"Наша мова" (Василь Голобородько)


На відео: Василь Голобородько. Вірш "Наша мова". Читає Лариса Скрипко.

 

 

Василь Голобородько

НАША МОВА

Кожне слово
нашої мови
проспіване у Пісні
тож пісенними словами
з побратимами
у товаристві розмовляємо
кожне слово
нашої мови записане у Літописі
тож хай знають вороги
якими словами
на самоті мовчимо

 

 

Про рідну мову написано багато поезій. Та вірш Василя Голобородька "Наша мова" - особливий. Це вільний вірш, верлібр. Він не обмежений римами та не обтяжений складними художніми засобами. Це вільна розмова душі. Не треба доводити, яка гарна наша мова: кожне слово її виспіване у пісні, записане в давніх літописах, сказане в доброму товаристві. Вірш викликає багато асоціацій, дає змогу читачеві домислити, доуявляти, дофантазувати.

За матеріалами: О. І. Борзенко, О. В. Лобусова. "Українська література". Підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів. Харків, видавництво "Ранок", 2016 рік, стор. 97.

 

 

 

Більше віршів Василя Голобородька на нашому сайті:

Поезія Василя Голобородька«Гострий зір Василя Голобородька вихоплює з буденного життя вагомі зерна поезії. Своєрідність його бачення світу виявляється в умінні змалювати звичайне в казковому забарвленні, осягти соняшним промінням щось тривожне, часом драматичне. Прикметною рисою Василя Голобородька є вміння поєднувати народно-традиційні засоби з новим змістом, наповнювати музикою свої лаконічні малюнки з життя людини. Коротше кажучи — Василь Голобородько поет з своєрідним світосприйманням, органічним чуттям музики слова, закоханий у життя, яке в його баченні є отією білою казкою, де наче на рушнику, червоні й чорні барви створюють неповторну картину живої дійсности». (Володимир П’янов. Журнал "Дніпро")


Останні коментарі до сторінки
«"Наша мова" (Василь Голобородько)»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми