Тетяни Винник. "Новорічна казка"


Зимові казки для дітей.Тетяна Винник. Новорічна казка. Малюнки Віктора Григор'єва та К. Полякової.

 

Тетяна Винник

НОВОРІЧНА КАЗКА


Мій дорогий читачу, чи повіриш ти, що казки самі мене знаходять?!
Нещодавно я поспішала додому, бідкалася, що не встигаю приготувати святкову вечерю. Це було напередодні Нового року. Не пригадую, чому барилася, але достеменно знаю, що надворі вже вечоріло. Я була виснажена передсвятковими справами, та ще й несла більші за себе сумки! Аж раптом мені назустріч іде… казка.
- Візьми мене з собою, – каже. – Слухала по радіо прогноз погоди… морози передають до тридцяти градусів. Замерзну і обернуся на клубочок снігу. У світі поменшає на одну казку…
А сама вона – невеличка, оченята сині-сині, мабуть, посиніли від холоду, а голови майже не видно – так шаликом закутана, у білому пухнастому кожушку, на руках червоні рукавички. Чесно кажу – спершу я завагалася. У мене сумки важкі, а тут іще й казка на руки проситься…
А ти чого тут дибуляєш?! – запитала я учительським голосом, аж самій смішно стало. – У таку погоду хазяїн собаку на вулицю не вижене. Та й ніч не за горами. – і прискіпливо оглянувши, додала. – Може, ти шкідлива… чи з дому втекла?!
-    Я нічия. – ображено прожебоніла казка, опустивши сині-сині оченята, і так жалібно в очі заглянула, що я розчулилась:
-    Хіба таке буває?
-    Ми, казки, живемо на зірках. А сьогодні мою зірку розколихала Баба яга, пролітаючи на мітлі. Моя зірка впала на землю і погасла. Тепер я блукаю засніженими вулицями і шукаю когось, хто б зміг мені допомогти.
-    Гаразд. Візьму тебе з собою, але пообіцяй бути чемною. – серйозно глянула я. – У мене є син… І йому буде з ким гратися, доки я поратимусь по господарству.
Казка заплескала в долоні і її обличчя проясніло.
Привела я казку додому. А син мій, Даник, не зустрічає мене на порозі: мовляв, мамо, а що ти мені принесла?!
-    Кахи-кахи! – лунає з кімнати.
-    Оце так свято! – засумувала я. – І ялинка ще не прикрашена…
-    Не переживай, - мовила вслід мені казка, коли я підходила до кухні, але я змовчала, потупивши погляд.

Зимові казки для дітей.Тетяна Винник. Новорічна казка. Малюнки Віктора Григор'єва та К. Полякової.

Довго порядкувала на кухні, забувши про все. А коли прочинила у кімнату двері – побачила…
Прикрашену ялинку. Вона стояла у кутку, урочисто тримаючи на своїх розлогих гілках скляні кульки, сріблистий дощик, плюшевого ведмедика, відважного лицаря, старого мухомора, хатку на курячих ніжках (з якої , очевидно, вилетіла та сама Баба яга, котра збила зірку моєї гості),  і вся лісова красуня мінилася різнокольоровими гірляндами. А поруч стояв Дід Мороз і Снігуронька.
-    У цьому році ялинка видалася на славу! – мовив Дід Мороз і костур у його руках заіскрився.
-    І зірка твоя, казко, не погасла, а сяє он – аж на самісінькому вершечку ялинки! – усміхнулася Снігуронька.
-    І Бабу ягу ми в хатці на курячих ніжках зачинили, аби своєю мітлою у новорічну ніч більше ніякої зірки не збила! – зраділа казка.
-    І для тебе, хлопче, теж у нас є подарунок, – сказав Дід Мороз. – Подобається тобі кінь, що висить он на тій гіллі?
Даник не встиг і слова мовити.
-    Знаю, що подобається. Я вмію читати думки, отже знаю усі дитячі бажання. – стукнув костуром Дід Мороз, і кінь, що висів на ялинці, ожив. Вже за мить він стояв посеред кімнати. – Це непростий кінь, - пояснив Дід Мороз. – А чарівний. Він покаже тобі зірки, на яких живуть казки.
І тут я хотіла заборонити синові сідати на коня, але нічого не могла сказати, ніби заворожена. Даник міцно ухопився за гриву, і кінь вистрибнув у вікно. Я бачила, як кінь біжить по мерехтливому небі й кожна зірка вітається з ним, ніби знає його вже тисячі років.
-    З висоти світ здається іграшковим! – вигукнув Даник. – А мама схожа на піщинку!
-    Тримайся міцніше! – обернувся на бігу кінь. – Ми наближаємося до зоряного водограю!
-    Чудасія! – мовив Даник.
Перед ним розчахнулося безліч зірок, на кожній з яких сиділа своя казка.
-    Привіт, Колобок! – вигукнув Даник до зірки, на якій сидів Колобок.
-    Привіт, друже! Я від бабусі втік, від дідуся втік… І з тобою не можу довго розмовляти, адже в іншу казку поспішаю дуже.
-    Ми обов’язково побачимось! – егегекнув услід Даник, оглядаючи і Червону шапочку, і Лисичку-сестричку, і семеро козенят, кожен з яких летів на своїй зірці.
-    Нам пора додому! – засопів кінь і вмить стрілою влетів у вікно.
Нарешті я отямилася і зайшла у кімнату.
-    Мамуню, я бачив зоряний водограй! – обійняв мене Даник.
-    Ви вже і ялинку прикрасили. – усміхнулася я, але Даник міцніше мене обіймав, зачаровано оглядаючи новорічну красуню.
Мій любий читачу,  з того часу я зрозуміла, що не помилилася. Тепер я знаю, що в нашому домі є місце і для казки.

Зимові казки для дітей.Тетяна Винник. Новорічна казка. Малюнки Віктора Григор'єва та К. Полякової.

Казку люб'язно надіслано авторкою спеціально для читачів "Малої Сторінки".         

Малюнки Віктора Григор'єва та К. Полякової.         

 

 

Більше творів Тетяни Винник на нашому сайті:

Українські казки для дітей. Казочки для дітей від Тетяни Винник.Журналіст, письменниця, поетеса, перекладач, редактор дитячого часопису «Крилаті», волонтер і громадський діяч із Ніжина Тетяна Винник є лауреатом багатьох премій та переможцем числених конкурсів. Один з них - конкурс казок «Мандрівник часу». Її казочки гріють своїм теплом та вчать дітей добру...... Кожен для себе знайде в них те, що йому на даний момент конче необхідно. Тож читаймо!

 

Читайте також на "Малій Сторінці":

Зимові казки для дітей

Зимові казки для дітей
Казочки про зиму, Новий рік та Різдво, представленні на "Малій Сторінці", написали для діточок відомі українські та зарубіжні автори: Ганс Крістіан Андерсен, брати Грімм, Василь Сухомлинський, Катерина Перелісна, Леся Храплива-Щур, Ірина Мацко, Наталя Забіла, Оксана Іваненко, Ірина Жиленко, Микола Білкун, Яків Гончарук, Марія Пономаренко, Василь Струтинський, Валентина Вздульська, Юля Смаль, Василь Мельник, Юлія Хандожинська, Тетяна Винник.
 
 

Більше казок на нашому сайті:

Українські казки для дітей

казкиЧимало українських письменників творили казки. Серед них Іван Франко, Леонід Глібов, Марко Вовчок, Леся Українка, Олена Пчілка, Юрій Федькович, Григорій Квітка-Основ’яненко, Левко Боровиковський, Петро Гулак-Артемовський, Євген Гребінка, Микола Костомаров, Пантелеймон Куліш, Юрій Федькович, Іван Наумович, Василь Сухомлинський та багато-багато інших.  Всупереч труднощам історичного шляху, українська літературна казка розвивалася і свідчила про те, що в мистецьких пошуках українські письменники йшли в ногу з письменниками Європи і світу.

 

Казки різних країн світу
Казки Еріха Распе, Ганса Крістіан Андерсена, братів Якоба і Вільгельма Грімм, а також - англійська, австралійська та угорська народні казки.

Останні коментарі до сторінки
«Тетяни Винник. "Новорічна казка" »:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми