Техніка вишивання. Петельковий шов (оздоблювальний шов)


ТЕХНІКА ВИШИВАННЯ. ОЗДОБОЮВАЛЬНИЙ ШОВ. ПЕТЕЛЬНИЙ ШОВ

Техніка вишивання. Петельковий шов, оздоблювальний шовВиконується петельковий шов зліва направо. Робочу нитку закріплюємо на місці початку шва. Виводимо голку на лицьову сторону, ведемо її з робочою ниткою по діагоналі вправо і вниз через дві нитки піткання і чоти-ри-шість ниток основи (залежно від структури матеріалів і характеристичних особливостей орнаменту). Вколюємо голку, повертаємо вверх, набираємо на неї дві нитки піткання і виводимо на лицьову сторону. Від місця виколу ведемо голку з робочою ниткою по діагоналі вліво і вниз через ті ж самі нитки піткання і основи. Вколюємо голку, повертаємо вверх, набираємо на неї дві нитки піткання. Виводимо голку на лицьову сторону (це буде у лівому верхньому ріжку неправильного хрестика, що утворився). Притримуючи робочу нитку великим пальцем лівої руки, набираємо на голку стібки, що утворилися так, щоб вістря голки було добре видно. Обводимо вістря голки робочою ниткою зліва направо і виводимо її через петельку робочої нитки, що утворилася. Таким способом накладаємо петельки до кінця стібків. В кінці стібка вколюємо голку у нижній його ріжок, повертаємо вверх, набираємо на неї дві нитки піткання і виколюємо в верхньому ріжку. Далі ведемо голку по діагоналі вправо і вниз через таку ж саму кількість ниток піткання і основи для накладання наступного стібка. При цьому з лицьової сторони утворюються рівномірні дужки, покриті кіскою. З виворітної сторони утворюється горизонтальна лінія із прямих, рівних паралельних стібків, розміщених через рівномірні відрізки тканини.

Техніка вишивання. Петельковий шов, оздоблювальний шов
Петельковий шов використовують для оздоблення країв деталей виробу, конструктивних швів, поєднують його з різними швами художнього вишивання в орнаментах. Збільшуючи довжину настелених стібків основи шва, петельковим швом можна виконувати зв'язуючі конструктивні елементи між деталями виробу.

Техніка вишивання, Оздоблювальний шов, Петельковий шов

За матеріалами: К.Р. Сусак, Н.А. Стеф’юк. "Українське народне вишивання". Навчальний посібник (техніки, методологія, методика). Київ. Видавництво "Науковий світ", 2006 р., стор. 67 - 68.


Останні коментарі до сторінки
«Техніка вишивання. Петельковий шов (оздоблювальний шов)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми