеріалами: "Закувала зозуленька", Київ, "Веселка", 1998. http://www.pisni.org.ua/
Більше коломийок на "Малій Сторінці":
Коломийка - це коротка, найчастіше дворядкова пісня, кожний рядок якої складаеться з 14 складів, з цезурою після восьмоrо складу, з жіночою римою. Виконується вона на мелодію усталеноrо типу. Може виступати як приспівка до танцю або існувати незалежно від нього.
Більше пісень на нашому сайті:
Пісенна творчість українського народу багата й різноманітна. З глибокої давнини супроводжує вона життя народу. Жоден із фольклорних жанрів не може порівнятися з піснею широтою охоплення життєвих явищ, відображення народного світосприймання, моралі, естетичних уподобань. Створена в незапам'ятні віки, вона хвилює й сьогодні правдивістю, свіжістю і щирістю почуттів, чарує поетичністю, художньою красою. До розділу увійшли: пісні літературного походження, весільні пісні, родинно-побутові пісні, історичні пісні, стрілецькі пісні, коломийки, календарно-обрядові пісні (пісні зимового циклу: колядки та щедрівки, жниварські пісні, петрівки, русальні пісні, купальські, веснянки та гаївки), суспільно-побутові пісні (Заробітчанські, наймитські, строкарські та робітничі пісні, бурлацькі пісні, рекрутські та солдатські пісні, кріпацькі пісні, чумацькі пісні, козацькі пісні).
можна и в книге найти