Ірина Мацко, "Мобік і дідусь" (казочка з книжки "Пригоди маленького Мобіка")


Ірина Мацко

ПРИГОДИ МАЛЕНЬКОГО МОБІКА

 

Ірина Мацко. Мобік і дідусь. Казочка з книжки Пригоди маленького Мобіка. Художник Д. Тимоніна

 

Через свою допитливість Мобік потрапляє у черево рибини – дядька Коропа, а вибравшись звідти знаходить собі господаря та роботу у рибалки. Та бажаючи повернутися у магазин до дідуся, він покидає господаря у великому супермаркеті, де знаходить відділ подібних до нього телефончиків. Тут наш герой знаходить собі хороших друзів, а потім зустрічається з хлопчиком-Івасем, який і допомагає знайти дідуся. (Джерело: http://avtura.com.ua/)

 

Ірина Мацко

МОБІК І ДІДУСЬ

 

Ірина Мацко. Мобік і дідусь. Казочка з книжки Пригоди маленького Мобіка. Художник Д. ТимонінаНа околиці міста, у непримітній крамничці старожитностей, припадав на полиці пилом, старенький і поважний Телефон. Він належав ще до покоління перших Телефонів, які придумала людина. Стояв, сумував, аж поки одного ранку до нього з подарунком не завітав сам господар.
– Тримай, старий. – промовив він, ставлячи біля Телефону невелику коробочку. – Це тобі. Щоби не так сумно було самому.
– А хто це? – запитав зацікавлений Телефон.
– Можеш вважати його своїм онуком. Не ображай його та навчи усіх наших магазинних премудрощів. Поясни йому, хто такий покупець і як із ним поводитися.
Дідусь ствердно кивнув у відповідь. А коли господар пішов, Телефончик вирішив подивитись на так званого „онука”. Проте тільки він доторкнувся до коробочки, як звідти вискочило щось маленьке та плоске.
– Ой, ти хто, плесканчику?
– Я не плесканчик. Мене Мобіком зовуть. Телефончик я.
– Мобік? Оце ім’я! А що ж ти на мене не схожий? У тебе навіть шнурочка, щоби ввімкнути струм, немає. Як же ти телефонувати будеш? А де слухавка і коліщатко з цифрами, щоб номер набирати? Ні, це, мабуть, господар помилився.
Ірина Мацко. Мобік і дідусь. Казочка з книжки Пригоди маленького Мобіка. – Та ні, дідусю, я – телефончик, та тільки новий. А таких, як ти, зараз уже майже не випускають. Я все поясню. Шнурочка у мене немає тому, що я призначений лише для однієї людини – мого господаря, який зі мною не розлучається. Я вільний, а не на прив’язі, як ти. Замість коліщатка з цифрами у мене є ось кнопочки, а водночас я ще є і слухавкою.
– Дивина! І ти не повинен стояти у кімнаті на тумбочці усе життя, як я? Ти можеш подорожувати разом з господарем? Оце так-так. Ну, тоді давай родичатися, онучку, радий тебе бачити, – сказав дідусь, пригортаючи до себе маленького Мобіка.

 

За матеріалами: Мацко, І. О. Пригоди маленького Мобіка: розповідь-казка: [для мол. шк. віку] / Ірина Мацко; художник Д. Тимоніна. - Тернопіль: ІрМа, 2010. - 42с. 
Джерело: http://metodportal.net/
 

 

Більше творів Ірини Мацко на "Малій Сторінці":

Ірина Мацко - письменниця, ілюстратор дитячих видань, публіцист, видавець.
Казочки Ірина Мацко для дітей: "Мамине серденько", "Різдво ялиночки", "Загублена писанка", "Тік-Так", "Медовий сухарик", "Як корова царицею стала", "Пригода дубового листочка", "Зажурилася бабуся Зима", "Вушик, Горлик та Носик", "Лелеченя", "Пригоди маленького Мобіка". 
 
 

Ірина Мацко, письменниця, ілюстратор дитячих видань, публіцист, видавець.Оповідання Ірини Мацко: "Ніч чудес або передріздвяний сон", "Нашепочу вам сон я на вушко…", "Твоїми устами", "Дивна подруга", "Крихти", "Дверна ручка", "Черевички", "Каталожні забаганки".


Останні коментарі до сторінки
«Ірина Мацко, "Мобік і дідусь" (казочка з книжки "Пригоди маленького Мобіка")»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми