"Мій ангел такий маленький" - вірш Галини Кирпи зі збірки "Ну й гарно все придумав Бог"


На відео: Поетеса, перекладач, письменниця Галина Кирпа ділиться своїми віршами зі збірки "Ну й гарно все придумав Бог!" (Київ, "Веселка", 2015). Виступ у загальноосвітній школі №168 міста Києва на день Святого Миколая, 19 грудня 2016 року.

 

Галина Кирпа. Збірка віршів для дітей. Ну й гарно все придумав Бог. Ілюстрації Вікторії Ковальчук. Вірш Мій ангел такий маленький.

 

 

Галина Кирпа

МІЙ АНГЕЛ *

Мій ангел такий маленький,
ну просто крихітка —
я навіть не бачу,
чи він сидить
на моєму плечі.

Мій ангел такий легенький,
ну просто пушинка —
я навіть не чую,
як він сидить
на моєму плечі.

Мій ангел такий тихенький,
ну просто тихіший трави —
я навіть не знаю,
коли він спить,
а коли прокидається
на моєму плечі.

 

     

 

* ІЗ ВІРОЮ В ПРИСУТНІСТЬ ДОБРА

Ліричний вірш «Мій ангел такий маленький..» запрошує читача замислитися про існування речей, які хоч і не мають матеріального виміру, однак суттєво впливають на наші вчинки. Це ті духовні цінності, завдяки яким ми почуваємо себе людьми, а не роботами в людській подобі.
У творі Галини Кирпи янгол символізує не лише вищу опіку, а й віру в людину, яка несе у своєму серці часточку добра. Вірш викликає роздуми про вічне та виводить уяву читача поза межі буденності, навіює світлий, мрійливий душевний стан. Не випадково в ньому так багато слів у зменшено-пестливих формах, які надають поетичним роздумам особливої лагідної простоти.
Авторка використала верлібр, але з досить чіткою строфічною будовою. Цікаво, що кожна строфа мас однаковий початок («Мій ангел такий...»), після нього подасться характеристика незримому супутникові («маленький», «легенький», «тихенький»), далі висловлюються відчуття героїні («не бачу«, «не чую», «не знаю«), нарешті, завершують кожну строфу однакові словосполучення («на моєму плечі»). За допомогою повторів створюється такий ритм, який, немов заколисуючи. заспокоює читача, дозволяє йому зосередитися на роздумах про невидимого заступника.

За матеріалами:

- Галина Кирпа. "Ну й гарно все придумав Бог". Ілюстрації Вікторії Ковальчук. Видавництво "Лелека", 2003 рік, 56 с. Ілюстрацію Вікторії Ковальчук взято з сайту видавництва "Веселка".

 - О. І. Борзенко, О. В. Лобусова. Українська література: підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів. Харків, видавництво "Ранок", 2016, стор. 109 - 110.

 

 

Більше дитячих поезій Галини Кирпи на "Малій Сторінці":

Галина Кирпа, вірші для дітей
Галина Кирпа вміло поєднує поетичну та прозову творчість із перекладацькою та упорядницькою діяльністю. Авторка шести поетичних книжок та  понад 30 книжок  перекладів із білоруської, німецької, шведської, данської та норвезької мов. Успіх Галини Кирпи-перекладача криється у її поетичному світовідчутті й світобаченні. Читайте найкращі поетичні збірочки Галини Кирпи для дітей: "Диво-день", "Лечу у вирій", "Жар-птиці на яблунях", "Таке не повторяється ніколи", "Плело віночок літо", "Ну й гарно все придумав Бог", "Лечу у вирій", "Жар-птиці на яблунях".

Останні коментарі до сторінки
«"Мій ангел такий маленький" - вірш Галини Кирпи зі збірки "Ну й гарно все придумав Бог"»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми