НЕПРОЗОРІ РАХУНКОВІ ШВИ ХУДОЖНЬОГО ВИШИВАННЯ
ХРЕСТИК З КОСОЮ ПІДКЛАДКОЮ
Робочу нитку закріплюємо з виворітної сторони на місці початку шва. Виводимо голку з робочою ниткою на лицьову сторону, ведемо її по діагоналі вправо і вниз через 2 нитки піткання і 4-6-8 ниток основи. Вколюємо голку, повертаємо вверх, набираємо на неї 2 нитки піткання, виводимо на лицьову сторону (утворився діагональний стібок зліва направо через пропущені нами 4-6-8 ниток основи). Від місця виколу ведемо голку з робочою ниткою по діагоналі вліво і вниз через 2 нитки основи та піткання, вколюємо голку, повертаємо вверх, набираємо 2 нитки піткання паралельно попередньому набору. Виводимо голку на лицьову сторону і таким способом накладаємо косі, рівномірні, діагональні стібки справа наліво і вниз до кінця нижнього косого стібка. Наприкінці вколюємо голку і виводимо її відповідно до рисунка орнаменту для накладання наступного діагонального стібка.
Хрестик із косою підкладкою широко використовують для заповнення в орнаментах великих площин при декоруванні диванних подушечок, килимків, покривалець та інших інтер’єрних виробів.
На малюнку нижче: фрагменти вишивок чоловічих сорочок, виконаних рахунковими швами:
За матеріалами: К.Р. Сусак, Н.А. Стеф’юк. "Українське народне вишивання". Навчальний посібник (техніки, методологія, методика). Київ. Видавництво "Науковий світ", 2006 рік, стор. 85 - 86, 103.
Більше про вишивання з книги Катерини Сусак та Ніни Стеф’юк: