Антін Лотоцький, оповідання


Антін Лотоцький, оповідання"Ольга Перевізникова", "Мудра володарка", "Михайло-семиліток" - історичні оповідання, який написав Антін Лотоцький - відомий український дитячий письменник, журналіст громадський діяч, учасник національно-визвольних змагань 1914 – 1920 років, активний діяч Пресової Кватири Українських Січових Стрільців.​


Антін Лотоцький. Ольга Перевізникова. Оповідання. Малюнки Оксани Мовчан"Літо в самому розпалі... Оля сидить перед хатою й думає над сном своїм. А снився їй дивний сон. Десь вона ніби в лісі на леваді, а з неба зорі падають і падають. Вона ловить їх у подолок. Аж тут де не взявся старець сивий. Став перед нею і сказав: "Ольго, твій час прийшов". Вона дивиться, а то перед нею не старець стоїть, а молодий гарний лицар у зброї лискучій, золотистій. Узяв її в обійми та каже: "Ти моя!" Тут вона й прокинулася. З того ранку якась не своя, неспокійна якась..." (Антін Лотоцький)

Антін Лотоцький, Мудра володарка, історичне оповідання

"З того часу, як Ольга почала заходити в церкву св. Іллі, вона змінилася зовсім. Не думала вже про помсту, ні про підбої. Одинокою її мрією було вибратися до Царгорода й там охреститися. Тож, коли тільки Святослав доріс, передала йому правління й вибралася в дорогу з великим почетом бояринь, бояр і з дружиною. І Дніпро, і Чорне море переїхала без пригод. Попутній вітер віяв усю дорогу. Аж у Суді стрінула її пригода. Царська сторожа не хотіла пустити Ольгу з її людьми в город..." (Антін Лотоцький)

Антін Лотоцький, Михайло-семиліток, оповідання з народного переказу"Було се дуже давно. Ще як на наші землі набігав дикий кочовий народ печеніги та нищив і руйнував села й міста, а людей убивав або забирав у тяжку неволю. А панував тоді в нашому славному золотоверхому Києві князь Володимир..." (Антін Лотоцький)


Останні коментарі до сторінки
«Антін Лотоцький, оповідання»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми