Володимир Даник
У ТРЕПЕТНОМУ СУЗІР’Ї... МОЦАРТА!
З чим порівняти музику, що подобається?! З зіркою на потемнілому нічному небі... Зі спалахом блискавки поміж тривожних осінніх хмар! З квітучою весняною повінню...
А можна ні з чим не порівнювати, а просто – слухати! А просто переповнюватись звуками, що хвилюють і надихають.
Згадалася розмова з актором одного з театрів, що колись гастролювали у Черкасах. Мова йшла про нещодавно переглянутий фільм. Фільм пригодницький, фільм присмачений гумором.
Здавалося б… ніби і нема про що говорити. Але мій співрозмовник, оцінюючи якість зйомок і переконливість режисури та акторської гри, побаченої на екрані, висловився недвозначно:
– Жодної фальшивої ноти!
І це дуже важливо і для різних видів мистецтва, і для багатьох життєвих ситуацій – не сфальшивити… У власному слові. У прийнятому рішенні. Та і у творчості загалом. Бо і життя – це теж… творчість!
У моїй ліричній збірці «В мого міста козацьке ім’я» (Черкаси, 1999 рік) є два вірші, пов’язані з одним добре відомим іменем. Бо і музика цієї людини така, що її забути – неможливо!
МУЗИКА МОЦАРТА Дивними звуками світ цей рятуйте! Що ж це згасають генії рано, Важко душі, коли рана на рані. Будьте, маестро, нам сонцем гарячим, Що ж це згасають генії рано, |
|
Бо і життя – це драма… Бо і творчість – це теж драма! Де інколи важко щось передбачити, а то і взагалі зрозуміти. А про такий жанр, як сонет, кажуть, що це… драма у мініатюрі.
Але ж від цього драма не стає менш гострою і хоч трохи спокійнішою.
У сонеті, приведенному нижче, мова йде… про стихію творчості. Творчості, що переповнює людину, що просто вихлюпується з берегів. І ця невгамовна стихія творчості, ця вируюча хвиля, що інколи накриває з головою, у вірші пов’язана з конкретним іменем. Іменем великого музиканта. Чия музика звучала колись, але ж… звучить і нині. Бо час не все може знищити чи притоптати. Дещо він – тільки підсилює!
А Моцарта нема... Та дух його живий – Ти серцем гомінким почуть його зумій, О ні, зарано ще виходити нам з гри, Поки серця належать висоті, |
|
Життя – це творчість... І будуючи нову, квітучу і усміхнену Україну, нам треба про це не забувати. Тоді і помилки, і невдачі на цьому нелегкому шляху (а як же без них?!) будуть менш гіркими, а наші таки добре вистраждані проблеми – менш болючими.
На відео: краще з творчості видатного композитора Вольфганга Амадея Моцарта.
Стаття надіслана автором спеціально для читачів "Малої Сторінки".
Читайте також на нашому сайті:
Пречудова стаття, дуже гарні поезії! Дякую! Музику великого Моцарта теж із задоволенням послухав!))
Прекрасна стаття! Дякую!
Дякую шановному автору за чудову статтю!!!!