Свято Валентина (14 лютого): що ми знаємо про цей день?


14 ЛЮТОГО - ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА

 

У цей день закохані відзначають своє свято - День святого Валентина. За легендами, Валентин був епіскопом, що допомагав закоханим - таємно їх вінчав. А коли за це його було заарештовано, він потрапив у тюрму і там закохався у сліпу дочку свого наглядача. Дівчину зцілило кохання Валентина, але сам він загинув, залишивши перед стратою прощальну листівку. У своєму останньому посланні він написав дівчині про своє кохання і підписався: "Твій Валентин".

14 лютого, День святого Валентина, день закоханих, Свято Валентина


В лютневий цей день маємо свято -
Сюрпризів та квітів завжди багато. 
Коханим дарують листівки, 
Послання ці звуть "валентинки".

Це день Валентина святого, 
Єпископа молодого,
Який коханим помогав - 
Таємно в шлюбі заручав.

За це єпископа судили 
Та у в'язницю заточили.
І там він покохав сліпу 
Тюремного ката дочку.

Подіяли кохання чари - 
З очей сліпої спала мара.
І полюбила Валентина - 
Свого цілителя дівчина.

Та розлучила їх зла доля. 
Серця заплакали від болю. 
Не наречена та весілля - 
Чекала смерть на Валентина.

В ніч перед стратою він писав, 
Послання любій залишав:
"Твій Валентин" - і відтепер 
Усіх закоханих це день.

 

14 лютого, День святого Валентина, день закоханих, Свято Валентина


За матеріалами: "Свята українського народу". https://toloka.to/t10173

 

 

* * *

 

 

Ще трохи інформації про святого Валентина та Свято закоханих - з сайту римо-католицької парафії св. Валентина в місті Калуш. 

 

14 лютого, День святого Валентина, день закоханих, Свято Валентина, Храм Різдва Пресвятої Богородиці в СамборіЗа останнє десятиріччя День святого Валентина, про який раніше можна було прочитати хіба в навчальних текстах з англійської мови, впевнено увійшов у наше життя. 

Святий великомученик Валентин народився у третьому столітті нашої ери. У ті далекі суворі часи римський імператор Юлій Клавдій ІІ забороняв своїм воякам одружуватись, але молодий священик Валентин таємно вінчав закоханих — і за це був засуджений на смерть. Перед стратою Валентин залишив дівчині листа з освідченням у коханні. Звідти й пішла традиція надсилати листівки-валентинки. Мученика стратили 14 лютого 269 року. А через двісті років Валентина проголосили святим. Його канонізував Папа Римський 494 року. Сталося це задовго до розділення Церкви на західну і східну, а тому святого визнають і православні, й католики.

 

 

ПЕРШІ "ВАЛЕНТИНКИ"

Перші "валентинки" з'явились у Франції в ХV столітті. Їх відсилав своїй дружині молодий герцог Орлеанський, ув’язнений в лондонському Тауері. Збереглося близько 60 його невеличких віршиків.

Кромвель, прийшовши до влади, скасував свято Валентина як аморальне. Заборона тривала до 1660 року.

У ХVІІІ столітті англійці вже за повною програмою обмінювались саморобними валентинками, а у ХІХ столітті їх стали друкувати і продавати як в Англії, так і в Америці.

 

У старій добрій Англії збиралися парубки і складали до скриньки квіточки з іменами дівчат; потім кожен виймав по одному. Дівчина, ім’я якої діставалося хлопцю, ставала наступного року його «Валентиною», а він — її «Валентином». Подібні лотереї походять іще від згаданого свята Юнони і дотепер лишаються в моді. Взагалі різні народи святкують Валентинів день по-різному, однак скрізь дарують одне одному «валентинки». У країнах, де свято стало масовим, найбільше радіють кондитери, продавці квітів і листівок, постачаючи «валентинівські» набори на всяк смак. Солодощі, шоколадки у формі серця — класичний безпрограшний подарунок.

 

 

 

 

14 лютого, День святого Валентина, день закоханих, Свято Валентина, Храм Різдва Пресвятої Богородиці в Самборі

 

Про Валентинів день чули всі. Але мало хто знає, що мощі цього святого, який поплатився життям за проведення таємних вінчань, зберігаються у нас в Україні, в місті Самборі,  у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці, який славиться ще й чудотворною іконою Божої Матері. Розповіді про чудодійні зцілення та дароване Святим кохання передаються вірниками з покоління в покоління.

За матеріалами: http://katolickalush.ucoz.ru/

 

 

Читайте на нашому сайті вірші до Дня святого Валентина:

вірші про кохання
У добірці "Вірші про кохання" публікуємо поезію видатних українських і зарубіжних поетів різних епох: Роберта Бернса, Лесі Українки, Павла Тичини, Миколи Вінграновського, Олександра Олеся, Володимира Підпалого, Володимира Сосюри, Івана Коваленка, Ліни Костенко, Івана Франка, Василя Симоненка, Михайла Старицького, Івана Малковича, Миколи Вороного, Христі Алчевської, Миколи Томенка, Павла Грабовського, Григорія Воробкевича, Сергія Мартоса, Василя Щурата, Пантелеймона Куліша, Ганни Черінь. 

Останні коментарі до сторінки
«Свято Валентина (14 лютого): що ми знаємо про цей день?»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми