Техніка вишивання. Оздоблювальний шов "соснівка"


ТЕХНІКА ВИШИВАННЯ. ОЗДОБЛЮВАЛЬНИЙ ШОВ. СОСНІВКА

Техніка вишивання, Оздоблювальний шов, СоснівкаШов виконується зліва направо. Робочу нитку закріплюємо з виворітної сторони на місці початку шва. Виводимо голку з робочою ниткою на лицьову сторону, ведемо її по діагоналі вправо і вверх через чотири нитки основи і чотири нитки піткання. Вколюємо голку, повертаємо вліво, набираємо на неї чотири нитки основи між двома паралельними нитками піткання. Виводимо голку на лицьову сторону, ведемо її по діагоналі вправо і вниз через ті ж самі чотири нитки основи і чотири нитки піткання. Вколюємо голку, повертаємо вліво, набираємо на неї дві нитки основи, виводимо на лицьову сторону. Від місця виколу знову ведемо голку по діагоналі вправо і вверх через чотири нитки основи і чотири нитки піткання. Вколюємо голку, повертаємо вліво, набираємо на неї чотири нитки основи, виводимо на лицьову сторону (це буде посередині хрестика, що утворився). Знову ведемо голку з робочою ниткою вправо і вниз через чотири нитки основи та чотири нитки піткання, вколюємо голку (це буде на рівні правого ріжка попереднього стібка), повертаємо вліво, набираємо на неї дві нитки основи, виводимо на лицьову сторону (це буде у нижньому ріжку попереднього стібка) і ведемо по діагоналі вправо і вверх для накладання наступного стібка.
З лицьової сторони утворюється плоский хрещатий шнурочок, що образно відтворює хвою сосни. З вивороту утворюються дві горизонтальні, паралельні лінії. Верхня — у вигляді шва художнього вишивання стебловий шов, нижня — у вигляді стебнівки.

Техніка вишивання, Оздоблювальний шов, Соснівка
Технікою художнього вишивання "соснівка" виконують з'єднувальні шви, декорують рубці, вишивають покрайниці та роздільні лінії у стрічкових орнаментах, а також використовують як самостійний орнаментальний шов художнього вишивання при оздобленні натільного, поясного та верхнього одягу.

Техніка вишивання, Оздоблювальний шов, Соснівка

За матеріалами: К.Р. Сусак, Н.А. Стеф’юк. "Українське народне вишивання". Навчальний посібник (техніки, методологія, методика). Київ. Видавництво "Науковий світ", 2006 р., стор. 65 - 66.


Останні коментарі до сторінки
«Техніка вишивання. Оздоблювальний шов "соснівка"»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми