На світлині: Момент підписання меморандуму. Зліва направо: сеньйора Гізелла Де Сімоне та пані Леся Ваолевська.
Катерина Колесник
НАУКА ЄДНАЄ КРАЇНИ
Днями у далекій Італії відбулася визначна для України подія.
3-го жовтня 2024 року у місті Генуя між Департаментом права Генуезського Університету, під керівництвом професора трудового права UniGe Гізелли Де Сімоне, та Дослідницькою службою Верховної Ради України в особі її голови Лесі Ваолевської, підписано Угоду про співпрацю щодо методів якісної розробки законів.
Дана Угода є першим кроком до початку стабільного співробітництва у сфері досліджень, навчання та допомоги, зокрема щодо методів складання законів. Бо саме з цього предмету юридичний факультет Університету Генуї створив курс законодавчої методики багато років тому. І треба сказати, що даний курс є одним із небагатьох в Італії!
Цей меморандум допоможе Україні ефективно досягти консолідації принципу верховенства права, рекомендованого Венеціанською комісією Ради Європи та Європейською комісією. А це є однією з умов на шляху вступу України до Європейського Союзу.
Підписавши Угоду, факультет права Університету Генуї має намір посилити академічну співпрацю з Україною.
Яскравими прикладами такої, вже давно започаткованої, співпраці були: прийом в якості запрошеного професора (в рамках науково-педагогічної діяльності за напрямом «Філософія права») у березні 2022 р. Євгенії Копиці, доцента Харківського національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, до того ж її запрошено і на даний івент. Це й такі програми, як MSCA4Ukraine Fellow в Університеті Генуї; а також програма стажування «Процес інтеграції України в Європейський Союз», координатором якої є кафедра фінансового права.
Після церемонії підписання меморандуму відбувся круглий стіл на тему «Законотворча діяльність і верховенство права. Конституційні виклики та можливості для України в процесі вступу до ЄС», модератором якого виступила Елеонора Чекеріні , професор кафедри конституційного та публічного права UniGe.
Підписання меморандуму є наслідком численних наукових заходів, розпочатих за останні півтора року професором конституційного та публічного права Енріко Альбанезі. Сеньйор Альбанезі декілька разів (під час війни!) приїздив в Україну й читав лекції в університетах Ужгорода, Чернівців, Львова, Києві , Одесі та Харкові, брав участь у зустрічах із з деякими конституційними суддями в Конституційному Суді України в Києві та провів урок на тему «Техніка розробки законів» у Дослідницькій службі Верховної Ради України в Києві.
На світлинах: обговорення нагальних питань.
Після того, як професор Енріко Альбанезі виклав основні напрямки дослідження в обговоренні, окрім Євгенії Копиці, взяли участь п’ятеро співробітників науково-дослідної служби Верховної Ради України (Андрій Вітренко, Ірина Костицька, Юрій Данилюк, Тетяна Сивак та Олег Задорожний) і три професори факультету права Генуезького університету (Франческо Мунарі, Андрей Крістан та Франческо Фаррі).
Представники української делегації проілюстрували навички своїх відповідних офісів у Дослідницькій службі. А наші італійські друзі запропонували деякі роздуми щодо відповідних галузей викладання та досліджень: права Європейського Союзу, філософії права та податкового права.
Зустріч була дуже продуктивною і поклала початок плідній співпраці між правовими інституціями обох країн.
Катерина Колесник — за матеріалами, люб'язно наданими професором Енріко Альбанезі.
Світлини люб'язно надані фотографом Генуезського Університету сеньйорою Гретою Стелла.
Матеріали люб'язно надіслано авторкою спеціально для читачів "Малої Сторінки".
Читаймо також на "Малій Сторінці":
Цікаві статті про актуальні події в Україні та світі від киянки, журналістки з багаторічним стажем Катерини Колесник читаймо у її авторському блозі.