ПОЧАТКОВІ ШВИ
КРИВУЛЬКА ТРИСТІБКОВА
(з книги К. Р. Сусак та Н. А. Стеф’юк "Українське народне вишивання")
Шов виконується знизу вверх. Робочу нитку закріплюємо з виворітної сторони на місці початку шва. Виводимо голку на лицьову сторону і прошиваємо три стібки технікою стебнівка (див. опис "стебнівка"). Після накладання останнього третього стібка виводимо голку у його верхньому ріжку, ведемо її по діагоналі через три нитки основи та піткання вправо і вниз. Вколюємо голку, повертаємо вверх, набираємо на неї три нитки піткання, прошиваємо три стібки технікою стебнівка, виводимо голку на лицьову сторону у верхньому ріжку третього стібка та ведемо її по діагоналі через три нитки основи і піткання вліво і вниз. Вколюємо голку, і таким же способом накладаємо стібки до кінця лінії шва (кількість ниток основи і піткання, через які накладаються стібки, можна змінювати, відповідно структурних вишивальних матеріалів та якісної характеристики шва, але кількість ниток піткання, через які настилаються стібки стебнівки і діагонального стібка, повинна бути однаковою).
Кривульку тристібкову застосовують як з'єднувальний шов для оздоблення деталей та конструктивних швів вишитих виробів, поєднують в орнаментах із найрізноманітнішими техніками художнього вишивання, а також нею виконують доповнюючі й основні орнаменти.
Ілюстрації до теми "Початкові шви":
За матеріалами: Катерина Сусак, Ніна Стеф’юк. "Українське народне вишивання". Навчальний посібник. Київ. Видавництво "Науковий світ", 2006 р., стор. 51 - 52, 57 - 60.
Більше про вишивання з книги Катерини Сусак та Ніни Стеф’юк: