Львів'янка Марія Музичук - найкраща шахістка світу 2015 року


Львів'янка Марія Музичук визнана найкращою шахісткою світу 2015 року

Жіноча комісія ФІДЕ за підсумками минулого року присудила премію “Каісса-2015” українській шахістці Марії Музичук, повідомляється на офіційному сайті ФІДЕ.

Комісія відзначила, що у 2015-му році М.Музичук досягла низки чудових результатів, головні з яких:

— перемога на жіночому чемпіонаті світу з шахів за нокаут-системою, який відбувся в Сочі з березня по квітень;
— присвоєння їй за це звання міжнародного гросмейстера;
— друге місце на першому етапі серії жіночого Гран Прі (Монако);
— золота медаль на першій дошці на європейському командному чемпіонаті-2015 в Рейкявіку (7 очок з 8).

Варто зазначити, що “Каісса” — це премія, яка нагороджується за пропаганду і розвиток шахів, була створена у 2012 році.

На жаль, в березні 2016 року Марія Музичук не змогла утримати титул чемпіонки світу. У Львові українка з рахунком 3:6 поступилася китаянці Хоу Іфань. За підсумками травневого (2016 року) рейтингу Марія Музичук займає третє місце серед шахісток у світі. 

 

Львів'янка Марія Музичук визнана найкращою шахісткою світу 2015 року

 

У квітні 2015 року журналістка Радіо Свобода Людмила Ваннек записала цікаве інтерв'ю з шаховою чемпіонкою. Пропонуємо до уваги його фрагмент:

* * *

– Скажіть, будь ласка, що було для Вас найважче в Сочі?

– Важче мені було грати фінальний матч проти росіянки, оскільки турнір відбувався в Сочі (в Росії). За мене вболівали дуже багато людей, писали різні смс-ки, повідомлення, і-мейли –  і все дуже надихало. Я рада, що так все закінчилося.

 

– Чи відчувалося там якесь і, можливо, недружнє ставлення російських фанів? Бо, все ж таки, Ви не просто з України, а зі Львівської області, яку там вважають «бандерівською»?

– Насправді ні. Приходило дуже багато людей і казали, що вболівають за нас. Було дуже приємно. Я взагалі не відчувала ніякого тиску. Мені дуже сподобалася організація змагань.

 

– А відносини з Вашою суперницею, російською спортсменкою, з якою Ви грали в останньому матчі,  Наталією Погоніною, чи вони у Вас дружні, чи такі більш напружені, як у конкурентів?

– Наталю я знаю дуже давно, тому що ми грали дуже багато командних змагань, індивідуальних. Також раніше зустрічалися за дошкою. Але в нас дуже добрі відносини. Ми нормально спілкуємося, як би не зіграли. Ми разом виграли клубний чемпіонат. Дуже добрі відносини.

 

– Маріє, а який у Вас режим? Як Ви тренуєтесь? Як спите перед змаганнями? Чи Ви дуже нервуєтеся? Чи, навпаки, можете розслабитися і відключитися?

– Це все залежить від змагань, які вони важливі. А оскільки я граю більшість змагань таких відповідальних, то, звичайно, я хвилююся. Але, в основному, вдається якось справитися з емоціями і хвилюваннями, так як ми професіонали і знаємо свою справу.

 

– Чи Ви дотримуєтеся якихось забобон? Наприклад, берете якісь, можливо, талісмани для гри? Знаєте, як буває – хтось одягає свій улюблений хрестик чи якийсь кулончик, чи у Вас щось таке є?

– Я не можу сказати, що я дуже забобонна, але якщо мені вдається виграти партію, то на наступний день я завжди беру ту саму річ – наприклад, ручку чи одяг. Ось на цьому чемпіонаті світу я кожний день одягала один і той же самий светр.

 

– Ви народилися в шаховій родині. Ваша сестра разом з Вами була на цих змаганнях у Сочі. Чи вдома Ви граєте в колі родини в шахи? І якщо так, то з ким найбільш охоче? З сестрою Надею, чи з мамою, чи з татом, адже вони тренери?

– Ми рідко граємо між собою. І якщо граємо, то тільки бліц-партії. Це так більше розважально.

– А чому?

– Зате ми готуємося разом.

– Все ж чому не граєте – у вас немає часу грати? Чи немає бажання?

– Це не тому. Просто ми сестри і між собою рідко граємо.

 

* * *

 

– Я Вам дуже дякую, Маріє, що Ви знайшли час,  бажаю Вам багато успіхів (і від слухачів Радіо Свобода також).

– Дякую Вам і дякую, що вболівали.

 

Нагадаємо, що наша львів’янка Марія Музичук стала другою в історії представницею України, яка завоювала шахову корону. Раніше цього ж успіху досягла в 2012-2013 роках Анна Ушеніна. Також у часи СРСР українка Людмила Руденко була чемпіонкою світу в 1950-53 роках.

За матеріалами: http://www.radiosvoboda.org/


Останні коментарі до сторінки
«Львів’янка Марія Музичук - найкраща шахістка світу 2015 року»:
Всьго відгуків: 0     + Додати коментар
Топ-теми