Хрестик прямий - непрозорий рахунковий шов художнього вишивання (техніка виконання)


НЕПРОЗОРІ РАХУНКОВІ ШВИ ХУДОЖНЬОГО ВИШИВАННЯ

ХРЕСТИК ПРЯМИЙ


Хрестик прямий - непрозорий рахунковий шов художнього вишивання (техніка виконання)Робочу нитку закріплюємо з виворітної сторони на місці початку шва. Виводимо голку на лицьову сторону, від місця виколу вниз (можна і вверх, залежно від ходу лінії шва) відраховуємо 2 нитки піткання, вколюємо голку, повертаємо вліво та виколюємо її по діагоналі вліво і вверх через одну нитку основи і одну нитку піткання. Виводимо голку на лицьову сторону, ведемо її вправо через 2 нитки основи між двома паралельними нитками піткання, покритими прямим нижнім стібком. Виколюємо голку, виводимо її по діагоналі через одну нитку піткання і 2 нитки основи для накладання наступного стібка. З лицьової сторони утворюються прямі, рівні вертикальний та горизонтальний стібки, що перпендикулярно перехрещуються між собою і утворюють хрестик. Звідси назва хрестик прямий.

Хрестиком прямим виконують найрізноманітніші основні, додаткові орнаменти, покрайниці у декоруванні одягових, обрядових, інтер’єрних виробів. Його поєднують в орнаментах з іншими техніками художнього вишивання.

 

Хрестик прямий - непрозорий рахунковий шов художнього вишивання (техніка виконання)

 

На малюнку нижче: фрагменти вишивок чоловічих сорочок, виконаних рахунковими швами:

 

Рахункові шви, характеристика, Непрозорі рахункові шви художнього вишивання, Оксамитовий шов, техніка виконання шву

 

За матеріалами: К.Р. Сусак, Н.А. Стеф’юк. "Українське народне вишивання". Навчальний посібник (техніки, методологія, методика). Київ. Видавництво "Науковий світ", 2006 рік, стор. 85, 103.

 

Більше про вишивання з книги Катерини Сусак та Ніни Стеф’юк:

 

рукоділля, вишивання, історія вишивання, традиції вишивання, техніка виконання вишивки, схеми вишивання, майстер-класи з вишивання
Пропонуємо до розгляду унікальний навчальний посібник з вишивання, в якому досконало представлено історію та традиції цього мистецтва, а також практично і графічно відтворені та детально описані давно забуті шви: ключове шитво, шов ріжкатий, ключка, парована ключка, заігліно, верхоплут гуцульський, шов кучерявий, колодки-II, шов кочелистий, штепування, навиване тощо. Приєднуйтесь до наших уроків з вишивання за допомогою цієї чудової книги.

Останні коментарі до сторінки
«Хрестик прямий - непрозорий рахунковий шов художнього вишивання (техніка виконання)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми