Поезії Ірини Жиленко для дітей


Українська література, Поезії Ірини Жиленко для дітейЖиленко Ірина Володимирівна - відома українська поетеса. Народилася 28 квітня 1941 року в місті Києві. Перший вірш написала у восьмирічному віці. Дебютувала 1965 року збіркою "Соло на сольфі", яка спричинила тривалу дискусію у пресі. Закінчила Київський університет імені Тараса Григоровича Шевченка. Кандидат богослов’я. Працювала в редакціях газет та журналів. Ірина Жиленко - автор близько двадцяти книг: "Соло на сольфі", "Автопортрет у червоному", "Вікно у сад", "Концерт для скрипки, дощу і цвіркуна", ", "Дім під каштаном", "Ярмарок чудес", "Останній вуличний шарманщик", "Вечірка у старій винарні", "Пори року", "Євангеліє від ластівки: Вибрані твори"; для дітей - "Достигають колосочки", "Вуличка мого дитинства", "Двічі по два дорівнює кульбабці", "Казки про буфетного гнома", "Новорічна історія про двері, яких нема, і про те, як корисно іноді помилятися номером". Лауреат Державної премії України імені Тараса Григоровича Шевченка та премії імені Володимира Сосюри.

За матеріалами: http://www.ukrlit.vn.ua/

 

* * *

Ірина Жиленко. Ох, яке було би свято

 

Ірина Жиленко

Ох, яке було би свято

Ох, яке було би свято!
Хто би того не хотів, 
щоб на всій землі гармати 
заряджали конфетті.

Як раділи б мами й тата, 
коли б скрізь, на всій землі, 
йшли солдати в акробати, 
у шевці і скрипалі.

Та якби ще стратостати 
щедро сипали згори 
всякі ласощі на свята 
для земної дітвори.

Щоб гвоздиками стріляли 
міномет і кулемет.
І при тому ще би грали, 
як шарманка чи кларнет.

І щоб танки, вже не грізні, 
скрізь катали малюків.
І щоб в жерлах вили гнізда 
горобці, граки, шпаки.

І на честь такого свята 
(буде ж свято! Вже в путі!) 
ми зарядимо гармату 
кольоровим конфетті.

Хай веселі будуть діти!
Хай щасливим буде люд! 
Хай живе у всьому світі 
мир і злагода! Салют!

 

За матеріалами: М.І.Зоряна, Н.І.Богданець-Білоскаленко. Літературне читання. Підручник для 4 класу загальноосвітніх навчальних закладів. Видавництво "Грамота", 2015 р., стор. 173.

 

 

* * *

 

 

Ірина Володимирівна Жиленко пише не лише вірші, а й  прозу. Читайте надзвичайно цікаву книжечку - новорічну повість-казку "Новорічна історія про двері, яких нема, і про те, як корисно іноді помилитися номером":

 

Ірина Жиленко. Казка "Новорічна історія про двері, яких нема, і про те, як корисно іноді помилитися номером"

Ірина Жиленко, Казка Новорічна історія про двері, яких нема"Новорічна історія про двері, яких нема, і про те, як корисно іноді помилитися номером" - повість-казка української письменниці Ірини Жиленко про передноворічні пригоди дівчинки Орисі, про виховання дітей в сім'ї, про нетерпиме ставлення до користолюбству, егоїзму і жорстокості, про перемогу доброти і чуйності  над підступними намірами  лиходіїв.


Останні коментарі до сторінки
«Поезії Ірини Жиленко для дітей»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми