Леся Мовчун. "Як чепурили їжачка" (казка)


Леся Мовчун. Як чепурили їжачка. Казка для дітей

 

Леся Мовчун

ЯК ЧЕПУРИЛИ ЇЖАЧКА

(казка)

 

Заклопотана їжачиха кинула хатні справи і ледве встигла схопити за вухо бідового синочка, який і гадки не мав повертатися додому. Він дзиґою крутнувся біля дверей і хотів було у дременути в ліс.
— Попався, шибенику! — промовила з полегшенням їжачиха. Придивившись до сина, вона аж лапками сплеснула: — А який занехаяний! Ти хоч глядівся в Голубе озерце? 
Вигляд у малюка й справді був неохайний: мордочка замурзана, голочки позлипалися. Розпашілий від гри, він тільки хекав і підшморгував носом.
—    Ану-ну, зараз ми тебе... — суворо приказувала матуся.
Набравши в глиняний черепок води з Голубого озерця, їжачиха дістала брусок суничного мила і заходилася купати синочка. Вона обережно терла мочалкою з пахучої соломи спинку, розгладжувала голочки і раз у раз повторювала:
—    Он сухий листочок зачепився... Мабуть, із зайцями грався під старою березою? А тут що в тебе? Реп’яшок? Це вже точно — у бур’яні ховався!
Малюк сопів, затуляючись від густої піни.
—    А ось, ось... Подумайте лишень! І як тебе відмити від смоли? Знову бігав на соснову галявину дражнити білочок!
Їжачок відсапувався і ухилявся від міцних маминих лапок.
—    Ну, от... Тепер любо глянути: голочки гладенькі та м’якенькі, наче хутро в Ховрашка!
-    Та я, тітонько, і є Ховрашок! — обтрусився малюк і вибіг із хатки. І вже за порогом гукнув: - А за їжачка не турбуйтесь: його, мабуть, моя мама вимиє...

За матеріалами: Л. В. Йолкінаю Книжкова країна. Позакласне читання. Навчальний посібник з літературного читання для 2 класу. 5 видання. Київ, "Генеза", 2017, стор. 24 - 25.

 

На відео: аудіоказка Лесі Мовчун "Як чепурили їжачка"

 

 

Більше казок на нашому сайті:

Українські казки для дітей

казкиЧимало українських письменників творили казки. Серед них Іван Франко, Леонід Глібов, Марко Вовчок, Леся Українка, Олена Пчілка, Юрій Федькович, Григорій Квітка-Основ’яненко, Левко Боровиковський, Петро Гулак-Артемовський, Євген Гребінка, Микола Костомаров, Пантелеймон Куліш, Юрій Федькович, Іван Наумович, Василь Сухомлинський та багато-багато інших.  Всупереч труднощам історичного шляху, українська літературна казка розвивалася і свідчила про те, що в мистецьких пошуках українські письменники йшли в ногу з письменниками Європи і світу.

 

Казки різних країн світу
Казки Еріха Распе, Ганса Крістіан Андерсена, братів Якоба і Вільгельма Грімм, а також - англійська, австралійська та угорська народні казки.

Останні коментарі до сторінки
«Леся Мовчун. "Як чепурили їжачка" (казка)»:
???????? Аня ???? , 2024-03-26 19:31:34, #
Оновити список коментарів
Всьго відгуків: 1     + Додати коментар
Топ-теми