"Шнурок в колосок" - оздоблювальний шов (техніка вишивання)


ТЕХНІКА ВИКОНАННЯ ВИШИВКИ: ШНУРОК В КОЛОСОК (ОЗДОБОЮВАЛЬНИЙ ШОВ)

Техніка виконання вишивки, Шнурок  в колосок, оздоблювальний шовШов виконується справа наліво. Робочу нитку закріплюємо з виворітної сторони на місці початку шва. Голку з робочою ниткою виводимо на лицьову сторону, ведемо її по діагоналі через чотири нитки піткання і чотири нитки основи вправо і вниз. Вколюємо голку, повертаємо вверх та набираємо на неї вісім ниток піткання між двома паралельними нитками основи. Виводимо голку з робочою ниткою на лицьову сторону, ведемо по діагоналі через чотири нитки піткання та чотири нитки основи вліво і вниз, вколюємо голку (це буде в лівому ріжку нижнього стібка), повертаємо вліво і набираємо на неї дві нитки основи. Виводимо голку з робочою ниткою на лицьову сторону, ведемо її по діагоналі через чотири нитки піткання та чотири нитки основи вправо і вниз для накладання наступного стібка. Таким способом накладаються стібки до кінця лінії шва. З лицьової сторони утворюються стібки, що перетинаються в одній точці під гострим кутом та імітують колосок. З виворітної сторони посередині шнурочка утворюється горизонтальна лінія у вигляді стебнівки, покрита вертикальними, рівномірними паралельними стібками через всю ширину колосовидного шнурочка.

Техніка виконання вишивки, Шнурок в колосок, оздоблювальний шов

Шнурок в колосок використовується як оздоблювальний, з'єднувальний, самостійний декоративний шов художнього вишивання, і ним виконують роздільні лінії, покрайниці в орнаментах тощо.

За матеріалами: К.Р. Сусак, Н.А. Стеф’юк. "Українське народне вишивання". Навчальний посібник (техніки, методологія, методика). Київ. Видавництво "Науковий світ", 2006 р., стор. 68 - 69.

Техніка виконання вишивки, Шнурок  в колосок, оздоблювальний шов


Останні коментарі до сторінки
«"Шнурок в колосок" - оздоблювальний шов (техніка вишивання)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми