«Ранкова книготерапія» з казковими героями та лікарняними клоунами - на радість дітям


Ранкова книготерапія з казковими героями та лікарняними клоунами на радість дітям

 

«Ранкова книготерапія» з казковими героями та лікарняними клоунами на радість дітям

На початку серпня стартував проект «Ранкова книготерапія», мета якого створити свято та подарувати позитивні емоції дітям, хворим на онкологію. 

Ініціатором проекту «Ранкова книготерапія» стало видавництво дитячої літератури «Ранок». Здійснити ідею вдалося завдяки підтримці «Українського культурного фонду». До участі в проекті були запрошені лакарняні клоуни «Файні носи» з Харкова. Разом команда проекту відвідає 7 онкологічних відділень спеціалізованих медичних закладів України та подарує маленьким пацієнтам книжки та неповторну казкову фієрію.  

 

Харківська письменниця Мар'яна Гончарова-Горянська (Майя Северіна)

На світлині: харківська письменниця Мар'яна Гончарова-Горянська (Майя Северіна).

 

Серед різних заходів проекту головне місце займає презентація для малят нової дитячої книжки «Бузковий ведмідь, або Живий іграшковий Я», автором якої є харківська письменниця Мар'яна Гончарова-Горянська (Майя Северіна). Вона психолог, письменниця, редактор дитячої літератури видавництва «Ранок», автор популярної книжкової серії «Неймовірні тварини». Для підлітків Мар'яна готує презентацію книжки популярної австралійської авторки Кайлі Форнасьєр , книжка якої «Все, що я тобі не сказала» була перекладена багатьма мовами Світу, українською зокрема. 

В програму "Ранкової книготерапії" команда проекту додали справжню виставу просто неба від вправних лікарняних клоунів, які вже мають багатий досвіт лікування усмішками. Лікарняні клоуни це друзі, які поспішають на допомогу від нудьги і болю. Тому, у цьому проекті, їм відводиться особлива роль – допомогти малечі подолати перешкоди і знайти сили для боротьби з хворобою. Зараз тривають репетиції нових вистав. Головний герой казки для наймолодшої аудиторії  – бузковий ведмедик Буня вже прямує до України. З підлітками спілкуватиметься героїня історії «Все, що я тобі не сказала» - дівчинка- підліток, якій особисто вдалося побороти хворобу, в тому числі, завдяки підтримці вірних друзів. 

Карантин наклав на проект дуже жорсткі обмеження, тому прийшлося перевести усі заплановані майстер-класи та читання книжок у режим он-лайн. Хоча це теж непогано, адже відео-уроки потім зможуть переглядати не тільки малюки, задіяні у проекту, але усі, кому цікаво створювати ляльки руками. Дорослі діти, за допомоги Мар'яни Гончарової-Горянської вигадуватимуть персональних суперменів та працюватимуть над написанням власного літературного твору, героєм якого  стане їх персональний супермен.

 

 

У рамках проекту «Ранкова книготерапія» у спеціалізованих медичних закладах будуть відкриті «Лабораторії книготерапії». Це невеличкі бібліотеки сучасної української дитячої книжки, де усі охочі до читання діти зможуть знайти нових друзів, та відволіктися від поганих думок. Заплановано, що кожне відділення для онкохворих дітей отримає у подарунок майже 200 найменувань нових книжок, розвиваючих ігор та енциклопедій. Загалом це складе більше тисячі примірників. Отже кожна дитина знайде, щось цікаве. До речі, автори проекту та видавництво «Ранок» сподіваються, що цю ініціативу підтримують інші дитячі видавництва, та теж подарують дитячим лікарням купу своїх нових книжок. 

Перша зустріч відбудеться 24 серпня у Полтаві, в дитячій міській клінічній лікарні, потім буде Черкаська обласна лікарня, Миколаївська дитяча обласна лікарня, Дніпровська обласна дитяча клінічна лікарня, і на завершення проекту вистави, майстер-класи та книжки приїдуть до діток, які лікуються у Київському обласному онкодиспансері, відділенні гемодіалізу Охматдиту та онковідділенні Охматдиту.

У лікарнях вже чекають на зустріч з «Ранковою книготерапією», та кажуть, що радісні і яскраві емоції теж лікують!

Запрошуємо представників ЗМІ на ці зустрічі в різних містах України та сподіваємось, що за допомогою журналістів ми зможемо долучити більше небайдужих людей до цього та інших «терапевтичних» проектів, допомоги дітям, які проходять тривале і дуже складне лікування онкологічних захворювань. 


Графік подій: 

1.  24.08.2020 Полтава, КП Дитяча міська клінічна лікарня, вул. Олександра Бідного, 2. Початок зустрічі о 15:00 (дві події).

2.  25.08.2020  Черкаси, Обласна лікарня, вул. Менделєєва, 7. Початок о 16:00 (дві події).

3. 31.08.2020 — Дніпро, Обласна дитяча клінічна лікарня, відділення Онкологія, вул. Космічна, 13. Початок о 15:00 (дві події).

4. 8.09.2020 — Миколаїв, Дитяча обласна лікарня, вул. Миколаївська, 21. Початок о 15:00 (дві події).

5.  14.09.2020 — Київ, Київський обласний онкодиспансер, вул. Богавутовська, 1. Початок о 16:00 (дві події).

6.  15.09.2020 — Київ, Охматдит, онкологічне відділення, вул. Шолуденка, 10. Початок о 15:00 (дві події).

7.  16.09.2020 — Київ, Охматдит, відділення гемодіалізу, вул. Шолуденка, 10. Початок о 15:00 (дві події).

 

Анастасія Дмитренко
PR менеджер корпорації "Ранок"

Тел: +380958645883

 

 

  Читайте також: 

Блог видавництва Ранок. Подорож Ранкової книготерапії лікарнями України. Юлія Валова - керівник Ранкової книготерапії."Ось і пролетіли, як мить, 2 місяці подорожей Україною проєкту «Ранкова книготерапія». Попри карантинні обмеження команді видавництва «Ранок» і вправним клоунам-лікарям «Файні носи» вдалося втілити задумане. Ми зустрілися з дітками, які проходять лікування у відділеннях онкології та онкогематології медичних закладів Полтави, Черкас, Дніпра, Миколаєва та Києва, і влаштували для них чудові книжкові свята, передали подаруночки від проєкту, провели майстер-класи та облаштували бібліотеки — «Лабораторії книготерапії»..." (Юлія Валова)

 

 

Більше цікавого знайдете у блозі видавництва на нашому сайті:

Блог видавництва Ранок - найцікавіше та найактуальніше.Друзі, вас вітає численна команда видавництва «Ранок»! Ми раді запропонувати високоякісну навчальну та дитячу літературу, створену провідними фахівцями своєї справи. Крім друкованої продукції, видавництво «Ранок» випускає книги і в електронному вигляді. Ми пишаємося співпрацею з відомими видавництвами Європи і Америки, а партнерство з голлівудськими студіями The Walt Disney Company і Pixar Animation Studios — приємний бонус у вигляді прекрасних дитячих ігор та книг. Педагоги України вважають наші книги найкращими, а багато бібліотек мають у своєму арсеналі весь асортимент дитячої літератури та навчально-методичних посібників для учнів та вчителів. Як лідер серед вітчизняних видавців, «Ранок» увійшов до Європейської асоціації видавців навчальної літератури і є наразі єдиним представником України! Ми пишаємось, що протягом багатьох років видавництво отримує безліч нагород і премій. «Ранок» — це величезний простір для розумних і талановитих людей, одним словом, для всіх вас! Тож, єднаймося, друзі!

Останні коментарі до сторінки
««Ранкова книготерапія» з казковими героями та лікарняними клоунами - на радість дітям»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми