Повісті Григора Тютюнника


Григір Тютюнник, коротка біографія

Українську художню прозу неможливо уявити без вагомої літературної спадщини Григора Тютюнника. Письменник у своїй творчості обрав жанр традиційний для нашої літератури — оповідання, повість. Правдивість зображуваних людських характерів, художня майстерність у відтворенні їхніх вчинків, емоцій - це те, чим найбільше приваблює він читача. Живописець правди - так можна б визначити і творчі принципи, і весь лад душі, а відтак і стиль, позначений яскравою індивідуальністю митця.
 
 
 

Григір Тютюник, повість, ОблогаУ повісті «Облога» Григір Тютюнник правдиво розповідає про тяжке життя підлітків під час Великої Вітчизняної війни.

 
 

Григір Тютюнник, повість, КлимкоУ тяжку годину війни, коли донецький край окупували, дванадцятирічний хлопчик Климко зостався безпритульним, без шматка хліба і даху над головою. Але у Климка є друзі, улюблена вчителька і щоб допомогти їм він вирушає у далеку і небезпечну подорож...

 
 

Григір Тютюник, повість, Вогник далеко в степу"Нас прийняли до училища разом: трьох Василів - Василя Силку, Василя Обору, Василя Кібкала - і мене. Мене-то звати Павлом, а прозивають Павлентієм. Ну, та я, правда, сам і винен. Василів узяли першого ж дня, а мене забракували: сказали, що малий. Хлопців одразу й перевдягли. Видали їм новенькі хакові пілотки, новенькі, теж хакові, гімнастерки з натороченими товстою білою ниткою кишенями на грудях (не по дві, як у військових, а по одній), штани, черевики, широкі брезентові паски підперізуватися, навіть шкарпеток, про які ми тільки чули, по дві пари. До того всього, сказали, видадуть перегодом ще сірі шинелі з солдатського сукна і шапки..." (Григір Тютюнник)


Останні коментарі до сторінки
«Повісті Григора Тютюнника»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми