Анатолій Григорук. Оповідання "Дорогі Шевченківські місця"


 

Батьківська хата у Керелівці. Малюнок Тараса Шевченка олівцем на папері (1843)

"Батьківська хата у Керелівці". Малюнок Тараса Шевченка (папір, олівець, 1843 р.)

 

 

Анатолій Григорук

ДОРОГІ ШЕВЧЕНКІВСЬКІ МІСЦЯ

 

Завантажити текст оповідання Анатолія Григорука "Дорогі Шевченківські місця" (txt.zip)

 

Є на Черкащині село Моринці. Воно, можна сказати, нічим особливим не примітне: таких мальовничих сіл у нас не сотні — тисячі. Тим часом про нього знають не тільки повсюди в Україні, а й далеко, далеко за її межами. Адже в Моринцях народився наш великий поет і художник Тарас Шевченко.

Тарасові батьки були безправні кріпаки. Вони жили у великій нужді, тяжко працювали на жорстокого ненаситного пана. І хатина їхня була тісна, підсліпувата, кособока, під обшарпаною вітрами солом'яною стріхою. Але це рідне обійстя лишилось для Шевченка найдорожчим місцем на землі. Бо тут він з'явився на білий світ, тут маленьким немовлятком спав у лозяній колисочці, тут зіп'явсь на ніжки і вперше вимовив наймиліше слово «мама»...

Тарасикові ще не виповнилось і двох рочків, як батьки переїхали до сусіднього села — Керелівки. І вже в Керелівці хлопчик прожив майже чотирнадцять літ. На все життя зберіг Шевченко найтеплішу пам'ять про рідні батьківські пороги. «Ось стоїть переді мною, — згадував він, — наша бідна, стара біла хата з потемнілою покрівлею і чорним димарем, а на причілку яблуня з червонобокими яблуками, а довкола яблуні — квітник...»

Ще проникливіше писав поет про це у листі до свого брата Микити: «Всяку ніч тільки й бачу во сні, що тебе, Керелівку та рідню... прокинусь — заплачу»...

Від дня народження Тараса Шевченка минуло багато років, а люди їдуть і їдуть на Черкащину вклонитися дорогим Шевченківським місцям.


* Шевченкове (до початку ХІХ ст. – Керелівка, до 1929 р. – Кирилівка)

За матеріалами: http://abetka.ukrlife.org/

 

 

Більше творів Анатолія Григорука на "Малій Сторінці":

Анатолій Григорук. Коротка біографія. Твори для дітей "Анатолій Іванович Григорук — один із найулюбленіших дитячіх письменників сучасності. Понад півстоліття він працює у дитячій літературі. Розмаїття жанрів, у яких Анатолій Іванович виявляє свій надзвичайний талант і майстерність, вражає: це - лірична поезія, сюжетний вірш, оповідка художня і оповідка науково-пізнавальна, казка, переклади й переспіви зарубіжної поезії (як авторської, так і фольклору) та прози, перекази фольклорних казок. Анатолій Григорук — автор понад двох десятків книжок для дітей. Його художнє слово торкає серця маленьких читачів, відкриває перед ними світ і допомагає знайти у світі своє місце. Усі його твори належать до золотої скарбниці української дитячої літератури." (за Оксаною Кротюк)


Останні коментарі до сторінки
«Анатолій Григорук. Оповідання "Дорогі Шевченківські місця"»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми