Олена Пчілка, "Премудра приповість" (оповідання)


Олена Пчілка

ПРЕМУДРА ПРИПОВІСТЬ

Оповідання

 

Оповістив раз премудрий Соломон*1),  що буде казати мирові своє казання-навчання. Людей посунуло — сила! Подумайте тільки: сам премудрий Соломон навчатиме! Певне ж, мовляв, там щось дуже мудре можна почути. Зійшовся мир, вийшов премудрий Соломон.
І господи! Кожне хоче ближче доступитися, щоб не впустити й слова з премудрого казання. Штовхотнява та сварка!.. Аж ось втихомирились. Почав премудрий Соломон казати:
— Слухайте, люди добрі, що я вам казатиму: як маєте   що   шити,   то   перше   вузлики   зав'яжіте!
Повернувсь і пішов — кінець науці.
Ви, певне, думаєте: «Отеє! Що ж це таке? Оце тільки й всього сказав премудрий Соломон? Та що ж тут такого мудрого?» Отже, так вам здається! А воно й тут мудрої науки багато: ось нуте лишень почніте шити та не зав'яжіть вузлика, то що з того буде?.. Та й не тільки в шитті, в кожній справі,— як не зав'яжеш перше вузлика, то нічого й не буде!..
Чи ж то не мудра була Соломонова наука, хоть і коротенька?

*1)  Соломон — цар    Ізраїльсько-іудейського    царства    в 965—928  рр. до  н. є.,  славився  надзвичайною  мудрістю.

За матеріалами: Олена Пчілка. "Годі, діточки, вам спать!" Упорядник О. М. Таланчук.  Художник І. І. Литвин. Київ, видавництво дитячої літератури "Веселка",1991 рік, стор. 107 - 108.

 

  Більше творів Олени Пчілки на нашому сайті:

Оповідання Олени Пчілки для дітей. Життя і творчість письменниці
Свій письменницький псевдонім Олена Пчілка «позичила» від невсипущих трудівниць-бджілок. Як працьовита бджола, протягом усього життя несла вона в щільник української культури свою посильну працю - художні твори, переклади, активно виступала як видавець, громадський діяч. Її не дуже велика обсягом, але вагома своїм демократичним спрямуванням, гуманістичним змістом, реалістичним відтворенням дійсності літературна творчість посідає почесне місце в історії розвитку української літератури поряд з творчістю українських жінок-письменниць демократичного напрямку - Наталі Кобринської, Дніпрової Чайки (Людмили Василевської), Любові Яновської, Грицька Григоренка (Олександри Косач), Надії Кибальчич, Наталі Романович-Ткаченко.

Останні коментарі до сторінки
«Олена Пчілка, "Премудра приповість" (оповідання)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми