Шевченко очима сучасних митців (відео)


Шевченко очима сучасних митців
Не такий насправді Шевченко, яким його малюють. Принаймні в цьому переконані художники, які вирішили зруйнувати штамповані образи старого діда в кожусі і показати класика в сучасному світлі.
Митці кажуть: Тарас Григорович доволі гнучкий персонаж і легко адаптовується до сучасних реалій.


Тарас Шевченко робить селфі у дзеркалі, розгулює подіумом чи тягає шини на Майдан. У таких незвичних амплуа зобразив Кобзаря художник Юрій Шаповал до 200-річчя Шевченка. Художник Андрій Ярмоленко приміряв класикові образ рок-музиканта, міліціонера і вояка АТО. А от звичний для нас вусатий дядько у волохатій шапці і кожусі – то не справжній Шевченко, каже митець.
"Знайомі з творами Шевченка, його всі називають кобзарем, оце сучасний кобзар, кобзар, який замість кобзи має електрогітару, замість дум протяжних співає нормальний рок-н-ролл і висвітлює те, що бачить навколо себе, от таким був Шевченко", - переконує Ярмоленко.
Шевченко може ламати стереотипи не тільки у 19 сторіччі. Здатен зробити це й тепер. Поставши перед глядачем наприклад у формі працівника ДАІ.
А от Наталія створила колекцію мальованок-ілюстрацій до творів Шевченка. Вона розповідає, що образи з'являються, коли донька читає їй вголос Шевченка.
Подивитися на Кобзаря в сучасній інтерпретації можна в Інституті філології національного Університету Шевченка.

Тарас Шевченко очима сучасних митців
Юрій Шаповал, "Григорович проти..."

 

 

 

 

 

 

Тарас Шевченко очима сучасних митців - Андрій Єрмоленко

Андрій Єрмоленко, "Сучасний Шевченко"

 

 

 

 

 

 

 

 

За матеріалами: http://24tv.ua/


Останні коментарі до сторінки
«Шевченко очима сучасних митців (відео)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми