Позашкільне навчання і виховання


Позашкільне навчання має на меті виховання вільної, мислячої людини. Таке навчання будується на основі залучення дітей до творчості, реальної діяльності, інтелектуального діалогу. Такі заняття гармонізують спілкування дитини з однолітками і дорослими, дають можливість відчути на собі стан успіху або ж невдачі (причому без негативних наслідків), щоб у майбутньому дитина виросла морально міцною, здоровою і самостійною людиною.

Позашкільна педагогіка не допускає будь-якого примусу, побоювання і страху. Навпаки, вона є прихильницею розвитку незалежної думки, розробки системи діалогічних прийомів співтворчості та інтелектуальної напруги. Отже, дитина може вільно розкрити свій творчий потенціал, показати свої нахили і здібності. Якщо з якоїсь причини певні види занять дитину не захоплюють  - це не є чимось поганим чи страшним, можливо, варто спробувати себе у чомусь іншому.

Важливою є спільна праця школи, позашкільних закладів і батьків. Батьки мають підтримувати розвиток дітей у позаурочний час, приділяти їм у цьому увагу. Така спільна робота вчителів і педагогів позашкільних закладів з батьками, надзвичайно важлива тоді, коли діти переживають складні періоди життя. В цей час відбувається своєрідний “пік” якісних змін дитини, коли вона природно самостверджується, замислюється над своїм “завтра”. Саме в цей відповідальний період все залежить від того, чи можуть батьки разом із рештою виховних інститутів якомога ближче підійти до дитини, щоб повести в потрібному напрямку розвиток її внутрішніх сил.

Головна задача такої спільної роботи – зробити все для того, щоб дитина і в сім’ї, і в позашкільних закладах, і в школі не залишалася в ізоляції; щоб вона розвивала повагу до себе і оточуючих людей,  самостверджувалася у своїх заняттях.

Позашкільні заклади ведуть роботу з дітьми в різних галузях науки, культури, спорту.


дитяча психологія, виховання дітей, притча"Прийшла дочка до батька і каже: "Батько, я втомилася, у мене таке важке життя, я не бачу в ньому ніякого сенсу! У мене постійно труднощі і проблеми … Я весь час пливу проти течії .. У мене просто немає більше сил !!! … Що мені робити ???..." (притча)

Де провести час, чим посмакувати і що подивитися. Інформпростір рясніє такими порадами для дорослих. А що ж робити маленьким лучанам в позаурочний час? Таблоїд Волині вирішив провести експеримент...
Мала академія наук України (МАН)Однією з форм роботи з творчо обдарованою молоддю є Мала академія наук України (МАН). МАН — це структурна складова системи позашкільної освіти, яка сприяє виявленню здібностей, обдарувань, і самовизначенню та реалізації учнів шляхом залучення їх до пошукової, експериментальної, дослідницької роботи в різних галузях науки і техніки.
 
 
 
 

Останні коментарі до сторінки
«Позашкільне навчання і виховання»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми